Donoussa Tragete

Donoussa pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Donoussa pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Donoussa në Amorgos, Aegiali, Astypalea, Iraklia, Naxos, Paros, Pire dhe Schinoussa.

Krahaso gjithë në dispozicion Donoussa çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Donoussa makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Donoussa, Amorgos, Aegiali, Astypalea, Iraklia, Naxos, Paros, Pire dhe Schinoussa me Anek Lines apo tragete Blue Star tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Donoussa Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Donoussa Ferry
me Anek Lines apo Blue Star Ferries për anijet me vela nga Donoussa në Amorgos, Aegiali, Astypalea, Iraklia, Naxos, Paros, Pire dhe Schinoussa online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Donoussa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Donoussa biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Donoussa

Donoussa është një ishull i vogël i kompleksit Cyclades. Ajo është e vendosur pothuajse në qendër të Detit Egje, në mes të Naxos dhe Amorgos. Si Donoussa është e populluar sparcely dhe nuk ka marrë shumë vizitorë, kjo është ideale për disa pushime relaksuese dhe të qetë.

Donoussa është i njohur me nudists dhe ata të cilët me të vërtetë, me të vërtetë doni të merrni larg nga të gjitha. Për shkak të largësisë së saj, pothuajse çdo shtrirje të rërës mund të jetë një "nudo" plazh, por Kendros dhe Livadi frekuentohen shpesh nga klani clothesless.

Shumica e dhomave në Donoussa janë të përqendruara përreth qytetit të vogël port të Stavros. Ata gjithashtu kanë tendencë të jetë pak më e shtrenjtë se ju mund të presin për një ishull të tillë të largët.

Donoussa mund të arrihet vetëm me anije, por edhe në sezonin e lartë këto janë relativisht të rralla. Nëse ju zgjidhni Donoussa, të jenë të gatshëm për të qëndruar më gjatë se ju qëllim - në qoftë se erërat goditje up, një ose dy ardhjet e trageteve apo nisje mund të vonohet.

Donoussa Bay dhe Ferry Port

Donoussa është një ishull i vërtetë pa ndonjë turizmit të madh. Ajo merrni pak të zënë gjatë sezonit të lartë, por shumica e pushuesit janë grekë nga Epiri.

Donoussa ka një natyrë mjaft të ashpër, por në qoftë se ju vendosni të shkoni për një shëtitje që ju do të takohen bagëti, dhi dhe dele këtu dhe atje. Që banorët e ishullit nuk mund të mbijetojë në vetëm turizmin, shumica e tyre janë të përfshira me bujqësi dhe peshkim. Vendasit janë miqësore, por ndonjëherë është e vështirë për të komunikuar me ta pasi ata nuk kanë shumë përvojë në të folur anglisht.

Sipas disa versione, Ariadne iku në këtë ishull pas Theseus kishte lënë duke fjetur në Naxos. Kjo është vetëm për vetëm mitologjisë të lidhur me Donoussa. Ne nuk e di shumë për historinë e lashtë të këtij ishulli, përveç se ajo ishte e banuar ndoshta qysh në 10century para Krishtit, dhe se ai ishte një vend ku romakët dërguan internuarit e tyre pasi ata pushtuan Cyclades në shekullin e 2nd pes.

Ashtu si ishuj të tjerë, ajo ishte pronë e sunduesve veneciane nga 13th në shekullin 16th, kur turqit mori. Duke qenë një ishull të tillë të vogël, ajo nuk ishte shumë interesant për pushtuesit, kështu që piratët shfrytëzoi rastin dhe të krijuar një terren këtu. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një luftanije britanike u zhytur këtu, dhe ju ende mund të dalloj atë nga plazhi Kedros.

Ky është një ishull, ku ju thjesht të pushojnë, ose ndoshta të marrë një shëtitje nëpër natyrë. Vija bregdetare pjerrta, kodrat dhe uji blu janë pamjet mjaftueshme. Anijembytje në Kedros nuk është saktësisht një pamje, por kjo është gjëja më e afërt për një në këtë ishull të qetë të vogël.

Donoussa është një vend për sunbathing, ndoshta snorkeling pak dhe duke marrë ecën. Kjo është në lidhje me të! Sjellë diçka për të lexuar ose pse jo bojë! Gjej plazhin tuaj pak dhe të gëzojnë. Ka plazhe shumë të bukur për një ishull të vogël, dhe madje port, Stavros, ka një plazh mjaft të mirë.

E vetmja natës argëtuese ngjan është ulur në një nga taverna të vogla në Stavros deri natën vonë. Ky është një përjashtim që vërteton rregullin: ndërsa shumica e ishujt grekë kanë disa lloj bare, në Donoussa nuk ka asgjë. Këtu ju të merrni ushqim tradicionale greke, e taverna janë shumë të pakta dhe të vendosur pothuajse të gjithë në Stavros.

Ishujt më të afërt me aeroportet janë Naxos dhe Paros. Ajo është e lidhur edhe me territorin (Piraeus Athinë) me anë të një linje anije.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Donoussa garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Donoussa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Anek apo Blue Star Ferries pasagjerëve dhe Car Tragete biletë çmim në dhe nga Donoussa. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Donoussa, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Donoussa traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Donoussa makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Donoussa tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Donoussa jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Donoussa në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Donoussa dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel