Craignure Tragete

Craignure pasagjerëve dhe Car Tragete

Craignure çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Craignure në Oban.

Krahaso gjithë në dispozicion Craignure çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Craignure makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Craignure, Oban me Caledonian Mac Brayne anijet (Calmac) tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Craignure Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Craignure Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) Tragete për anijet me vela nga Craignure të Oban në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Craignure pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Craignure biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Craignure

Craignure shtrihet në afërsi të pikës më lindore Mull-së, dhe kjo është e arsyeshme baraslarguar nga dy destinacionet kryesore të ishullit: Tobermory në veri dhe Iona në perëndim.

Ajo është qëllim final kryesor për anijet nga Oban. Prandaj është një vend logjike për terminalin kryesor për anijet nga Oban, dhe për shumë vite që është pikërisht ajo që ka qenë.

Fshati, emri i të cilit do të thotë "shkëmb i Yew Tree ', u soll në jetë me ardhjen e shërbimit të trageteve në 1964, kur është ndërtuar skelë modern. Skelë origjinale, e ndërtuar në 1894, ende mund të shihet në afërsi të sallës së fshatit.

Por, para se ju thjesht zbarkonin nga traget dhe në kokë, sa më shpejtë të rrugëve kryesisht vetme udhë marrin në shqyrtim do të lejojë, për njërin prej këtyre destinacioneve, ia vlen të kujtohet se ky cep të vogël të marrin në shqyrtim ofron vizitorëve një marrëveshje të madhe për të parë dhe të bëjë pa humbur shumë shumë në të gjitha. Kjo nuk duhet të jetë shumë e papritur si ju shumë ndoshta do të keni parë një nga atraksionet e zonës, ndërsa ende në traget, dhe shumë prej tyre edhe kanë kapur glimpses e të tjerëve.

Craignure Ferry Terminal

Craignure është terminali kryesor traget për Isle of Mull. Caledonian Mac Brayne Tragete drejtuar çdo dy orë në mes Craignure dhe Oban. Autobusët drejtuar nga Craignure të Tobermory në veri të marrin në shqyrtim të drejtë deri në Fionnphort në jug.

Craignure në vetvete është mjaft i shpërndarë thinly nëpër brigjet e Craignure Bay. Fokusi për vizitorët ka tendencë të jetë në anën perëndimore të gjirit në fund të skelë traget ndërtuar në 1964 dhe tani përdoret nga Oban Ferry, TM Isle of Mull. Këtu ju gjeni një nga Qendrat dy Informacionit turistik të ishullit, e kombinuar me zyrën prenotim trageteve; plus një numër të dyqaneve, dhe Loos tepër të pamjaftueshme publike Craignure së.

Skelë origjinale, e ndërtuar në 1894, projekte nga ana jugore e gjirit. Nearby ju të gjeni shumë të pjesës tjetër të fshatit, duke përfshirë Torosay Kishës, garazh dhe në stacionin e policisë; plus kampingu, salla fshat dhe stacioni Craignure mbi Isle of Mull hekurudhave

Mjeshtërisht në mes të këtyre dy chunks kryesore të fshatit shtrihet Craignure Inn, të vendosur vetëm në perëndim të rrugës kryesore. Me një atmosferë simpatik që vjen nga që ka qenë një han që të paktën 1700s hershme, Craignure Inn shërben disa të mira, dhe sigurisht vlerën më të mirë, ushqim ju jeni gjasa për të gjetur të marrin në shqyrtim. dhe ajo gjithashtu ofron strehim.

Në udhëtimin e gjatë nga Oban, historike e parë të marrin në shqyrtim që vjen në pamje është Duart Castle - Vend i lashtë i klanit MacLean. Pasi të keni zbarkoi në Craignure, kjo është një makinë të shkurtër në kështjellën - turne me autobus janë në dispozicion në qoftë se ju nuk keni të transportit.

Një tërheqje popullor vizitor në këtë fushë është Torosay Castle, Një shtëpi të Viktorias me kopshte të bukura dhe të brendshme. Një mënyrë roman për të udhëtuar në Torosay është në hekurudhën Mull, një udhë të ngushtë matës që shkon nga Craignure në kështjellë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Craignure garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Craignure Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne pasagjerëve (Calmac) Tragete dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Craignure. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Craignure, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Craignure traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Craignure makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Craignure Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Craignure jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Craignure në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Craignure dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel