Denia Tragete

Denia pasagjerëve dhe Car Tragete

Denia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Denia në Formentera, Ibiza, Palma dhe San Antonio.

Krahaso gjithë në dispozicion Denia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Denia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Denia, Formentera, Ibiza, Palma dhe San Antonio me tragete Balearia tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Denia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Denia Ferry
me Balearia Anijet për anijet me vela nga Denia në Formentera, Ibiza, Palma dhe San Antonio në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Denia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Denia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Denia

Denia qëndron disa 7km në veri të Javea së bashku një rrugë dredha-dredha spektakolare malore të shiquarat përsipër nga Montgo Mountain.

Kjo është një vendpushim tërheqës me një qytet të vjetër interesante, restorante gjobë dhe plazhet e mrekullueshme që shtrihen për shumë kilometra në veri. Me të mbërritur nga Javea ju do të vijë më parë në një plazh mjaft pak para marinë në të djathtë.

Ka përditshme Denia për shërbimet Ibiza Ferry (ju mund të shihni Ibiza në një ditë të qartë) dhe Mallorca. Ka edhe ditë opsionet e plotë dhe gjysmë lundrimit mini përgjatë bregdetit të cilat vizitojnë vendpushimet e tjera, duke përfshirë Javea, Calpe dhe Altea.

Terminali i trageteve në qendër të qytetit shtrihet vetëm 300m nga stacioni i trenit të qytetit i cili është i përshtatshëm për shërbimet në jug të Alicante. IIF ju jeni drejtuar në veri të Valencias ju do të duhet të marrë një autobus për të Gandia dhe të kapur trenin atje.

Denia Ferry Port

Qyteti i Denia është e vendosur në rajonin spanjoll të Alicante në Blanca Costa. Kjo është një qytet i lezetshëm kozmopolit, i pasur me histori dhe kulturë dhe rrugët e tij janë një vitrinë interesante e arkitekturës përmes moshave. Ndërtesat e saj janë një monument të përhershëm të qytetërimeve të cilat kanë bërë shenjë e tyre këtu - iberik, Carthaginian, romake, arabe dhe të krishterë. Këto turizmi ditë blends qetë me ngutje dhe nxitim e një qyteti të punës.

Hotele Denia nuk janë të gjitha që të zakonshme, si komplekset e apartamenteve janë strehim kryesore turistike. La Posada del Mar është një mundësi tërheqëse hotel ndodhet në qendër të qytetit përballë zonën e portit. Ajo është vendosur në një ndërtesë të shekullit të 13th i cili më parë ka shërbyer si një postimi doganor. Çdo dhomë është dekoruar me një temë detar. Shih tonë Denia Vila dhe Apartamente Denia faqe për më shumë opsione.

Denia Sightseeing dhe Aktivitetet

Për kokën e ndonjë gjë deri në bashki (Ayuntamiento) ndërtesës së nga Marques de Campo dhe për të vizituar kishën Iglesia de la Asuncion me kupolë e saj të hollë. Pastaj të vazhdojë deri hapat e mëposhtëm shenjat për kështjellën e cila mbikëqyr Denia Bay. Kalaja mbyllet për drekë mes: 1pm dhe 3pm nga tetori deri në mars, 1.30pm dhe 3.30pm në prill dhe maj, 1.30pm dhe 4pm në qershor dhe shtator dhe në mes 1.30pm dhe 5pm në korrik dhe gusht. Të gjitha shtëpitë e vjetra që rrethojnë bazën e kështjellës janë pikturuar bukur në ngjyra të ndryshme duke shtuar në atë që është tashmë një vend në vend atmosferike të bredhin.

Nga kështjella të bëjë rrugën tuaj në El Porti i cili përbëhet nga një linjë të restoranteve tërheqëse me të cilat përballet zonën e portit. Shumica e tyre kanë tendencë të specializuar në enët lokale oriz me bazë, si dhe Fideua e cila është një Paella bazuar kokë. Shpesh receta Paella të lejojë për sasi të mëdha të mishit dhe prodhimet e detit. A mos presin shumë përbërësit në këto enët në El Porti ku është oriz ose makarona të cilat janë kyç për gjellë. Nëse ju dëshironi të provoni një i kushtueshëm "menu de Degustación '(menu provë) në 46 euro. për person të marrë një sy në El Raset e cila është vetëm së bashku nga hoteli Boutique me të njëjtin emër. mundësi më të lirë janë në dispozicion.

Siç është rasti me të gjitha vendpushimet në këtë fushë është plazhet cilat ofrojnë tërheqjen kryesore për vizitorët dhe Denia nuk është përjashtim.

Si ju kreu në veri të qytetit të vijnë menjëherë në disa pronave këndshëm rritje të ulët në të lavdishme, plazhe të qetë të cilat vazhdojnë për shumë kilometra përgjatë bregdetit. Nga rruga duke lënë Denia në këtë drejtim ju do para së gjithash të vijnë nëpër një sektor turistik zhvilluar tastefully me një gamë të mirë të komplekset e apartamenteve, bare dhe restorante përshtatur për një klientelë ndërkombëtare të cilat ngadalë bëhet më shumë një zonë banimi të pavarur të zonës turistike.

Për një ndryshim të skenës ju lehtë mund të kalojnë një ditë duke vizituar Javea vetëm përgjatë bregdetit, ju mund të shkojnë në jug në morinë e parqet temë të cilat rrethojnë Benidorm dhe si një ekskursion interesante të shkurtër ju mund të shkojnë disa kilometra në brendësi të shpellave të bukura Las Calaveras në Benidoleig. Lojtarët do të gjeni kurse mjaftueshem dispozicion rreth Blanca Costa, duke përfshirë zhvillimin e ri në Oliva Nova Golf Resort vetëm jashtë Denia në veri.

 


Më të mirë në dispozicion Denia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Denia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearia trageteve të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Denia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Denia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Denia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Denia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Denia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Denia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Denia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Denia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel