Douglas Tragete

Douglas pasagjerëve dhe Car Tragete

Douglas çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne, Liverpool dhe Birkenhead.

Krahaso gjithë në dispozicion Douglas çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Douglas makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Douglas, Belfast, Dublin, Heysham, Larne, Liverpool dhe Birkenhead me Isle of Man avulli tragetet Packet Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Douglas Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Douglas Ferry
me Isle of Man avulli Packet Ferry për anijet me vela nga Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne, Liverpool dhe Birkenhead në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Douglas pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Douglas biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Douglas

Douglas është qyteti kryeqyteti dhe portin e Isle of Man, është Ishulli i qytetit më të madh të Njeriut dhe ofron një gamë të gjerë të gjëra për të parë dhe të bëjë.

Me një gjithëpërfshirës gji dy-milje dhe plazhi me rërë do të gjeni të shëtitoret zënë gumëzhimë me aktivitet të marrë një udhëtim përgjatë shtrirje në tramvaje e kuajve, ku ju do të jetë e ofruar pamje mahnitëse të detit ose të fillojnë ju udhëtim në jug hekurudhore me avull ose veri nga hekurudha elektrike. Nëse jeni të interesuar në eksplorimin e trashëgimisë e ishullit, Douglas është një vend i madh për të filluar.

Ju do të gjeni zona kryesore tregtare e ishullit në Douglas, si dhe një gamë të gjerë të vendosjes mysafir dhe madhështore Teatrit hare dhe Villa Marina - dy nga të cilat ofrojnë një program të vitit të zbavitjes.

Dhe në qoftë se kjo është motorsport ju keni ardhur për vizitë tribunë TT ku ju do të keni parë një zog në sy të vijën e fillimit dhe të përfundojë si bikes përpjekje të 37 rraskapitës ¾ milje Mountain Course.

Port Douglas, Isle of Man Ferry Terminal

Isle of Man-së Identiteti i fortë është pjesërisht për shkak të pavarësisë së saj dhe faktin se Island është vetë-qeverisëse. Ajo ka parlamentin më të vjetër të vazhdueshëm në botë, Tynwald, e cila daton mbi 1,000 vjet. Ju mund turne ndërtesën Tynwald dhe për të vizituar Tynwald Hill - kur parlamenti mblidhet në ajër të hapur një herë në vit. Krenare për kulturën e saj të ndryshme dhe trashëgimisë interesante kjo mbretëri deti-i detyruar ka një histori magjepsës për të treguar, një që shtrihet mbrapa për mijëra vjet.

Legjenda thotë se emri i ishullit vjen nga perëndia e detit Celtic Manannan Mac Lir që e mbrojtur tokën nga pushtuesit duke shrouding atë në një mantel të mjegull. Ajo është e këto tregime folklorike, dhe historia që vijon, të cilat janë të mbrohen me kujdes nga njerëzit Manx për të siguruar Island nuk humb asnjë nga bukuri e saj të veçantë të karakterit.

Një vizitë në Ishulli i Njeriut do të jetë një udhëtim i zbulimit dhe do të paraqesë mundësinë për të eksploruar kryqe kelt dhe të lashta baza Viking varrimit, si dhe një numër i monumenteve të trashëgimisë të cilat tregojnë historinë e Mann. Ju gjithashtu do të dëgjojnë tregime të gjigantëve, fairies dhe Brownies - të cilat janë thënë për të ndërhyrë në jetën e njerëzve të zakonshëm - dhe edhe pse kohët kanë ndryshuar shumë prej zakoneve origjinale dhe bestytni të jetuar. Mos harroni për të thënë "Hello" për fairies si ju kalojnë mbi Fairy Ura!

Kultura moderne ditë është ekspozuar edhe gjatë gjithë vitit me një program të mbushur të argëtimit përfshirë vjetore ndër-Celtic festival - Yn Chruinnaght - ku amtare Manx Gaelic gjuha, këngë dhe valle festohet.

Isle of Man Turizmit

Turistët që qëndrojnë në Douglas duhet të mendojnë rreth ku ata duan të jenë. Ka dy palët në tregun e hotelit. Ana jugore është afër qytetit, hekurudhor me avull, autobusë dhe terminali detar. Ana veriore lë pas zhurmën e qytetit dhe është afër elektrike hekurudhave Manx. Nga pranvera në fillim të vjeshtës kali Barazim Trena drejtuar përgjatë pjesën e përparme. Kjo mund të bëjë një ndryshim të madh për ata që nuk kanë makina, të cilët dëshirojnë për të marrë së bashku 2 milje shëtitore të gjatë. Autobusët dhe Taksitë janë gjithashtu në dispozicion.

Nga një kështjellë mesjetare në timon gjigante të ujit Ishulli i Njeriut ka më shumë se mesatarja e vendeve turistike për të tërhequr, çudi dhe argëtojnë.

Ecin nëpër një kështjellë mesjetare në Castletown dhe të mësojnë se si ajo është përdorur për banim, mbrojtje, burg dhe zyrat zyrtare. Ose provoni një kështjellë shkatërruar në Isle of St. Patrick pranë Peel ku tregime të vikingët, murgjit, dhe një qen fantazmë janë thënë.

Ngjit madh Laxey Wheel njohur si "Lady Isabella 'dhe shikoni mjedis nga maja e një rrotë uji mbi 70ft lart. Ride në disa nga makinat më të vjetra tramvajit në botë, të cilat takohen në Laxey për të kryer pasagjerë në jug, veri dhe deri në mal Snaefell.

Për ata të interesuar në mënyrën e kaluar e jetës në ishull, të udhëtojnë deri në Cregneash dhe për të vizituar fshatin mbyllur në kohë. Ku njerëzit jetojnë në cottages thatched, flasin gjuhën amtare Manx, dhe praktikuar tregton dhe zanatet lokale. Ishulli i Njeriut ka një pasuri të historisë dhe vendeve për të shkuar me të. Sjellja e re dhe të vjetër së bashku në "Historia e Mann '.

Shërbimet e trageteve të ishullit janë siguruar nga Isle of Man avulli Packet kompanisë që lundrojnë nga Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne, Liverpool dhe Birkenhead disa herë çdo ditë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Douglas garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Douglas Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë Isle of Man avulli Packet Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Douglas. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Douglas, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Douglas traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Douglas makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Douglas tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Douglas jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Douglas në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Douglas dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel