Eriskay Tragete

Passenger Eriskay dhe Car Tragete

Çmimet Eriskay pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Eriskay në Barra.

Krahaso gjithë në dispozicion Eriskay çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Eriskay makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Eriskay, Barra me Caledonoan Mac Brayne (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Eriskay Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Eriskay Ferry
me Caledonoan Mac Brayne (Calmac) për anijet me vela nga Eriskay për Barra online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Eriskay pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim biletë Eriskay trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Eriskay

Eriskay është një ishull dhe komunitet zona këshilli i Hebride jashtme në Skoci veriore. Shtrihet ndërmjet South Uist dhe Barra dhe është e lidhur në South Uist nga një shtruar e cila është e hapur në 2001.

Në të njëjtin vit u bë Eriskay terminali i trageteve për të udhëtuar në mes të South Uist dhe Barra. Caledonian MacBrayne traget automjeteve udhëton mes Ceann a 'Gharaidh në Eriskay dhe Ardmore në Barra. Kalimi merr rreth 40 minuta.

Turizmi në Eriksay ka qenë i ngadalshëm për të zhvilluar. Si e 2010 nuk ka hotele, dy ose tre shtrat dhe mëngjes institucione, dhe deri kohët e fundit disa cottages vetë-hotelieri ose shtëpi. Që përfundimin në 2001 të rrugë e shtruar në South Uist dhe inaugurimin e tragetit automjeteve në Barra, një numër i pronave janë rinovuar në mënyrë profesionale ose qëllim-ndërtuar si strehim pushime. Machair dhe plazhet nga Coilleag a 'Phrionnsa për Rudha Ban janë gjithnjë e më popullore me vizitorët që udhëtojnë me tyre motor-shtëpi.

Eriksay Tragete

Eriskay është rreth tre milje e gjatë dhe 1.5 milje të gjerë, dhe ishulli është mjaft e kodrinor, në rritje të 610 këmbët, edhe pse ka mjaft tokë pjellore. Popullsia e Eriskay është afërsisht 200 që janë në katolik kryesore. Ishulli është arritur nga një traget automjeteve nga Ludag në South Uist dhe traget pasagjerësh nga Ludag në South Uist dhe Eoligarry në Barra.

Ajo ishte në Eriskay që Bonnie Prince Charlie parë u ul në 23 korrik 1745, gjatë jakobit në rritje të 1745-6, por ai ishte i zhgënjyer me mungesën e mbështetjes, dhe shpejt u nis për në kontinent.

Në 1941 një anije mallrash 8000-ton, politikani SS ngeci në rërë mbante disa raste 20,000 uiski të lidhur për Amerikën. Vendasit iniciativë e shpëtuar disa të ngarkesës, i cili shkaktoi tmerr në mesin e autoriteteve dhe disa nga banorët e ishullit u burgosën dhe gjobitur, edhe pse është e vështirë për të parë se çfarë ata në fakt kishin bërë gabim. Whiskey Galore !, shkruar nga Compton Mackenzie dhe ekzagjerimin ngjarjet, u bë në një Komedisë kujdesi social në 1948 duke përdorur llogaritë dëshmitar okular, dokumente historike dhe dokumentet zyrtare, ky libër tregon historinë e Politikani SS dhe cirkut që e rrethonte atë, nga ishullit në skiffs të vogla të kohës së luftës oficerët e akcizës dhe zgjidhjen përfundimtare të problemit të anijes njohur affectionately si "Polly".

Shumë familje Eriskay është dashur të largohen nga ishulli në vitet e fundit në kërkim të punës dhe të disa familjeve historike ishull kanë pak ose aspak pasardhës lënë në ishull. Një shembull i këtyre familjeve është Macinnnes 'që ishin një familje e shquar ishull në kohën e filmit Kissling, por tani janë poshtë në vetëm katër anëtarëve të familjes së zgjeruar banesës në ishull. Shumë prej njerëzve që kanë lënë kam qenë fëmijë që nuk ka punë për ta në ishull dhe pa arsim të mëtejshëm në dispozicion ose.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Eriskay garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Eriskay Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonoan Mac Brayne (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Eriskay. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Eriskay, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Eriskay traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Eriskay makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Eriskay tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Eriskay, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Eriskay në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Eriskay dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel