Dun Laoghaire Tragete

Dun Laoghaire pasagjerëve dhe Car Tragete

Dun Laoghaire çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dun Laoghaire të Holyhead.

Krahaso gjithë Dun Laoghaire në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dun Laoghaire makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dun Laoghaire, Holyhead me tragete Stenaline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dun Laoghaire Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dun Laoghaire Ferry
me Stenaline Anijet për anijet me vela nga Dun Laoghaire të Holyhead në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dun Laoghaire pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dun Laoghaire traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dun Laoghaire

Dun Laoghaire është një qytet në bregun lindor të Irlandës, gjashtëdhjetë stade (11km) në jug të kryeqytetit Dublin. Pika e saj qendrore është një port i shkëlqyer dhe qyteti është i rrethuar nga kodra kodrina spektakolare. Ka shumë për të bërë dhe një gamë të gjerë të akomodimit cilësi të lartë, shërbime dhe pajisje në pragun e derës. qasjen e saj të lehtë për të qytetit dhe të transportit Dublin lidhjet në mbarë vendin e bën atë një vend ideal për të filluar ose të përfundojë udhëtimin tuaj nëpërmjet Emerald Isle.

Stenaline të drejtuar një shërbim të rregullt direkt në portin e Dun Laoghaire nga Holyhead në Veri Uells. Sailings drejtuar dy herë në ditë në çdo drejtim subjekt i sezonit. Ora vela është përafërsisht 90 minuta, në varësi të motit. Për të marrë në qendër të qytetit, të marrë një të majtë kur lënë portin dhe kokën për bashkia e qytetit. Ka parking mjaftueshëm në dispozicion në afërsi të portit.

Tragete irlandeze drejtuar edhe shërbime nga Liverpool dhe Holyhead në Portin e Dublinit, vetëm 8 milje larg. Kur ju lënë port udhëtimit mbi urë me pagesë dhe ndiqni shenjat për Dun Laoghaire. Kjo është një makinë të bukur që ju merr rreth bregdetit Sandymount me Dun Laoghaire dhe port e saj të dukshme në distancë për shumicën e udhëtimit.

Dun Laoghaire Ferry Port

Dun Laoghaire bën një bazë të përsosur nga ku ju mund të eksplorojnë gjithçka që është në ofertë, jo vetëm në zonën e menjëhershme, por edhe në zonat përreth e Qarkut Wicklow dhe të kursit Dublin City. shumë rrugë të autobusëve dhe Dart bëjnë të lehtë për vizitorët për të marrë rreth. Një udhëtim të shkurtër në qendër të qytetit do të ju lidhë të kudo në vend.

Por pse të udhëtuar aq larg kur disa nga pikëpamjet më të mirë dhe shëtitjet janë në pragun e derës. Killiney dhe Dalkey Hills, Vico Road, Dalkey Island dhe Fshati dhe James Joyce Kulla për të përmendur vetëm disa.

Mos harroni se çdo të diel ka një treg në Parkun e Popullit. Ka edhe tregjet të shtunave në Monkstown dhe Dalkey Tram Yard dhe Blackrock Market është e hapur çdo të shtunë, e diel dhe Bank Holiday.

Historikisht Dun Laoghaire ka qenë gjithmonë një "Gateway në Irlandë", Dun Laoghaire merr emrin e vet nga përkthimi irlandez Fort (Dun) e Laoghaire. Ajo dikur ishte selia e Mbretit Laoghaire, të lashtë e Lartë Mbretit të Irlandës para Vikingët lundruan nga Skandinavia dhe themeluar vetë në Dublin.

Lëvdatë një nga njerëzit porte mirën, Dun Laoghaire merr është emri formë e madhe mbretin Laoire që në 480A.D. mbajtur një të madhe "Dun" ose gur fort në qendër të qytetit. Fort lashtë u shkatërrua në 1803 për të bërë rrugën për ndërtimin e një kullë Martello, i cili nga ana e tij u zëvendësua në 1834 nga hekurudha e parë periferike në botë. Garnizoni i madh mbretit Laoire siguroi se romakët do të mendojnë dy herë për pushtimin e Irlandës nga brigjet britanike.

Disa thonë se Patrick djali bariu mbërriti në Dun Laoghaire si skllav, ai ishte i njëjtë Patrick i cili u kthye në 432A.D. për t'u përballur mbretit Laoghaire dhe i cili më pas shkatërruar rendin e tij të lashtë Druid. Gjurmët e këtij urdhri ende mund të gjenden në Dun Laoghaire dhe fshati fqinjë i Dalkey. Të dy qytetet janë të lidhura ngushtë sepse ishte granit nga Dalkey Hill që ndërtoi Dun Laoghaire port në 1817.

Ky port tani lulëzuar nxitur ndërtimin e një hekurudhë për të lidhur Southside e Dublinit të qytetit. Kishat, shkollat ​​dhe dyqanet kishte çarë deri për të akomoduar nevojat e punëtorëve dhe familjeve të tyre që punojnë në ndërtimin e portit dhe pastaj hekurudhor, duke e transformuar fshat peshkimi i Dun Laoghaire në një qytet të begatë që catered për turistë ditorë që do të vijnë nga e gjithë Dublin të gëzojnë pazar dhe argëtuese që tregjet, bandstand dhe pavioni dhënë. Tani pranë në shekullin 21st, poza Dun Laoghaire ofron vlera të shkëlqyera tregtare dhe argëtuese, me shumë bare, klube dhe restorante për të zgjedhur.

Sot në Dun Laoghaire, njerëzit ende gëzojnë një shëtitje përgjatë "Prom", dhe pastaj poshtë Pier. Ndalimi off në Teddy-së për një Ninety Nine akullore në rrugën shtëpi është një ritual të jetë Italian. Gjatë vizitës tuaj ju mund të gëzojnë ndonjë gjë dëshiron zemra jote. Dun Laoghaire ka një gamë të gjerë aktivitetesh për të gjithë, të vjetër dhe të rinj. Me Harbour pjesa kryesore e qytetit, ju mund të siguruar një përzgjedhje të gjerë dhe të ndryshme të sporteve të ujit për të zgjedhur. Nëse kjo është shpejtimin nëpër valët e Dublin Bay dhe vallëzimi natën larg deri në orët e hershme të mëngjesit, shëtitës nëpër kodrat, hipur në kalë, peshkim ose thjesht duke marrë të lehtë, Dun Laoghaire ka gjithçka në ofertë. Ajo është gjithashtu vendi ideal për të bazojnë veten nëse planifikon tuaj një vizitë në Dublin, ose pjesa tjetër e Irlandës.

 


Më të mirë në dispozicion Dun Laoghaire trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dun Laoghaire Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dun Laoghaire. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Dun Laoghaire trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dun Laoghaire traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dun Laoghaire makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Dun Laoghaire tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dun Laoghaire jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dun Laoghaire në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Dun Laoghaire dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel