East Cowes Tragete

East Cowes pasagjerëve dhe Car Tragete

East Cowes çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga East Cowes në Southampton.

Krahaso gjithë në dispozicion East Cowes çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta East Cowes vela në dhe nga East Cowes, Southampton me Anijet Red gyp apo tragete Hovertravel online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

East Cowes Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book East Cowes Ferry
me Anijet Red gyp ose Hovertravel për anijet me vela nga East Cowes të Southampton në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj East Cowes pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një East Cowes traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About East Cowes

Lindja Cowes është në bregun lindor të lumit Medinës, direkt përballë West Cowes. Të dy janë të lidhura nëpërmjet një traget zinxhir endur dy pasagjerë dhe makina përtej lumit baticës. East Cowes është porti Island për të gjithë trafikun e automjeteve në dhe nga Southampton dhe është një arterie jetike për ekonominë e ishullit.

Mbretëresha Victoria përdoren për pushime këtu me familjen e saj dhe kur burri i saj Princi Albert vdiq, ajo e bëri Island shtëpinë e saj kryesore. Osborne House është në pronësi tani nga anglisht Trashëgimisë, jepet shtetit nga Edward VII.

Lindja Cowes është shtëpia e Red gyp Car Tragete. Ata riorganizimi mbrapa dhe me radhë në kontinent, duke udhëtuar deri Southampton ujit, ku ata dok rreth minuta 15 më këmbë larg nga dyqanet kryesore. Një traget ofron komunikime të gjithë në East Cowes, dhe kjo është ura lundrues, një lidhje zinxhir traget i cili shkon nëpër Medine, mes Cowes dhe East Cowes.

East Cowes Ferry Terminal

Lindja Cowes ka kohë që janë themeluar si një nga zonat më të mëdha industriale të ishullit. Ajo ishte shtëpia e britanike automjet për shumë vite dhe të mëdha rrëshqitje dyert e fabrikës në breg, pikturuar me Union Jack, zbukuro kartolina dhe shpesh janë një nga monumentet e para të mëdha vizitorët shohin. Westland-së, të cilët tani vetë vendin, kanë digressed në fusha të tjera dhe pjesa më e madhe e ish-bregdetit e cila është përdorur për ndërtimin e anijeve dhe industria është duke u ri-zhvilluar me objektet marinë dhe pronat luksoze. East Cowes është i shpejtë ri-gjenerimin veten nga një zonë industriale në një strukturë të madhe lundrim me jaht.

Gjithashtu në East Cowes është një shëtitje të gjatë i cili ju lejon që të ketë një shëtitje dhe të shikojnë betejën anije për pozitën si të hyjnë dhe të lënë gojën e Medinës lumit. East Cowes ka gjithashtu një kështjellë - Norris Castle - dhe kjo ishte kjo, e cila Princesha Victoria vizituar, që ka filluar dashurinë e saj për Island. Kur ajo nuk mund të blej atë që ajo vendos për Osborne. Next në shtëpinë kryesore (e Osborne) është Barton Manor, e cila ishte një pronë e madhe mesjetare, e përdorur nga princi Albert si një fermë eksperimentale. Edhe pse kjo nuk është e hapur për publikun tani, kopshtet janë të hapura në data të ndryshme në të gjithë verës, ngritjen e fondeve shumë të nevojshme për The Earl Mountbatten bujtinë.

Kisha e Shën Mildred së në Whippingham ishte kisha favorizuar nga familja mbretërore, kur ata vizituan dhe qëndroi në Osborne. E vendosur në anën e djathtë si ju jeni duke lënë East Cowes, kjo strukturë të shkëlqyer dhe zbukurime është një "domosdoshmëri për të parë". Puna e detajuar guri dhe karakteristika interesante janë interesante.

Historik Lindje Cowes

Estcowe (East Cowes) Emri fillim vjen nga një prej dy sandbanks çdo anë të grykëderdhjen e lumit Medinës, të quajtur kështu që pas një ngjasim supozuar të lopëve. Emri u transferua më pas të fortifikimeve të ndërtuara gjatë mbretërimit të Henry VIII në bregun lindor për të larguar një pushtim francez, të referuara si cowforts ose Cowes, të cilat më pas i dha emrin në qytet. Emërtimi i Cowes është bërë në një mënyrë të ngjashme. Ata zëvendësuan emrin mëparshme të Shamblord.

Zgjidhja e Shamblord në East Cowes është regjistruar për herë të parë në 1303. Ajo u rrit si East Shamblord, dhe u bë një zgjidhje shumë më i rëndësishëm se sa Shamblord perëndimore. Si Isle of Wight ishte objektiv i pushtimeve të shpeshta franceze, me disa inkursioneve të dukshëm, fort ndërtuar në East Cowes u shkatërrua më vonë dhe nuk duhet të ngatërrohet me Lindjen Cowes Kalaja e ndërtuar më vonë nga John Nash.

Gjatë mbretërimit të mbretëreshës Viktoria, i cili bëri shtëpinë e saj të verës në Osborne duke blerë dhe rindërtuar Osborne House, East Cowes ka qenë subjekt i pasurive të planifikuar të shtëpive të mëdha, pemët dhe parqet. Skema, mos gjetur financat është e nevojshme, i palosur, por disa rezidenca disa ndërtuar në fazat e hershme ende mbijetojnë sot e kësaj dite, si ish-rezidenca e Albert Grove e Kent House dhe Powys House në York Avenue.

Në East Cowes Norris Kalaja është projektuar në stilin Norman nga James Wyatt në fund të shekullit të tetëmbëdhjetë. Ndërtesa mbijeton dhe sot mbetet një shtëpi private. Në 1798, arkitekti John Nash, filloi ndërtimin e shtëpisë së tij, East Cowes Kalaja, ku ai më vonë argëtuan princ bashkëshorte dhe të ftuar të tjerë të shquar. East Cowes Kalaja ishte i dukshëm për kullat e saj gotike dhe turrets, dhe castellation përpunuar. Nash vdiq në 1835 dhe është varrosur në kullën e Lindore Cowes Kishës që ai i projektuar gjithashtu. East Cowes Kalaja është shkatërruar gjatë 1960s, edhe pse shtëpia akull mbetet dhe është e dukshme në Sylvan Avenue. Cowes dhe Lindja Cowes u bë një zonë e vetme urbane në 1933.

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, si Cowes dhe Lindja Cowes u bënë shënjestër e bombardimeve të shpeshta për shkak të industrisë së saj dhe afërsia me Southampton dhe shtëpinë e Marinës Mbretërore në Portsmouth. Kantjerin e J. Samuel White ishte dëmtuar rëndë nga sulmi ajror në fillim të majit 1942 por, kur rindërtuar, metodat e ndërtimit të reja anije kishte qenë futur. Luftanije e parë plotësohet nga oborr rinovohet ishte HMS Cavalier. Gjatë bastisjes së ajrit, mbrojtjet lokale ishin shtuar rastësishëm nga shkatërruesi polak Błyskawica (vetë e ndërtuar nga White-së), të cilat vënë një mbrojtje të tillë të përcaktuar që, në 2002, guximi i ekuipazhit u nderua me një përkujtim lokale zgjat disa ditë për të shënuar përvjetori 60th e ngjarjes. Më vonë në 2004, dhe mbi në perëndim, një sipërfaqe prej Cowes u emërua Francki Vendos në nder të komandantit të anijes.

Për të festuar jubileun Silver e kurorëzimit të Mbretëreshës në 1977, dyert kryesore hangar të asaj që ishte atëherë Hovercraft Corporation britanik (a pasardhës i Saunders Roe), janë pikturuar me imazhin më të madhe në botë të Bashkimit Flamurit, të cilat mund të shihen ende sot.

 


Më të mirë në dispozicion East Cowes trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee East Cowes Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë Tragete Red gyp ose Hovertravel pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga East Cowes. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve East Cowes, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta East Cowes traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin East Cowes makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar East Cowes tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë East Cowes jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga East Cowes në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të East Cowes dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel