Dover Tragete

Dover pasagjerëve dhe Car Tragete

Dover çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dover në Calais dhe Dunkerque.

Krahaso gjithë në dispozicion Dover çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Dover dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dover, Calais dhe Dunkerque me Norfolkline Anijet, SEAWAYS DFDS, P & O Tragete ose LD Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dover Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dover Ferry
me Norfolkline Anijet, SEAWAYS DFDS, P & O Tragete ose Lines LD për anijet me vela nga Dover në Calais dhe Dunkerque në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dover pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dover biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dover

Duvër është qytet në Kent e cila është gjeografikisht më të afërt të kontinentit dhe, si porti më i ngarkuar në botë traget, shumë të drejtë e përshkruajnë si "portë në Angli".

Ngushticën e Dover kanë shërbyer edhe si vijën e frontit të Britanisë dhe portë e saj për mijëra vjet. Sot Dover është një qytet i madh port përballet në Channel anglisht dhe, në vetëm 21 milje nga porti francez të Calais, është porti më i afërt me Evropën kontinentale në kontinent Britani. Ai është më i famshëm për shkëmbinjtë e saj të bardhë shkumës të cilat kanë qenë të festohet në këngë.

Porti i Dover është një nga portet më të mëdha të Evropës e pasagjerëve dhe portin më të afërt angleze në Francë në vetëm 21 milje. Me miliona udhëtarëve, makina, kamionë, motoçikleta dhe autobusë që kalojnë përmes portit të Dover në anijet kryq kanal çdo vit, nuk është çudi që ne jemi të njohur si "portë për Evropën".

Ferry Terminal në Dover Port
Tragete nga Dover në Calais dhe Dunkirk

I ndodhur në Kent dhe me sfond të Cliffs e famshme e Bardhë, Dover është pika më e afërt në Mbretërinë e Bashkuar në kontinentin evropian. Çdo vit më shumë se tetëmbëdhjetë milionë pasagjerë dhe tre milionë makina të përdorur Portin e Dover për të kaluar Channel anglisht në një gamë të Dover Anijet siguruar nga një përzgjedhje të firmave të njohura si Norfolkline Anijet, SEAWAYS DFDS, P & O Tragete dhe LD Lines.

  • P & O Tragete - Deri në vendkalimet 46 Daily Dover Trageteve në Calais, Francë me një kohë të përafërt të kalimit të detit prej vetëm 90 minuta. moderne P & O anije e traget ofrojnë restorante të shkëlqyer, duke përfshirë carverys a-la-carte dhe vetë shërbimit, lounges gjerë dhe bare, dyqane, zona e fëmijëve të luajë, Arcade, dhe argëtuese selektive. Ky shërbim është edhe një mallrave dhe pasagjerëve të shërbimit.

  • NORFOLK LINE (DFDS SEAWAYS) - Deri në vendkalimet 11 Daily Dover Trageteve në Dunkirk (Dunkerque), Franca me një kohë të kalimit të detit përafërt 120 minuta. Qëllimi ndërtuar Anijet moderne ofrojnë restorante të shkëlqyera, Video rri kot dhe bar, zona e fëmijëve të luajë, TV satelitor, dhe suita ekzekutive. Ky shërbim është edhe një mallrave dhe pasagjerëve të shërbimit.

  • DFDS SEAWAYS / LD LINES - Deri në vendkalimet 5 Daily Dover Trageteve në Calais, Francë me një kohë të kalimit të detit aproximate 90 minuta. Qëllimi ndërtuar Anijet moderne ofrojnë restorante të shkëlqyera, Video rri kot dhe bar, zona e fëmijëve të luajë, TV satelitor, dhe suita ekzekutive. Ky shërbim është edhe një mallrave dhe pasagjerëve të shërbimit.

Para konvikte në pasagjerëve Ndërtesat e Shërbimit ofrojnë një gamë të gjerë të objekteve, duke përfshirë Burger King, Cafe Ritazza, Travelex Currency Exchange, ATM, Masazh Karrige, Machines shitjes, dyqane Boardwalk shesin snacks, pije, ëmbëlsira, gazeta, libra, harta dhe e dobishme domosdoshme të udhëtimit, si dhe WC, tualet me aftësi të kufizuara, dushe dhe fëmija ndryshon objekteve.

Urdhëresat për Dover Ferry Port

Directions nga Car
Nga M2, ndiqni A2 drejtpërdrejtë në Dover, ose nga M20, ndiqni A20 përsëri në Dover. Pastaj Ndiqni shenjat për Dover Ferry Port (Docks Lindore terminaleve të trageteve), të cilat janë të nënshkruara në mënyrë të qartë.

Directions me tren
Dover Priory stacionin hekurudhor është e vendosur në Stacionin Qasja vetëm jashtë Folkestone Road.Train links janë në dispozicion nga të dy Victoria & Charing Kryqit Mainline stacionet në Londër. Nuk është një shërbim të rregullt autobusi lokal për Dover Ferry Port (Docks Lindore Ferry Terminal), i cili vepron në çdo 20 minuta (7 jam për 10.30pm). Nuk është një pagesë të vogël për këtë shërbim. Taksitë janë gjithashtu në dispozicion në shumicën e kohës në rangun e stacionit.

Ferry Car pasagjerëve Parking

Të shkurtër dhe të gjatë qëndrimi parking është në dispozicion për të gjithë udhëtarët në parkun kryesor makinë multi-katëshe në hyrje të Terminalit të Trageteve. Biletat për parkun e makinave janë lëshuar me makinë si ju hyjë me akuzën e parkimit të pagueshëm kur të mbërrini përsëri për të mbledhur makinën tuaj. Pas kthimit tuaj, ju duhet të paguajnë tarifë tuaj parkimi në makinat paguajnë në sallën e mbërritjeve para retrieving makinën tuaj.

Për të marrë në këtë park makinë, thjesht ndiqni Signage për katëshe multi, dhe parku është e vendosur në anën e majtë, vetëm para hyrjes së katëshe Multi.

Argetime Visitor në Dover

Të Straits e Dover kanë shërbyer edhe si vijën e frontit të Britanisë dhe portë e saj për mijëra vjet. Kjo shkon një rrugë për të shpjeguar se pse ky rajon në Kent ka më shumë se pjesën e saj të drejtë e kështjella, shtëpitë madhështore dhe muzeume se çdo rajon tjetër bregdetar në Britani të Madhe.

Pavarësisht se një port i zënë Dover ka shumë vende me interes historik me vlerë vizituar. The Lighthouse Vjetër e cila është pretenduar të jetë një nga ndërtesat më të dhe të ruajtura romake në Evropë dhe e 'Roman pikturuar House' plot muraleve dhe zbukurime dekoratave në Priory Rruga janë me vlerë hetuar, dhe Dover Castle është gjithashtu edhe një vlerë të vizitës affording pikëpamjet e mahnitshme e qytetit, bregdetit dhe madje edhe kodrat e Calais në një ditë të qartë. Përndryshe të marrë një shëtitje përgjatë një nga plazhet pebbled dhe admirojnë 'The White Cliffs' bërë e famshme nga këngëtari Dame Vera Lynn si një tonik për shpirtrat e ushtarëve përmalluar për shtëpi 'në luftën e dytë botërore.

White Cliffs e Dover
Të, cliffs me famë botërore madhështor të bardhë e Dover, të cilat për shekuj kanë luajtur një rol të rëndësishëm në historinë tonë si "vijë e parë" të Britanisë, tani ofrojnë një pamje mikpritëse për shumë miliona njerëz. Shkëmbinjtë janë popuplar me turistë në Dover dhe ofrojnë mundësi për shëtitje të mrekullueshme dhe pamje të shkëlqyer jashtë drejt Channel anglisht. Ose ju thjesht mund të zgjidhni për të thjesht të ia ngul sytë në ta nga plazhi.

Dover Castle
Ulur me krenari në majë Cliffs Bardhë e Dover dhe me pamje nga port zënë traget, Dover Castle ka një histori të gjatë dhe plot ngjarje. Vendi i Dover Kalaja ka qenë e një rëndësie jetike që nga Epoka e Hekurit me kështjellën e parë në Dover më shumë gjasa një kala anglo-saksone deri në ardhjen e William Pushtuesi kur u përmirësuar fortifikimet e saj ekzistuese.

Explore "Kopshti i Anglisë"
Kent është i njohur si kopshtin e Anglisë për bujqësi dhe hopmaking pasur trashëgiminë e saj. Kent shtrihet nga Dover-së White Cliffs vendit të Canterbury mesjetare në lindje, elegante, Tunbridge Wells në perëndim dhe qytetet historike Medway në veri. Në mes Kent ka mbi 300,000 listuara ndërtesa historike, milje e fshat idilik dhe korsi dredha-dredha, dhe çdo herë pas here, unike bardhë-informoi shtëpi oast të qarkut.

Për më shumë informacion mbi Portin e Dover ju lutem Kliko këtu të downlaod një kopje PDF e udhëzues zyrtar port.

 


Më të mirë në dispozicion Dover trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dover Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Norfolkline Anijet, DFDS SEAWAYS, P & O Tragete ose LD Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dover. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Dover trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dover traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dover makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Dover trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dover jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dover në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Dover dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel