Dublin Tragete

Dublin pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Dublin pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dublini në Holyhead, Liverpool dhe Port Douglas në Isle of Man.

Krahaso gjithë në dispozicion Dublin çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dublin makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dublini, Holyhead, Liverpool dhe Port Douglas në Isle of Man me Anijet irlandeze, Stenaline, P & O irlandeze Tragete Detit apo e avulli tragetet Packet Ferry Company online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dublin Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dublin Ferry
me Anijet irlandeze, Stenaline, P & O irlandeze Detit Anijet apo avulli Packet Ferry Company për anijet me vela nga Dublini në Holyhead, Liverpool dhe Port Douglas në Isle of Man internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dublin pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dublinit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dublin

Dublin është kryeqyteti dhe porti kryesor i Republikës së Irlandës me lidhje direkte trageteve në Holyhead, Liverpool dhe Ishulli i Njeriut.

Dublin është një qytet relativisht i vogël dhe të arritshme, mjaft i vogël dhe të sigurt të mjaftueshme për të marrë rreth në këmbë, ndërsa sistemi Luas tramvaj dhe sistemi hekurudhor periferike, shigjetë, të sigurojë lidhje të shkëlqyera të transportit në të gjithë qytetin.

Dublin u votua më popullore destinacionin e katërt të Evropës pushim të qytetit, pas Londrës, Parisit dhe Romës dhe është një nga qytetet më miqësor kapitalit në botë. Kjo është arkitektura elegante Gjeorgjisht e bën atë një nga kryeqytetet më tërheqëse të Evropës.

Dublin ka shumë monumentet dhe monumente që datojnë qindra vjet. Një nga më të vjetër është Dublin Castle, e cila u themelua fillimisht si një punë të madhe mbrojtëse me urdhër të mbretit Gjonit të Anglisë në 1204, menjëherë pas pushtimit Norman e Irlandës në 1169.

Dublin Port në Sunset

Tragete në Dublin arrijnë në portin e Dublinit, portit më të madh të Irlandës trageteve për pasagjerë dhe mallrave. Çdo vit në portin e Dublinit sheh më shumë se 1.5 milionë pasagjerë kalojnë nëpër dyert e saj dhe mbi automjetet 300,000 dhe në vitet e fundit ka pasur në rajonin e 130 milionë £ investuar në të, si pjesë e zhvillimit të vazhdueshëm të portit. Vetë Porti është i lidhur edhe me anë të hekurudhës dhe rrugës dhe ofron qasje të shpejtë dhe të lehtë në në qendër të Dublinit.

Ka tre transportuesit të mëdha që veprojnë Shërbimin nga Mbretëria e Bashkuar

  • Kalimi nga Holyhead në Dublin operuar nga Stena Line ofron dy sailings në ditë me një kohë të kalimit prej rreth minutash 3hours 45
  • Tragete irlandeze kanë gjashtë kalimet në ditë me një kohë mesatare vela orë 3 15 minuta në gjigant lundrimit traget 'The Ulysses'. Ato gjithashtu ofrojnë një shërbim të shpejtë artizanale në bord të "Jonathan Swift 'e cila merr 1 orë dhe 49 minuta.
  • Rruga tjera të njohura në Dublin sails nga Liverpool dhe është shërbyer nga P dhe O Tragete detit irlandeze
    dhe
  • Ka edhe tre sailings në ditë nga Douglas në Isle of Man në Dublin me Packet avulli me një kohë me vela prej rreth 3 orë dhe 45 minuta.

Ka një shumëllojshmëri të tillë të gjerë të gjëra për të bërë në këtë qytet interesante letrare se është e vështirë të dini se ku të fillojë. Nëse ju vetëm dëshironi të relaksoheni me një pints disa të Guinness dhe thith atmosferën e disa nga baret tradicionale dhe bare në famëkeq Temple zonën e kollonës të qytetit, ose vizitoni pamjet interesante historike si Dublinit Kalaja ose Trinity College, ka shumë për të parë dhe të bëjë për të gjithë.

Visiting Dublin

Në prag të një bumi të jashtëzakonshëm ekonomik, peizazhit Dublin ka ndryshuar jashtëzakonisht gjatë dekadës së kaluar. Këto ditë Dublin renditet ndër destinacionet turistike më të lartë në Evropë, dhe ky qytet të gjallë hums me një sens të dukshëm se është duke krijuar një trashëgimi të re kulturore.

ia plas të qytetit të prosperitetit dha një lustër të re të sigurt, por ajo që mbetet e veçantë është fryma e njerëzve të cilët sigurojnë se, pavarësisht ndryshimeve shakullinë, Dublin mbetet një nga më poshtë në tokë, qytetet miqësore dhe të arritshme të Evropës.

Dublin shtrihet në bregun lindor të Irlandës, me Greater Dublin zvarrisës rreth harkut të Dublinit Bay, kufizohet në veri nga kodrat Howth dhe në jug nga kep Dalkey. Qyteti është i ndarë - fizikisht dhe psikologjikisht - nga lumit Liffey; veriu ka qenë tradicionalisht më të varfër dhe në jug të pasura. Dy kanalet - Kanalit të Madh në jug dhe Canal Royal në veri - të formuar harqe gjysmë-rrethore rreth qendrës.

Në veri të lumit, rrugët më të rëndësishme për vizitorët janë O'Connell St, të rrugëkalim i madh pazar që të çon në sheshin Parnell, dhe Gardiner St, një B & B dhe hotel pikë e nxehtë. Në perëndim, zona Smithfield po shfaqet si një magnet turistik. Busáras, stacioni kryesor i autobusit, dhe stacioni Connolly, një nga dy stacionet kryesore të trenit, janë pranë fund jugore të Gardiner St.Immediately jug të lumit është qendër e Dublinit, Temple Bar, ku ju do të gjeni një përqendrim të bare, restorante, dyqane dhe një numër të galerive të artit.

Aty pranë Trinity College është në fund jugore të Grafton St, rrugën më të veçantë pazar të qytetit. Në anën jugore ju do të gjeni shembuj të mirë të Gjeorgjisë Dublin, me shtëpitë madhështore dhe parqeve elegante.

Ushqimi Out In Dublin

qyteti më i madh i Irlandës është edhe kryeqyteti i kuzhinës e kombit. Nga lowliest lokal të vogël yndyrë-lugë shërben llojin e ushqimit të thellë, të skuqur që arteriet tuaja do të duroj, në restorant fanciest Michelin-luajti, ku hahet është një udhëtim i vërtetë kuzhinës, Dublin është kënaqësi grykës së.

Dublin Nights Out

Ndërsa natës Dublin është jacked deri në vitet e fundit dhe tani përfshin një unazë dizzying e bare të modës, kafene dhe klube, pub lokal ende ushtron një tërheqje centrifugale për argëtim. Pub është një pikë takimi për miqtë dhe të huaj ashtu, vendi ku Dubliners janë në shumicën e tyre qejfi.

Pazar në Dublin

kristal stilit të lartë, gjëra të thurura chunky dhe off-mundi artefakte. Në qoftë se kjo është bërë në Irlandë, ju ndoshta mund të blej atë në Dublin. Blen tradicionale përfshijnë gjëra të thurura irlandez, stoli Celtic-style, kristal, porcelani gjobë dhe liri. Por ka edhe ngarkesa e dyqane të vogla që shesin mallra çuditshëm dhe e pazakonta dhe xhingël juaj suvenir nuk duhet të jetë i përmbajtur.

 


Më të mirë në dispozicion Dublin trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dublin Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion trageteve Irish, Stenaline, P & O irlandeze Detit tragete apo avulli Packet Ferry Company pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dublini. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Dublin trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dublin traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dublin makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Dublin trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dublin jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dublini në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Dublin dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel