Dubrovnik Tragete

Dubrovnik pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Dubrovnik pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dubrovniku në Bari, Korcula, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad.

Krahaso gjithë në dispozicion Dubrovnik çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dubrovnik makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dubrovniku, Bari, Korcula, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad me tragete Jadrolinija Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dubrovnik Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dubrovnik Ferry
me Jadrolinija Ferry Line për anijet me vela nga Dubrovniku në Bari, Korcula, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dubrovnik pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dubrovnikut biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dubrovnik

Dubrovnik me të vërtetë është një qytet mahnitëse me qytetin e saj të mahnitshme të vjetër, e cila u bë një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s në 1979.

Dubrovnik ishte një qytet-shtet që dikur rivalizuar Venecias në pasuri dhe pushtet. Ajo arriti apogee saj gjatë shekullit 15th dhe tërhequr skulptorët mirën dhe arkitektët për të zbukuro në qendër të qytetit në një stil të Rilindjes.

Bombardimi i Dubrovnikut në 1991 gjatë luftës civile kroate tërhequr vëmendjen globale, si predha dhe mortaja lëshuam mbi rrugët e tij shkëlqim. Me ndihmën e komunitetit ndërkombëtar, dëmi u riparua në masë të madhe deri në fund të dekadës dhe tani Dubrovnik herë enchants botën me bukuri e saj unik.

George Bernard Shaw ishte magjepsur nga ky qytet të bukur, për të cilën ai tha se "ata që kërkojnë parajsë në tokë duhet të vijnë në Dubrovnik dhe shikoni Dubrovnik", si dhe, shkëlqyeshëm, duke e përshkruar atë si "perla e Adriatikut".

Dubrovnik Marina dhe Ferry Port

Sot Dubrovnik është pendë krenar në kapak turistik të Kroacisë, një destinacion elite dhe një nga qytetet më të bukura në Mesdhe.

Dubrovnik përdorur të jetë një republikë e pavarur, të mbijetuar kryesisht në tregti. Ajo arriti të mbijetojë shumë shekuj, me kërcënime të vazhdueshme në territorin e saj, veçanërisht nga të fuqishëm Perandorisë Osmane dhe Venedikut. Që në fillim të shekullit të 19th, ajo u zbulua nga të famshëm si një vend për t'u parë. I ndjeri Papa Gjon Pali II ishte një tifoz i Dubrovnikut dhe është bërë edhe qytetar nderi. Nga hotelet më të lartë 23 luksoze në Kroaci në 2010, 13 ishin vendosur në Dubrovnik.

Dubrovnik është zhytur në arkitekturën mahnitëse dhe detaje skulpturore, dhe krenohet me kishat, manastiret spektakolare, muze, dhe burime. Një turmë e qyteteve dhe ekskursione tipike përfshijnë: Elaphiti Islands, qytetin tërheqëse të Cavtat, i Konavle luginën, Mljet Island, Korcula Island, Ston dhe gadishullin Peljesaçit. Qytetet fqinje të Kotorrit dhe Perast në Mal të Zi apo Mostar në Bosnjë dhe Hercegovinë gjithashtu të bëjë për udhëtime ditore intrigues.

Seksioni i udhëtimit The New York Times lëshuar së fundmi listën e tyre të "Places për të shkuar në 2012". Dubrovnik bërë listën si numri 36 të destinacioneve 45. Autori i listës referohet Dubrovnikut si "St. Tropez me e Ballkanit", një krahasim i bërë shpesh nga gazetarët dhe shkrimtarët e udhëtimit. Artikulli thekson makinën sapo rinovuar kabllor sipër qytetit të vjetër, restorant Frëngjisht-fusion GILS, dhe restorant tapas kroat Lucin Kantun.

Sezonit të festave është një kohë e madhe për të vizituar Dubrovnik. Kjo është një kohë kur Qytetin e Vjetër mbush me vendasit mbledhur për të festuar dhe të përhapur gëzim pushime. Një atmosferë festive pasur në kafene rreshtim Stradun dhe qyteti është i veshur me dekorata dhe dritat shkaktuar. Ka ngjarje sezonale të tilla si tregjet e vogla e Krishtlindjeve, koncerte, carolers, dhe partitë e Krishtlindjeve. Festimet fillojnë në dhjetor 6th, e cila njihet si dita e Shën Nikollës së, dhe të vazhdojë në anë të fillimit të Vitit të Ri. Fluturimet dhe akomodimi janë edhe shumë çmime të arsyeshme këtë kohë të vitit dhe koha është pothuajse e sigurtë që të jetë shumë më mirë se sa në shumicën e Evropës apo të Amerikës së Veriut.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Dubrovnik garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dubrovnik Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jadrolinija Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dubrovniku. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Dubrovnik, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dubrovnikut traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dubrovnik makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Dubrovnik tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dubrovnik jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dubrovniku në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Dubrovnik dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel