Corfu Tragete

Korfuzi pasagjerëve dhe Car Tragete

Corfu çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Korfuzi në Bari, Brindisi, Igumenica, Patras dhe Venedikut.

Krahaso gjithë në dispozicion Korfuzit çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Corfu makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Korfuzi, Bari, Brindisi, Igumenica, Patras dhe Venedikut me Anijet superfast, Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane, Anek Lines Ferry ose Minoan Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Corfu Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Korfuzit Ferry
me Anijet superfast, Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane, Anek Trageteve Lines ose Minoan Lines për anijet me vela nga Korfuzi në Bari, Brindisi, Igumenica, Patras dhe Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Corfu pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Korfuzit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Korfuz

Corfu, Ose Kerkyra (ker-kih-rah) në greqisht, është i dyti më i madh dhe ishull të gjelbër Jon. Kjo është edhe më të njohurit. Ajo ishte Homerit 'vend i bukur dhe i pasur ", dhe Odiseu' ndalesa e fundit në shtëpinë e tij në udhëtim ndaj Ithaki.

Corfu gëzon një klimë të butë mesdhetare së bashku me plazhe të shkëlqyer duke e bërë atë një destinacion popullor për krijuesit e pushime. Korfuzi është shumë e gjelbër në krahasim me ishujt e tjerë grekë: verë të nxehtë dhe të thatë së bashku me shi dimrit krijon vegjetacionit harlisur cila është e dominuar nga mbi 2 milionë rrënjë ullinj. Këto ullinj në Korfuz janë kultivimi kryesor, edhe pse turizmi Korfuzit tani ofron të ardhura më.

Me reshje më të lartë të vendit, rezultatet e perimeve dhe bimëve të lulëzojnë këtu, sidomos në pranverë. Me peisazhin e saj beguiling e wildflowers dhe pemë selvi në rritje nga shimmering ullishte, Korfuz varet në atje si një nga ishujt më të bukur të Greqisë. Mjerisht, fusha janë duke vuajtur nga-zhvillimi mbi flagrante dhe injoruan.

Corfu Qyteti dhe Port Ferry

Corfu është një nga ishujt më të mëdha, dhe mbulon një sipërfaqe prej 592 m? (638sq.km), e cila përafërsisht konverton të 40 milje të gjatë (60Km) dhe 20 milje (30 Km), të gjithë në pikën më të gjerë. Popullsia mesatare është rreth 107,500, me muajt më të ftohtë të qenë janar / shkurt me një temp mesatare prej vetëm 16c dhe muajve të nxehta të qenë korrik / gusht temp mesatare e 28c.

Kthejeni vëmendjen tuaj në brendësi të tokës në drejtim të malit Pantokrator ose Pandokratoras (906 m të lartë), i cili është ishulli? S maja më e lartë. Korfuzi është ndoshta më i njohur i të gjitha ishujt grekë, ajo është shumë popullor me britanikët, të cilët dynden aty në droves e tyre në muajt e verës për të thith nga dielli në plazhet fantastike dhe për të notuar në det kristal e qartë të ngrohtë, dhe me natë shijuar një vakt tradicionale greke pastaj argëtuan ndoshta nga kërcimtarë lokale greke ose duke vizituar një nga ishujt diskotekat apo bare disko që kanë çarë deri për të kujdesem për turistët.

Pjesa më e madhe e zhvillimit turistik ka ndodhur në rreth gjysmën në tre të katërtat e një orë larg nga Ishujt aeroport, duke e lënë veriun dhe në jug shumë rural ndërsa turizmit në brendësi të vështirë e ka pasur ndikim dhe do të gjeni shumë fshatra ende që vazhdojnë në e vjetër mënyrë e jetës, ku forma më e zakonshme e transportit për fermerët lokal është ende sot e kësaj dite gomari. Në mesin e ullirit dhe agrume pemët ju do të gjeni fshatrat paprishur duke mbajtur të gjitha vulë-së e ishullit? S duke filluar nga e kaluara helene, romake, bizantine dhe veneciane të.

Corfu është larg nga prettiest dhe ishullit të gjelbër edhe në muajt e nxehta të verës. Corfu njohur gjithashtu si Emerald Isle një emër i frymëzuar nga ajo e fusha e gjelbër që shpërtheu në një shpërthim të ngjyrës pranverës, me livadhe të zbukuruara me lule të egra dhe lulja e të gjitha llojeve, Ishujt peizazhi është i mbuluar me gjelbërim shumë veçanërisht pemë ulliri gunga me moshën dhe ndrydhur në forma të pazakontë dhe të mrekullueshme, ata mbulojnë rreth 35 milje (56Km) të ishullit nga veriu në jug ndërprerë vetëm nga grup çuditshme e cypresses.

Të dërguara nga portokall dhe limon mbush ajrin si ata piqen në diell, shumë lloje të tjera të pemëve frutore rriten edhe këtu duke përfshirë dardhë me gjemba dhe Kumquats e hidhur / portokalli vogël ëmbël provë, nuk gjenden kudo tjetër në Greqi, këto janë të ruajtura dhe të ngrënë tërë ose ngjyhet në shurup.

Kumquats janë quajtur "gems e vogla e familjes agrume", dhe Corfiots lokale kapi në mundësi, pasi ata e kuptuan se fruti mund të thartuar dhe distiluar në liquors. Nuk është një fabrikë pijesh alkoolike në kryesore "rrugë Paleokastritsas, ju mund të marrë një turne (para-rregulluar), të cilat do të përfshijnë pa provë (hic hic)

Si dhe liquors, kumquats janë bërë në ëmbëlsirat dhe marmalades, ju do të gjeni se shumë prej dyqaneve turistike në Korfuz shesin produkte Kumquat një prej dyqaneve më të famshme të ju do të gjeni është e vendosur ngjitur me "Achillion Palace". Corfu është ajo e ndarje të drejtë të vreshtave, aq më tepër të gjendet në jug të cilën qenë shumë e sheshtë, ka më bujqësia, rrushi janë bërë në verë dhe ju do të gjeni se është për konsumin privat dhe korrja është një e herë më të ngarkuara në kalendarin lokale.

Ishujt e kapitalit ose më mirë i njohur si Korfuzi Town është edhe vlerë vizituar, qyteti është i përbërë në zonat dy pjesë vjetra dhe të reja të qytetit. Qyteti i vjetër tregon kishat elegante e feve të ndryshme dhe labirint e rrugëve me kalldrëm me kala e vjetër që qëndron me krenari në kërkim mbi qytet.

qytet i ri mban një bollëk e dyqaneve kozmopolit duke filluar nga ari për lëkurë që mund të kënaqë shijet e të gjithëve dhe pazar demands.The Island në fakt gëzon të mirë të disa botëve, pamje të bukur, vlerën për restorante parave dhe taverna ofron gatim të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë lokale, një gamë të gjerë të akomodimit nga faqet e kampit të pastër dhoma të thjeshta fshatit për apartamente, hotele dhe vila luksoze. Korfuzi ofron plazhe të shumta në milje e saj 136 (217Km) të idealit bregdetare për not dhe snorkelling në det të ngrohtë kristal. Të Corfiots vetë janë drejtpërdrejtë, fun-loving njerëzit miqësore me një bukuri që do të ndikojë në ju kur ju vizitoni.

Corfu ka një lloj të veçantë të magji që posedojnë çdo vizitor, kur ata do të vizitojnë dhe të tërheq ata prapa kohë dhe prapë kohë.

 


Më të mirë në dispozicion Korfuzit të trageteve të garantuar çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Korfuzit Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion superfast Anijet, Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane, Anek Trageteve Lines ose Minoan Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Korfuzi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Korfuz, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Korfuzit traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Korfuzit makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Corfu tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Korfuzit jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Korfuzi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Korfuzit dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel