Donghae Tragete

Donghae pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Donghae pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Donghae të Sakaiminato dhe Vladivostok.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Donghae në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Donghae makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Donghae, Sakaiminato dhe Vladivostok me tragete DBS Cruise Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Donghae Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Donghae Ferry
me DBS Cruise Ferry për anijet me vela nga Donghae të Sakaiminato dhe Vladivostok në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Donghae pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Donghae biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Donghae

Donghae është një qytet bregdetar në Gangwon, Korea e Jugut.

Porti i Donghae është e vendosur në brigjet lindore të Koresë së Jugut qendrore në Detin e Japonisë në Gangwon Provinca. Porti i Donghae qëndron në terren malor dhe është e pasur me burime natyrore, duke përfshirë edhe disa plazhe të mrekullueshme. Porti i Donghae është një zonë të industrisë lirë dhe ka parë shumë investime në vitet e fundit.

Ka dy porte në krahinë, dhe Mukho Harbor është rreth gjashtë kilometra në veri-verilindje të portit të Donghae. Pjesa më e madhe e trafikut që përdoret për të shkuar në Mukho tani shkon në Portin e Donghae, dhe Mukho është kryesisht një port peshkimi.

Donghae shërben si pikë kryesore e qasjes në Ulleungdo, me shërbim të rregullt traget gjatë gjithë vitit (zakonisht një herë ose dy herë në ditë në çdo drejtim, më të shpeshta në verë.) Donghae gjithashtu shërben si stacionin Korean në shërbim traget midis Vladivostok, Rusi dhe Sakaiminato, Japan. Tragete lënë nga Mukho Port, një makinë minuta 5 në veri të në qendër të qytetit Donghae.

DBS Cruise Ferry në Donghae
Donghae Cruising and Travel

Qyteti i Donghae është një qytet i ri me ambicie për t'u bërë një destinacion turistik ndërkombëtar. E vendosur në një zonë malore me shumë shpella dhe pamje të lavdishme natyrore, Porti i Donghae siguri ka pasuritë kulturore për të bërë një vend i madh për të vizituar.

Pak më shumë se 100 kilometra në veriperëndim të portit të Donghae është Mt. Kumgang, I njohur për bukurinë e saj skenik. Ky mal është një seri e pinnacles granit tmerrshëm mbi kanione të thella të ngushta dhe të strehuar disa ujëvara të bukura dhe pragje. Në malet veriore Taebaek, ajo mbulon 400 kilometra katrorë dhe është 60 kilometra e gjatë dhe 40 kilometra të gjerë. Në 1638 metra (Piro Peak) dhe mbulon 25 mijë hektarë, mali është një destinacion i preferuar për koreanët. Mali mbështet lloje 750 të bimëve, si dhe specie gjitarësh 38, lloje 130 të zogjve, lloje zvarranikësh 9, specie 10 e bretkosave dhe toads, dhe specie 24 e peshkut. Mount Kumgang ka tre zona me karakteristika të ndryshme topografike.

Porti i Donghae-së Mangsang Beach është plazhi më i popullarizuar në bregun lindor të Koresë së Jugut. Me ujë të pastër të cekët dhe plazh të bukur të bardhë, plazhi është i rrethuar nga pyje pishe. Vizitorët do të gjeni hotele dhe objekteve moderne në plazh. Mangsang Auto Camping Resort është i përkushtuar për automobila dhe për njerëzit që gëzojnë kampe. Plotësisht të pajisur me kabina, tenda, dhe pajisje të vizitorëve, kampi auto ofron një alternativë të këndshme për hotel jetesës.

E vendosur në Portin perëndimore të Donghae, thuhet se fairies herë shëtitur në Mureung Valley, Një nga destinacionet më popullore të Koresë së turistike. Fshehur në mister, ajo ofron shkëmbinj me forma të pazakonta dhe pamje ujëvarë që marrin frymë larg. Ky vend i legjendës është një duhet-shih.

Cheongok Cave është në mes të portit të Donghae. Zbuluar, kur ata ishin të vendosur themelet për një sallë të re të qytetit, kjo shpellë natyrore gur gëlqeror ka prodhuar gurë të rralla për 400-500 milion vjet. Ajo është e shoqëruar nga një muze shpellë që ofron bazë shkencore për të shpellës.

Tregu Bukpyeong parë u hap në 1796, dhe kjo mund të jetë edhe më i vjetër se kaq. Ky treg popullore kombëtare ofron një shije të fortë të kulturës lokale dhe njerëzit e portit të Donghae. Tregu vazhdon të rritet në madhësi dhe popullaritetin, ndërsa tregjet e tjera në Korenë e Jugut tkurret nga konkurrenca me botën moderne.

Donghae Port Histori

Porti i Mukho Port Donghae-së parë u hap në 1941 si port kryesor të qytetit. Që nga Porti i Donghae hapur, Mukho Port ka vendosur në një ekzistencë të rehatshme si një port peshkimi dhe port. I rrethuar nga shkëmbinj të zeza, zona përmban mrekullueshme Sushi restorante, dyqane peshku, dhe shumë biznese detare të lidhura.

Të dhënat historike dokumentojnë praninë e një qyteti në vendin e portit modern të Donghae si fillim si shekullin 17th. Megjithatë, qyteti nuk e pjekur deri në shekullin e 20th.

Në 1979, Porti i Bukpyeong Harbor hapur për biznes. Ligji krijimin Donghae Qyteti u miratua në 1980, dhe kjo e përfshirë qytetin e afërt Mukho. Në 1981, Porti i Donghae krijuar një marrëdhënie motra-qytet me Tsuruga, Japoni. Në 1986, e vjetër Bukpyeong Harbor u riemërua Donghae liman.

Në 1991, Kuvendi Komunal i Donghae u hap, dhe kryetari, i zgjedhur me votim popullor, u mori detyrën në 1995. Në 1996, Konferenca e tretë për zgjerimin e rajonit të Detit të Lindjes së u mbajt në Portin e Donghae, me qytetet 12 nga katër vendeve që morën pjesë.

Në 2001, Korporata e Menaxhimit Donghae Qyteti objektit është themeluar. Korea Festival Art Folk 44th, me krahinat 20 dhe qytete pjesëmarrëse, u hap në Portin e Donghae në 2003. Në 2004, Muzeu Fosile Donghae Whale u hap.

Në 2005, Porti i Kompleksit Bukpyong industrial Donghae ishte përcaktuar si një zonë të lirë ekonomike.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Donghae garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Donghae Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DBS Cruise Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Donghae. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Donghae, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Donghae traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Donghae makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Donghae tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Donghae jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Donghae në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Donghae dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel