Dieppe Tragete

Dieppe pasagjerëve dhe Car Tragete

Dieppe çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dieppe të Newhaven.

Krahaso gjithë në dispozicion Dieppe çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dieppe makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dieppe, Newhaven me tragete Transmanche Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dieppe Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dieppe Ferry
me Transmanche Ferry Line për anijet me vela nga Dieppe të Newhaven në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dieppe pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dieppe traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dieppe

Dieppe është në Normandi, Francë dhe është plazhi më i afërt në Paris, të gjallë gjatë gjithë vitit. Ajo është e njohur për një operacion të dështuar ulje nga forcat kryesisht kanadeze aleate gjatë WW2, në 19th gusht 1942 ju nuk do të gjeni një fluturues francez flamurin në Dieppe pa flamur kanadez së bashku me të.

Dieppe, ka një histori të gjatë dhe interesante, duke qenë një port i rëndësishëm që lidh mbretërinë William e Conquerer s angleze me dukat e Normandisë në shekullin 11th dhe duke duruar shekujt e konfliktit të drejtë deri deri 1944. Sot, kjo është një traget i rëndësishëm dhe port peshkimi, dhe një vendpushim të këndshëm bregdetar.

La tragete Transmanche nga Newhaven, England mbart makina dhe pasagjerët këmbë nëpër Channel anglisht në rreth 4 orë. Mbërrijnë me tren nga Rouen (40min) apo Paris (2h). Qyteti ka gjithashtu një aerodrom të vogël, i vendosur në Saint-Aubin.

Dieppe Tragete
Dieppe Turizmi

Për një qytet të madhësisë së tij, Dieppe ka mjaft disa bare dhe pubs, dhe shumica e tyre qëndrojnë të hapura vonë (gjatë ditëve të javës 2am / fundjavë 4am). Për kokteje të mirë, provoni Epsom dhe Evropa në bregdet, kaktus dhe Pirate në Quai Henry IV ose pijetore Kembrixh në qendër të qytetit. Për një ambienti shumë frëngjisht, ju mund të përpiquni La Potinière, l'Entracte ose le mieux ICI Qu'en Face, tre kafene në vend të lirë dhe shumë popullor vogla. vende Muzikë inclued Manhattan (rue Duquesne), Madison (rue Saint-Rémy), Movabé (île du Pollet) dhe Abordage, në kasino.

Për të Shiko në Dieppe

ESTRAN qytetit të Detit
muze detare me tregon që mbulojnë të anijeve, peshkimin, gjeografi, dhe historinë e Dieppe. Open 10-12am dhe 2-6: 30pm përditshme.

Chateau Musee de Dieppe
Muzeu Kalaja. arteve të bukura dhe carvings ekspozuar në ndërtesën e ruajtur mirë kështjellës. Open 10-12am dhe 2-6: 00pm përditshme. Hyrja € 5. Ka tre hyrje, por qasja më interesante është nëpërmjet kullës bazuar në sheshin du Kanada.

Memoriali për bastisje 19 gusht 1942 Dieppe, Vendin Camille Saint-Saëns.
Hapur Mid qershor - End shtator 2-6pm çdo ditë përveç të marteve. Kjo është një muze i vogël, por i paraqitur që ka marrë përsipër italiane-style Teatrit Petit. film Fascinating me intervista me ata që ishin atje. Ju do të duhet rreth një orë për të parë të gjitha dhe të kërkoni në muze.

L'Eglise Saint Jacques
Përmban një freize pazakontë të shekullit 16th përshkruan jetën fisnore në Amazon, i porositur nga explorer Dieppoise Jean Ango. Kisha gjithashtu shtëpi një sërë dritare qelqi me njolla përkujtimore largimin 1639 e tre Agustinit motrave të Quebec, ku themeloi Hotel-Dieu du Quebec-spitali i parë në Amerikën e Veriut dhe-bastisjes kanadez në Dieppe 303 vjet më vonë.

La Maison Miffant
Shtëpia më e vjetër e qytetit. Ajo mund të gjendet rue d'Ecosse, vetëm pas qytetin Dieppe e Artit dhe qendër informacioni Historia.

Festivali Ndërkombëtar Kite
Mbahet çdo të tjera (edhe të numëruara) vit në shtator.

Për të bërë në Dieppe

Tregu i Mëngjesin e shtuna është një duhet-shih. Kjo është një nga më të madhe dhe një nga tregjet më të njohura në Normandi. Nga 8am të 12: 30pm ju mund të gjeni pothuajse çdo gjë atje.

Për produktet ushqimore franceze, provoni chez Olivier, në rue Saint-Jacques. Një shumë e djathë të mirë, verë dhe kafe mund të gjenden atje.

Ka shumë restorante tradicionale franceze, sidomos restorante ushqim deti, rreth zonës mol. Shumica e tyre janë të vendosura në rrugë, Henry IV. Comptoir à HUITRES, La Marmite Dieppoise, Le Grand Duquesne, Le Bistrot du Pollet, Le Havre dhe Les d'Voiles Apo janë të gjitha restorantet shumë të mira. Ata të gjithë mund të gjenden në qendër të qytetit, përveç Les Voiles Artë, i vendosur vetëm përballë kapelës Bonsecours.

 


Më të mirë në dispozicion Dieppe traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dieppe Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Transmanche Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dieppe. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Dieppe traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dieppe traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dieppe makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Dieppe tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dieppe jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dieppe në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Dieppe dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel