Ermioni Tragete

Ermioni pasagjerëve dhe Car Tragete

Ermioni çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ermioni në Hidra, Pireut, Poros, Porto Heli dhe Spetses.

Krahaso gjithë në dispozicion Ermioni çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ermioni makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ermioni, Hidra, Poros, Pire, Porto Heli dhe Spetses me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ermioni Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ermioni Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Ermioni në Hidra, Pireut, Poros, Porto Heli dhe Spetses në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ermioni pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ermioni biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Ermioni

Ermioni është një port i vogël që ndodhet në pjesën Est të Peloponezit, përballë ishullit Hidra. Ermioni është i arritshëm me makinë dhe gjithashtu nga hydrofoil (2 orë udhëtim). Kjo është një port të qetë dhe të qetë në fusha të bukura. Fshati i vogël ofron disa restorante dhe kafene.

Qyteti bregdetar i Ermioni është në pjesën jug-lindore të Peloponezit. pavarësia e saj në shumë aspekte, të tilla si fakti i pret komunën e vet, e ka fituar atë titullin e ishullit-qytet.

Qetësia tipike e ishujt e vegjël është reflektuar edhe nga Ermioni, pavarësisht nga të qenit pjesë e një terren të madh. Kjo padyshim shkaktuar edhe atë që do të konsiderohet si një qytet ishull si.

Megjithatë, shumë njerëz e kanë parë këtë qetësi në kombinim me plazhet e bukura, faqet e interesit, dhe atmosfera miqësore që karakterizon Ermioni dhe vijnë çdo vit për të kaluar një ditë, një fundjavë ose pushimet e tyre të gjithë. Megjithatë, qetësia e vendit nuk do të thotë se nuk llogarisin në një nate të mirë, apo aktivitete zbavitës.

Ermioni Ferry Port

Ermioni është i njohur nga festimet e saj të gjallë. Edhe pse shumica e tyre janë të lidhura me subjektet fetare, zakonisht këto raste karakterizohen nga të ngrënit tradicionale dhe valle, si dhe duke dëgjuar muzikë amtare, ashtu si në pjesën tjetër të Greqisë. Zona e Mandrakia në jug është liveliest. Ajo numëron në kafene tradicionale dhe taverna e bukur ku më të mirë peshku i freskët dhe oktapod mund të jenë të gëzuar. Këto zakonisht janë të shoqëruar me një shishe verë të mirë ose me uzo.

Lidhur me vendet me interes në Ermioni, ka një rrugë që vjen nga Mandrakia që të çon në kodrën e lashtë të PRONOS. Kjo kodër ofron një pamje të mrekullueshme mbi anijembytje vjetër të Dokos, ishullin e Hidra dhe fushës. Një tjetër vend interesant për të parë në këtë zonë është Franchthi Cave, e cila mendohet të jetë shpella më e gjatë e regjistruar banuar në Greqi.

Ndërsa duke vizituar Ermioni, ajo është me vlerë eksploruar fshatin e vjetër të Ermioni. Ajo ende ka një bukuri të caktuar autentike në lidhje me të. Vendasit janë vizitorët shumë miqësore dhe të mirëpritur. Enden nëpër backstreets e vogla dhe të shohim disa nga mjeshtrit vendas në punë dhe luajnë.

Në fshatin e vjetër të vizitoni Vivi dhe familjen e saj në fruta dhe perime të freskëta dyqan, të cilët kanë një përzgjedhje e mirë e produkteve të freskëta çdo ditë. Shkoni dhe shikoni Jorgos, miqësore kasap fshatit, i cili do t'ju ndihmojë në zgjedhjen tuaj të mishit të cilësisë të freskëta, si dhe ka një përzgjedhje e mirë e peshkut të ngrirë. Ekziston edhe një të vogël mini-tregu ardhshëm në frontin e kishës Panaghia. Çmimet mund të jetë pak më e lartë në fshatin e vjetër, por të mbështetur tregtarët lokale është e rëndësishme, përndryshe ajo do të jetë edhe një dyqan që mbyllet, e cila do të shkaktonte vështirësi të caktuar për të fshatarëve të moshuar. Shumë biznese të themeluara kanë tashmë të ri-vendosur në sheshin Plateia, prapa para Limania.

Për të gjetur fshatin e vjetër, kokën përpjetë nga portet ndaj kishave të Taxiarches (Arkangjelit) dhe Panaghia (Virgjëreshës së Shenjtë). Gjithashtu, ju mund të ndiqni shenjat drejtim muze nga sheshi kryesor Limania deri në fshatin e vjetër, ku ka një dyqan Feng Shui en-rrugë që shet një përzgjedhje të dhuratave në shtëpi interesante dhe pajisje. Dyqanet e vjetra të fshatit janë gjetur në afërsi të kishës Panaghia.

Për vizitorët të cilët kanë nevojë për të sjellë laptopët e tyre, nuk është Biblioteka Fshati i cili u hap në 2008, dhe ofron falas Wi-Fi. Biblioteka është e vendosur në qoshe, në vendin fqinj me fruta të freskëta dhe perime të dyqanit, pas shkollës së fshatit origjinale ndërtuar në 1888. Shumë libra greke janë në dispozicion në bibliotekë, por ka edhe disa English / libra evropiane për të zgjedhur nga. Suksesi i bibliotekës ka qenë në sajë të donacioneve private dhe vullnetarë. Biblioteka është e hapur 18: 00 - 20: 30 hëna deri të premten, 10: 00 - 12: 00 të shtunën.

Nuk është Muzeu Ermioni i Historisë dhe folklorit e cila është një vlerë të vizitës. Muzeu është vendosur prapa kopsht me vëllezërit e të dy Mitsas 'statujat përkujtimore, ngjitur me kishën Taxiarches. Ajo është vendosur në një ndërtesë të rinovuar 18th Centuary që është përdorur për Kuvendin e tretë helen Kombëtare në 1827, në kohën e Luftës Greke për Pavarësi. Muzeu është e shpërndarë në dy kate, me katin e sipërm të qenit vendi ku Kuvendi aktual ka ndodhur. Muzeu është i hapur gjatë gjithë vitit, çdo të shtunë dhe e diel. Në dimër: 17: 00 - 19: 00. Në verë: 19: 00 - 21: 00. Gjithashtu hapur çdo mbrëmje mes 19: 00 - 21: 00 gjatë muajit gusht. Hyrja është e lirë.

Fshati i vjetër ka dy kisha greke Orthordox, e 9thC bizantine Taxiarches (Arkangjelit) kishën metropolitane dhe më të reja Panaghia (Holy Virgin) kishë, të cilat janë të dyja të bukura brenda, zbukuruar me piktura të mrekullueshme, afreske dhe ikona. Për priftërinjtë për të dy kishat janë Papa Yiannis (Taxiarches) dhe Papa Dimitris, babë e bir, që të dy të mirëpritur vizitorët për të marrë pjesë në shërbim, ose vetëm shikoni përreth. Festivalet më të mëdha janë Pashkët (Paskha) në prill, Fjetja - Fjetur e Virgjëreshës (Panaghia) në gusht dhe Dita Taxiarches në nëntor, e cila festohet vetëm në Ermioni.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ermioni garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ermioni Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ermioni. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ermioni, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ermioni traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ermioni makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ermioni tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ermioni jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ermioni në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ermioni dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel