Dunkerque Tragete

Dunkerque pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Dunkerque pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Dunkerque në Dover.

Krahaso gjithë në dispozicion Dunkerkun çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dunkerkun makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Dunkerque, Dover me tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dunkerque Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Dunkerque Ferry
me DFDS SEAWAYS për anijet me vela nga Dunkerque në Dover në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Dunkerque pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Dunkerque biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Dunkerque

Dunkerque është porti më veriore të Francës dhe portin e tretë më i madh i Francës, pas Marseille dhe Le Havre.

Qyteti port sportive një mbresëlënëse kilometra 17 e peisazhit industriale që sprawls përgjatë bregdetit. Por kjo nuk ka qenë gjithmonë kështu. Gjatë mijëvjeçarit të parë Dunkerque zhvilluar gradualisht nga një masë shkretë e baltë larë përsipër nga ndezur det nga bregu flamane, në një fshat të lulëzuar të peshkatarëve. Si emrin e saj, Dunkerque ka disa duna të pabesueshme dhe një mitik, plazh gjallë në Malo-les-Bains. Në verë, rëra e saj e butë është e përkryer për një shëtitje bregdetar, dhe kur të duket erërat autumnal, surfers era dhe kiters zëvendësojë sunbathers.

Dunkerque Qendra e qytetit është një makinë të plotë pesëmbëdhjetë minuta nga traget. Merrni autostradën A16 në drejtim të Ostend dhe dalje në kryqëzim 33 pas shenjave të Qendrës Dunkerque. Ana e majtë mbi Avenue Rosendal cila shpejt kthehet në Bulevardin St Barbe dhe ndiqni shenjat për Qendrën Ville.

Dunkerque Ferry Port

DFDS SEAWAYS tragete udhëtojnë mes Francës dhe Dover, Angli me një markë të re, shtet-e-artit-flotës. Ora Kalimi mes Dover dhe Dunkerque është vetëm 1 orë 45 minuta, me deri në 24 kaluar një ditë.

Dunkerque është port tretë më i madh në Francë, pasi Le Havre dhe Marsejë. Ajo është gjithashtu një qytet industrial, e varur nga çeliku, përpunimin e ushqimit, rafinimit të naftës, ndërtimin e anijeve dhe industri kimike.

Zona është kontestuar shumë në mes të Spanjës, Anglisë, Holandës dhe Francës, deri sa ajo u bë përfundimisht French kur Charles II i Anglisë shitur atë në Francë për £ 40 000 në 17 tetor 1662. Gjatë mbretërimit të Louis XIV, një numër i madh piratët kishin bazën e tyre në Dunkerque; Jean Bart ishte më i famshëm, i njohur për të sulmuar anijet holandeze.

Në Luftën e Dytë Botërore, luftime të ashpra u zhvilluan rreth Dunkerque gjatë pushtimit gjerman në 1940, por një vë në gjumë në veprim papritur lejuar një numër i madh i ushtarëve francezë dhe britanikë për të ikur në Angli. Mbi 300,000 njerëz janë evakuuar në mes të bombardimeve të vazhdueshme (mrekullisë së Dunkerque, si Winston Churchill e quajti atë) .Të evakuimin britanik i Dunkerque është koduar Operacioni Dynamo. Gjatë luftës, Dunkerque është shkatërruar në masë të madhe nga bombardimet.

Në 14 dhjetor 2002, norvegjeze auto bartës trengjyrësh u përplas me Kariba Bahamian-regjistruar dhe u mbyt off Dunkerque port, duke shkaktuar një rrezik tek kërkimi në Channel anglisht. Një natë më pas, një anije gjermane, Nicola, goditi rrënuar dhe u desh të tërhiqet free. Në 1 janar 2003 turko-regjistruar karburantit bartës Vicky goditi të njëjtin aksident, por u lirua nga një valë në rritje.

Vendi më i mirë për të mësuar më shumë rreth porti është në nivel Musee Portuaire Dunkerque, Një muze i relikeve detare treguar historinë e Dunkerque dhe operimin e portit. Miniaturë anije i gjatë kopje, anije dhe një koleksion të pajisjeve të peshkimit janë të gjitha në ekran. Mos harroni të marrë një vështrim në disa nga anijet historike moored jashtë muzeut si gotë birre bukur, Duchesse Anne.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Dunkerque garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Dunkerque Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Dunkerque. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Dunkerque, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Dunkerque traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Dunkerkun makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Dunkerque tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dunkerkun jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Dunkerque në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Dunkerque dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel