Tragete tape

Passenger tape dhe Car Tragete

Çmimet tape pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga KS të Roscoff dhe Swansea.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Cork në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave KS dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga KS, Roscoff dhe Swansea me Brittany Anijet apo tragete Fastnet Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cork Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book KS Biletat Ferry
me Brittany Tragete ose Fastnet Ferry Line për anijet me vela nga KS të Roscoff dhe Swansea në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cork pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë KS trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About KS

tapë është Republika e qytetit të dytë më të madh të Irlandës. Ajo është vendosur në një nga portet më të mira të botës natyrore. Cork është portë për disa nga peizazh më mahnitëse të Irlandës me KS West dhe Kerry mezi një orë me makinë larg.

tapë Qyteti krenohet me port të thellë natyror në Irlandë me kalimet direkte trageteve në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropës kontinentale. Aeroporti Ndërkombëtar i KS ka fluturime të drejtpërdrejta në Mbretërinë e Bashkuar dhe pjesë të Evropës dhe lidh fluturime në destinacione të tjera evropiane dhe amerikane.

Shërbimet e trageteve makinave largohet nga Ringaskiddy për Roscoff vela në / nga Ringaskiddy përmes KS Harbour (port dytë më e madhe natyrore në botë) dhe e kaluara Cobh. Nga prilli deri në tetor ka një shërbim javore traget për Roscoff në Francë me Brittany Tragete.

KS Ferry Port, Ireland

Cork City është qyteti i tretë i Irlandës (pas Dublin dhe Belfast) dhe ka qenë gjithmonë një qytet me port të rëndësishëm. Ajo filloi në një ishull në grykëderdhjen moçalore të lumit Lee (emri i Corcaigh do të thotë kënetë), dhe gradualisht u ngjit bankat pjerrta në të dyja anët. Sot lumi rrjedh nëpër qytet KS në dy kanale kryesore, në mënyrë që ju të gjeni veten vazhdimisht duke kaluar ura.

Disa nga rrugët kryesore janë të ndërtuara mbi kanale ku anijet nuzzled tyre spirancë-zinxhirët e një shekull më parë. Përgjatë Mall e Jugut, ju do të shihni porta të mëdha në nivelin e rrugës, nën hapat që çojnë në një derë të lartë kryesore. Këto ishin boathouses dikur, kur tregtarët arriti në depot e tyre nga uji.

Mënyra më e mirë për të parë qytetin e KS dhe mostër aromë e jetës së saj, është që të ecin. Nuk është një shtyllë drejtuese Walking Tour, kështu që të merrni broshurën shoqëruese dhe u nisën për të shqyrtuar rrugët kodrinore dhe të takohen njerëzit.

Katedralja e Shën Finn Barre-së është një shembull i shkëlqyer trefishtë-spired i arkitekturës gotike franceze-. Ajo qëndron ku shenjtori themeluar shkollën e tij monastike për 650 pas Krishtit. Ndër karakteristikat e tij më të goditura janë gjoba rrit dritare, trotuaret mozaik dhe gdhendje të përpunuar gjatë.

Ecni përgjatë rrugës perëndimore në Tudor-gotik University College me katërkëndësh saj tërheqëse lumit, dhe do të vizitojë Honan Chapel atje. Ajo është e modeluar në Chapel Cormac së në Cashel, dhe ka një brendshme të shkëlqyer, duke përfshirë dritare njolla-qelqi nga Sarah arkëtar i anijes dhe Harry Clarke.

Make your way up North Main Street, ku Cork Centre Vision është e vendosur, pastaj mbi të Veriut Gate Bridge ngjiten Shandon Kishën, kullën nga të cilat ju do të keni vënë re dominuese anën veriore të qytetit nga pozita e saj të ngritur kodër-top. Dy anët e kalasë janë të ballafaquar me gur ranor i kuq, dy me gur gëlqeror të bardhë - "Pjesërisht ngjyrë si njerëzit, të kuqe dhe të bardhë është Shandon Steeple" shkon një poezi e dobët e vjetër. ia plas të qeshurit e saj të tetë këmbanat, të hedhura në Gloucester në 1750, kanë bërë të famshëm, dhe ju mund të luajnë ata vetë, nga kartat e "muzikës" furnizuara. pasqyrim juaj e Danny Boy apo Ave Maria do të domethënie butësisht poshtë kodrës dhe mbi lumë, për t'u dëgjuar në të gjithë qytetin. Corkonians varet orën Shandon për kohën e tyre, dhe peshku i tij motit lopatë për parashikimin e motit.

Ecni deri pak Hill Patrick 's, nëse keni këmbët për të, vetëm për të ndjehen të pjerrësinë. Pastaj ndoshta up Summer Hill apo rrugë Wellington i cili shkon paralelisht deri sa të vijnë në Cross St Luke dhe Montenotte, Ky i fundit ish-zona rezidenciale e tregtarët e KS, nga këtu ju mund të shikoni poshtë mbi port dhe port, dhe lumi zgjerohet larg në jug që kalon Blackrock Kalaja dhe në drejtim të detit. KS Heritage Park në Blackrock është e vlefshme edhe një vizitë.

Kthehu në "banesë" të qytetit përsëri, Shih Bashkisë, një ndërtesë të mirë moderne pasqyrohet mirë në lumë. Vizitoni Tregjet, tregu anglisht me hapje jashtë Princes Street, Patrick Rruga dhe paradën Grand, një treg i mbuluar për peshk, fruta, mish dhe perime, të Qymyrit Quay (shqiptohet Kay), tregu të hapur e cila është sa më shumë pjesë e popullore-kulturës së KS si është Shandon.

Crawford Gallery në Emmet Place shtëpi një koleksion interesant skulpturë, duke përfshirë edhe disa bronx Rodin dhe një koleksion të mirë të pikturave. Në paradë Grand ju do të gjeni Berwick shatërvan, The National Monument, dhe Peshkopin Lucey Park, të cilat ju të hyjë nëpër portat madhështore, të cilat janë zhvendosur nga hyrja vjetër në oborrin e Korporatës në Anglesea Street. Dil park në South Main Street. Këtu ju do të shihni Beamish & Crawford Birraria ku Beamish Stout është brewed dhe të eksportuar në të gjithë botën.

Ju do të dëgjoni Corkonians referohen "statuja" (kjo mund të tingëllojë si "de statcha" në disa zëra). Ata do të flasim për monumentit të At Theobald Mateu, 19th shekullit të Dërguarit të vetëkontrolli. Papëlqyeshme si ju mund të presin që çështja e tij të jetë në një vend si Irlanda, në fakt ajo u bë një kryqëzatë kombëtare. statusi i tij në fund të Patrick, prane Urës së Patrikut, është pikë referimi më i njohur KS-së

Futje në burg Vjetër në Well dielës është restauruar dhe është një nga shumë tërheqjet Visitor në KS. Ai tregon historinë e jetës së përditshme në burg, në shekujt e parë të 19th 20th dhe. Disa nga qelizat origjinale janë restauruar dhe një program Visual Audio është dhënë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cork garanci çmimin e biletës

Cork mirë Garancia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete ose Fastnet Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga KS. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve KS, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cork traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e makinave KS dhe trageti pasagjerësh bileta ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me KS tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Cork, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga KS në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në KS dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel