Durrës Tragete

Passenger Durrës dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Durrës dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Durrësi në Ankona dhe Bari.

Krahaso gjithë në dispozicion Durrësit çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Durrësit makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Durrësit, Ankona dhe Bari me Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines apo tragete Ventouris tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Durres Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Durres Ferry
me Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines ose Ventouris Tragete për anijet me vela nga Durrësi në Ankona dhe Bari në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Durres pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Durrësit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Durrës

Durres është një nga qytetet më të vjetra të Shqipërisë, porti kryesor detar i vendit, qendra e dytë më e madhe industriale pas Tiranes.

Me milje të bregdetit dhe të afërsisë me Tiranën, Durrës duhet të jetë bregdetar excellence turistik par. Në të vërtetë është e ndyrë dhe i ndotur, dhe ju nuk mund të notosh pa rrezikuar infeksionet e lëkurës. Kjo është një kujtesë e trishtuar se sa larg vendi ka rënë që nga vendpushimet plazh janë ndërtuar këtu në kohën e komunizmit.

Porti i lashtë i Durrësit ka gjithsesi meriton një vizitë të shkurtër. Vendndodhja e saj ka qenë prej kohësh e dëshirueshme, e kanë dëshmuar me faktin se në vitet e fundit 900 kontrollin e qytetit ka ndryshuar herë 33. Ilirët parë u vendosën këtu në 627 pes, dhe Durrësi u bë një port i begatë tregtare.

Durres Ferry Port

Pamja kryesor është amfiteatri i madh romak (08 hapur: 00 - 16: 00; 200 lekë), në qendër të qytetit. E ndërtuar në mes të 117-78 pes, ajo priti lojra gladiatorit shikuar deri në 20,000 njerëzit. Amazingly, ajo vë harruar deri në 1966, dhe 25% e amfiteatrit ende mbetet i varrosur nën shtëpi.

 

Kalaja e Qytetit : Mbetjet e mureve i përkasin shekullit 6th; shtimi nga shekulli 13-14th. Luftërat dhe tërmete shkatërruar kështjellën.

Amfiteatri : Me një kapacitet prej spektatorëve 15,000. diametri i saj duhet të ketë qenë më shumë se 120 metra. Kjo është një nga monumentet më të mëdha dhe më të hollë që kanë mbijetuar nga qyteti antik. Ajo është ndërtuar në shekullin e Krishtit 2nd

Belle e Durrësit: Kjo është mozaiku më i Polychromatic gjetur në vend. Mozaiku është zbuluar nën një banesë, në një lagje rezidenciale të qytetit. Ajo është eliptike në formë dhe masat 17 x 10 këmbët. Mozaiku përshkruan mbi kokën e një bllok tokë g gruaje të rrethuar me lule.

Banja termike romake: U zbuluan në 1962. Banjot kanë një hypocaust ose ngrohje sistem dhe një pishinë, 23 këmbët të gjatë nga 17 këmbët e gjerë.

Muzeu Arkeologjik: Ndodhet pranë detit. Ai jep një pamje në Dyrrachium lashtë. Ka shumë objekt i gjetur ne Durres dhe ky muze të qenit i vogël nuk mund të zbulojë të gjitha ato. Aktualisht janë planet për të ndërtuar dhe për zgjerim të Muzeut ekzistues.

 

Në anën perëndimore të qytetit, në majë të një kodre, ngrihet një vilë madhështore. Ajo përdoret për të jetë vilën e Mbretit Zog. Sot ajo është përdorur për të marrë e delegacioneve të huaja. Vilë, me paintwork e saj i mrekullueshëm rozë, mbikëqyr portin e Durrësit.

Më shumë sende të lashtë mund të shihet në Muzeun Arkeologjik (Rr Taulantia, 09 hapur: 00 - 12:. 00, 17: 00 - 19: 00, të mbyllura Mon). Pranë amfiteatrit dhe port qëndron kullën fundit të mbetur të fortifikimeve të qytetit.

Kjo është përdorur tashmë nga Torre Bar (08 hapur: 30 - 24: 00); ka një tarracë me hije me një restorant ushqim deti të mirë e drejtë pranë tij, dhe restorant Piazza është vetëm nëpër rrugë (njëjtat herë).

Në qytet, Arvi është hoteli i zgjedhur (Rr. Taulantia 1, tel. + 355 52 23 04 03 / + 355 69 22 85 453, arvishpk@msn.com). Plazhet në jug të Durrësit janë mbushur me tiranasit gjatë verës. Vendi më i mirë për të qëndruar është në fantastike 5-yll Adriatik Hotel.

 


Më të mirë në dispozicion traget Durres garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Durres Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë Adria Ferries, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Tirrenia, Venezia Lines ose Ventouris anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Durrësi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve të Durrësit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Durrës traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e Durrësit makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Durrës tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Durrësit jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Durrësi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Durrës dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel