Cuxhaven Tragete

Cuxhaven pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Cuxhaven pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Cuxhaven në Harwich.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Cuxhaven në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Cuxhaven makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cuxhaven, Harwich me tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cuxhaven Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Cuxhaven Ferry
me DFDS SEAWAYS për anijet me vela nga Cuxhaven në Harwich internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Cuxhaven pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Cuxhaven biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

Rreth Cuxhaven Anijet

operator Danish traget DFDS SEAWAYS ofron mes tre dhe katër sailings javore ndërmjet Cuxhaven dhe Harwich në Angli, me një kohë të udhëtimit prej 19 ½ orë.

Tragetet kanë objekteve të gjerë në bord, duke përfshirë një zonë të këndshme e jashtme-kuvertë, një numër i bare dhe kafene, një përzgjedhje të kabinave të ndryshme dhe pajisje të biznesit. Këto anije mund të strehojë dy pasagjerë dhe automjete.

Objektet në portin Cuxhaven nuk janë të gjera, edhe pse ju do të gjeni një dyqan dhe një numër të makinave shitëse shitur pije të nxehtë dhe të ftohtë. Pasagjerët me aftësi të kufizuara janë të këshilluar që të kontaktoni operatorin trageteve DFDS para udhëtimit, nëse ata kanë ndonjë nevojë të veçantë. Ka një numër të kabinave për ata me aftësi të kufizuara, ndërsa ndërtimi Terminali i trageteve është karrocë të arritshme dhe e ka pezulluar WC.

Cuxhaven Marina nad Ferry Port
More About Cuxhaven

Cuxhaven ishte pjesë e Hamburgut; në një riorganizim dy qytete pranë Hamburgut që kanë qenë pjesë e Prusisë janë dhënë në Hamburg në këmbim të Cuxhaven. Cuxhaven nuk është një qytet shumë i madh. Ajo ende mund të mburremi afërsisht 3 milion netë rezervuar në vit, duke e bërë atë një nga vendpushimet më të mëdha bregdetare në Gjermani. Shumica e njerëzve të vijnë në Cuxhaven ose nëpërmjet tren apo makinë. Disa shërbime trageteve ekzistojnë, por ata janë në përgjithësi të papërfillshme.

Turizmi është një nga bizneset tradicionale të Cuxhaven. Dy të tjerët janë industria e peshkut, dhe port. Qyteti është duke u përpjekur për të zgjeruar këtë të fundit dhe ka investuar një shumë të holla në modernizimin dhe zgjerimin e objektit të portit. Megjithatë, situata ekonomike nuk është e gjitha shumë e mirë dhe turizmi mbetet industria e madhe e qytetit. Shumë njerëz kanë lënë Cuxhaven në dekadat e fundit për të zgjidhur diku tjetër. Shumë nga ata që mbeten janë në pension, duke kontribuar në të vogla, ambienti të qetë të qytetit.

Cuxhaven është vend i qetë. Nëse jeni duke kërkuar për veprim dhe partive, nuk është ndoshta destinacioni i duhur. Nëse jeni duke kërkuar për një qytet të qetë nga deti, Cuxhaven bëhet një zgjedhje shumë më interesante.

Për të parë dhe të bëjë në Cuxhaven

Alte Liebe (Old Love) është një ish-quai kthyer shikimin platformë në hyrje të portit Cuxhaven. pamje të mirë e kalimit anijet. Altoparlantëve të njoftojë emrat dhe origjinën e tyre.

Schloß Ritzebüttel ndërtesë e vogël kala-si pranë zonës pazar Nordersteinstraße.

Kugelbake shënon pikën gjeografike ku përfundon lumi Elba. Origjinalisht e menduar si një ndihmë të navigimit, ajo është një nga ndërtimet më të rëndësishme në rajon. Ajo është themeluar në pallto Cuxhaven e armëve kur qyteti ishte inkorporuar dhe mbetet një nga monumentet e saj kryesore.

Semaphor E vendosur pranë Alte Liebe, Sempahor është një ndërtim nga 1884 vit që është përdorur për të komunikuar forcën e erës dhe drejtim për të kaluar anijet. Ajo është vendosur ende çdo ditë.

Wrackmuseum (Muzeu Wreck Ship). Dorfstraße 80, Stickenbüttel. + 49 4721 23341 (fax: + 49 4721 690876). Open March 28th në nëntor 4th (në 2004, mund të ndryshojnë çdo vit), Mon mbyllura, Tue-Fri 10AM - 6PM, Weekend + Holiday 10AM - 5PM. Vetëm muze në Evropë që ka rrënojave anije si temë të saj. € 3.00 për të rriturit, € 2.00 për të rinj.

plazhet Kjo është zona e detit ku uji recedes gjatë baticë të ulët. Kjo është një nga arsyet kryesore pse njerëzit e vizitojnë Cuxhaven. Ju mund të marrë shëtitje, shikoni në gaforret, të ndërtuar kështjella nga rëra dhe baltë, dhe kështu me radhë. Të paralajmëruar se uji në rritje mund të jetë i ndërlikuar! Ju duhet të paguani për të hyrë në plazh! Nëse ju pëlqen plazhet e pagave pa ju duhet të udhëtoni pak milje në veri dhe të provoni bregdetin e Schleswig-Holstein.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Cuxhaven garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Cuxhaven Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cuxhaven. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Cuxhaven, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cuxhaven traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Cuxhaven makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cuxhaven trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Cuxhaven jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Cuxhaven në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Cuxhaven dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel