Cross Channel Tragete

Passenger Kryqi Channel dhe Car Tragete

Kryqi Channel çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dover, Angli në Calais dhe Dunkirk, Francë.

Krahaso gjithë Cross Channel çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cross Channel makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dover, Angli, Calais dhe Dunkirk, Franca me P & O Tragete, LD Lines, Norfolkline apo tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kryqi Channel Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cross Channel Ferry
me P & O Tragete, LD Lines, Norfolkline ose SEAWAYS DFDS për anijet me vela nga Dover, Angli në Calais dhe Dunkirk, Franca në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cross Channel pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kryqi Channel trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

Rreth Kryqit Channel Anijet

Çdo vit më shumë se tetëmbëdhjetë milionë pasagjerë dhe tre milionë makina të përdorur Portin e Dover për të kaluar Channel anglisht në Calais dhe Dunkirk në Francë me operatorët e trageteve të njohur si Norfolkline Anijet, SEAWAYS DFDS, P & O Tragete dhe LD Lines.

  • P & O Tragete - Oferta deri në vendkalimet 46 Daily Dover Trageteve në Calais, Francë me një kohë të përafërt të kalimit të detit prej vetëm 90 minuta.
  • Norfolkline (DFDS SEAWAYS) - Oferta deri në vendkalimet 11 Daily Dover Trageteve në Dunkirk (Dunkerque), Franca me një kohë të kalimit të detit përafërt 120 minuta.
  • DFDS SEAWAYS / LD Lines - Oferta deri në vendkalimet 5 Daily Dover Trageteve në Calais, Francë me një kohë të kalimit të detit aproximate 90 minuta.

Para konvikte në pasagjerëve Ndërtesat e Shërbimit ofrojnë një gamë të gjerë të objekteve, duke përfshirë Restorantet, Travelex Currency Exchange, ATM, Masazh Karrige, Machines shitjes dhe dyqane që shesin snacks, pije, ëmbëlsira, gazeta, libra, harta dhe të domosdoshme të dobishme të udhëtimit, si dhe si tualete, tualete me aftësi të kufizuara, dushe dhe fëmijë ndryshon objekteve.

Kryqi Channel Tragete në Francë

Anglisht Channel është lëvizje e anijes përpara ngarkuar në botë, dhe edhe pse dikush mund të mendoj para së shërbimeve të pasagjerëve, mbi anijet 400 një të kryer mallrave ditë në portet e ndryshme.

Kanali ndan Britaninë e Madhe nga Evropa kontinentale dhe ka dhënë historikisht një barrierë mbrojtëse për vendet e ishullit. Lumë i lundrueshëm vuaj ndryshon nga 34 km në Dover për 240 km në gjerësi. Për shkak të gjerësisë së saj të ngushtë ajo është gjithashtu një lidhje të kontinentit në kohë paqeje, duke qenë një nga më të ngarkuara korsi të anijeve në botë.

Shërbimet e trageteve English Channel janë një mënyrë ideale për të kaluar në kontinentin evropian. Kalimi në përgjithësi merr rreth një orë, dhe shërbim traget është në dispozicion çdo ditë të vitit.

Që nga fillimi i shekullit 19th ata që mund të përballojë për të bërë këtë kanë kaluar kanalin, si ajo që ne tani e quajmë turistë. Crossing tani është kaq e thjeshtë se ajo ka ardhur për t'u njohur si kanali hopping. Pavarësisht përfundimit të tunelit, të Chunnel, dhe shërbimi i trenit nga Folkstone në Calais, Francë, tragete mbetet një metodë e rëndësishme e transportit. Dover në Calais trageteve është një nga më të ngarkuar në botë.

Tragete janë shpesh një zgjidhje më të mirë edhe se sa fluturues. Në varësi të kohës nisjes ata mund të lejojnë një për të lidhur me një destinacion më shpejt. Ata janë më pak të shtrenjtë se udhëtimit ajror, dhe janë sigurisht më i përshtatshëm me shumë pika e nisjes. Një numër i kompanive veprojnë tragete nga portet e ndryshme në Mbretërinë e Bashkuar. doke e trageteve janë të vendosura në Hull, Harwich, Dover, Newhaven, Folkestone, Portsmouth, Poole, Weymouth, Plymouth dhe. Lidhjet evropiane mund të bëhet në Francë, Spanjë, Belgjikë dhe Holandë. Ishujt britanike channel edhe destinacione popullore. Comfort dhe eko-mirëdashësi janë arsye të tjera të marrin në konsideratë transportojnë në vend se të fluturonte.

Shumica anijet e pasagjerëve të ofrojnë pajisje të tilla si filma, bare dhe restorante, dyqane, dhe arkadat Video për fëmijët. Për familjen anijet e udhëtimit janë ideale. Automjeteve nga sedans të automjeteve rekreative mund të vendosen, dhe të ecin-on pasagjerët janë të mirëpritur si.

Kur të marrë një traget kryq kanal për Calais, Shën Malo, Rotterdam, Zeebrugge, Bilboa, ose ndonjë numër të destinacioneve të Evropës Kontinentale, fun tuaj pushime fillon sa më shpejt që ju hap në bordin e anijes. ajrit të freskët deti, ushqim i madh, bisedë të mirë, aktivitete zbavitëse dhe argëtuese, ndërsa në bord janë të sigurt për të marrë pushimet filluar në mënyrën më të mirë të mundshme.

nga Dover në Calais, Portsmouth në Bilboa, ka një bollëk të trageteve që ofrojnë rrugë të ndryshme për të marrë ju në festën tuaj në rehati. Për udhëtime më të shkurtra, anijet shpejtë janë mjaft të njohura. Në bord këto tragete, ju do të gëzojnë shtrojë të rehatshme, si dhe në dyqane zbritje, aktivitete të tilla si filma dhe lojëra për fëmijët, si dhe pije të lehta dhe të shërbimit të ushqimit. Disa tragete mund të ofrojnë ushqime të ngrohta si. Kontrolloni me kompaninë që ju zgjidhni për të përcaktuar se çfarë ushqimi janë shërbyer në bordin e shërbimit të tyre trageteve të shpejtë.

Shumica e njerëzve të cilët udhëtojnë në anijet kryq kanal të marrin makinat e tyre me ta. Duke pasur makinën tuaj me ju, kur të keni arritur port tuaj nëpër kanal do t'ju lejojë lirinë për të shkuar kudo që ju lutemi pa paguar ekstra për taksi, autobus apo shërbimi i trenit. Disa tragete tu lejoj ju të sjellë karvanit tuaj në bord, i cili është mjaft i përshtatshëm për udhëtarët të cilët dëshirojnë për të bërë disa kampe ndërsa në pushim. Disa shërbime traget tu lejoj ju të sjellë manar tuaj së bashku me pushime, por të jetë i sigurt për të kontrolluar rregullat dhe rregulloret përpara se të bëjnë plane përfundimtare.

tragete kryq channel të sigurojë të gjitha comforts dhe banjë e një hoteli me cilësi të mirë. Nëse udhëtimin tuaj do të marrë më shumë se disa orë, ju do të dëshironi të rezervoni udhëtimin tuaj në çdo një nga shumë pikat e natës të ofruara, duke vendosur për të blerë një kasolle për të fjetur rehati. Kabina janë të ajrit të kondicionuar dhe të vijë me dushe dhe WC-së. Është si të kesh një dhomë hoteli në bord traget. Gjatë udhëtimit tuaj, ju do të gëzojnë ngrënie gjobë, pazar dhe argëtuese për ju dhe fëmijët tuaj. Kur është koha për të fjetur, ju do të keni mundësi të dalë në pension në kabinën tuaj të gëzojnë të fle një natë qetësues, zgjohen rifreskohen dhe të gatshëm për të filluar pushimet plot energji.

Udhëtim mes Evropës kontinentale dhe Anglisë me anë të trageteve kryq kanal është i përshtatshëm, të përballueshme dhe argëtim. Nëse duke marrë një traget të shpejtë ose të zgjedhur për një të ngadaltë, kalim më të relaksuar, tragete kryq channel janë një zgjedhje të madhe për udhëtarët duke e bërë rrugën e tyre nëpër Channel anglisht.

 


Më të mirë në dispozicion Kryqi Channel trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kryqi Channel Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion P & O Tragete, LD Lines, Norfolkline ose DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dover, Angli. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Cross Channel trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cross Channel traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kryqi Channel makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Kryqi Channel trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cross Channel jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dover, Angli në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kryqit Channel dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel