Esbjerg Tragete

Esbjerg pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Esbjerg pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga KS në Harwich.

Krahaso gjithë në dispozicion Esbjerg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Esbjerg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga KS, Harwich me tragete DFDS SEAWAYS tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Esbjerg Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Esbjerg Ferry
me DFDS SEAWAYS Anijet për anijet me vela nga KS në Harwich internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Esbjerg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Esbjerg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Esbjerg

Esbjerg është qyteti më i ri i Danimarkës i madh dhe është një qytet ku përvoja unike kombinuar me jetën pulsating e qytetit dhe me pamjet e mëdha dhe tërheqjet.

Esbjerg është vend i përsosur për një pushim të shkurtër me kaq shumë gjëra për të bërë. Esbjerg, Gateway të Jutland, është e vendosur në bregun jugperëndim të Danimarkës.

Qyteti i KS ka zhvilluar rreth portit dhe është qyteti i pestë më i madh në Danimarkë. Qyteti filloi të rritet nga 1868 kur ajo filloi jetën me banorë 30; qyteti tani ka mbi tetëdhjetë mijë njerëzit që jetojnë atje.

Port është një përvojë e veçantë, dhe gjatë gjithë verës është e mundur për të shkuar në një safari vulë dhe të shohim Esbjerg nga bregdet dhe, në të njëjtën kohë, përjetojnë vulat dhe speciet e shumta të zogjve të detit Wadden.

Esbjerg Ferry Port

Esbjerg mund të jetë kompakt në madhësi, por nuk është një ballafaqim i të gjitha gjërave moderne dhe përvojat natyrore. Si kryeqytet i bregut perëndimor, ajo është një qytet i gjallë me pazar, ekspozita dhe shumë rrugë në këmbë për të shijuar këtë zonë bregdetare.

Esbjerg është edhe Danimarka e qytetit më i ri dhe porti më i madh, dhe kjo është qendër e aktiviteteve të naftës në Detin e Veriut të vendit.

Historikisht, Esbjerg detyrohet ekzistencën e tij të pushtimit gjerman të Schleswig Holstein dhe në 1864, i cili detyroi fermerët daneze për të gjetur një tjetër port nga i cili për të eksportuar mallra në Britani. Kështu, në 1868, qyteti i Esbjerg është krijuar në atë që atëherë ishte një qoshe të shkretë dhe i gjerë i vendit. Në një kohë relativisht të shkurtër ajo është zhvilluar në një qendër kryesore industriale, rritje në qytetin e pestë më të madh të vendit.

Getting të Esbjerg nga Britania e Madhe është e thjeshtë. Me një traget të rregullta nga Harwich, të mbërrini në KS rreth mesditës. Ju mund të merrni numrin 5 autobusin, vetëm jashtë terminalit nga porti Esbjerg në stacionin hekurudhor në qendër të qytetit.

shërbimet e trageteve Gjithashtu lidhë Esbjerg përmes Ho Bay për Nordby në ishullin e Fano nëpërmjet nordike Ferry Shërbimi. Jashtë periudhës së verës, Smyril Line operojnë në Tórshavn në Ishujt Faroe.

Qyteti i Esbjerg është një qendër e madhe e transportit për të dy hekurudhor dhe rrugor të trafikut, dhe është një port i rëndësishëm për të naftës Danish Detit të Veriut aktivitetit në det të hapur. Ajo ka një aeroport, dhe është një qendër për ndërtimin e makinës. Komuna ka një numër të muzeve, teatrove (vendodhjet opera, balet dhe dramë), dhe disa biblioteka.

Gjëra për të parë dhe të bëjë në Esbjerg

Esbjerg është më shumë se vetëm një qytet të zakonshëm bregdetar. Me një histori të pasur të kulturës dhe kombinuar me rrugët e saj detare, ka shumë për të bërë dhe të shohin në këtë qytet të bukur nga Kisha Grundvigs, Marbaek Nature Park, Habour peshkimi dhe më shumë:

Esbjerg kullë uji
Duke siguruar një pamje të shkëlqyer panoramike të KS, ju mund të shikoni qytetin bregdetar mahnitëse dhe të shikojnë anije peshkimi të vijnë në dhe jashtë portit nga krye të kësaj kulle.

Anija e Vjetër
Board kjo far e vjetër prej druri moored në port, dhe shikoni se si detarë përdorin për të jetuar në ditët e vjetër.

Maritime & Fisheries Museum
muze lokal detare Vizito Esbjerg, e ndërtuar në kujtim peshkatarët e humbur në det. Me një koleksion të madh të anijeve të peshkimit dhe të pajisjeve, muzeu gjithashtu përmban një akuariumi me ujë të freskët me një koleksion të madh të peshkut gjenden rreth bregdetit danez.

Pazar në Esbjerg

Për një qytet është e madhësisë është surpriza shumë se Esbjerg është zona kryesore tregtare për shumicën e Jutland jugore. Shtëpi në rrugë të gjatë për këmbësorë në Jutland, një kilometër të gjatë "Kongensgade 'Esbjerg i ka të gjitha.

Me rreth 150 dyqane të vendosura në pazar të gjatë rrugë 1 kilometrash, Kongensgade shet çdo gjë, nga maja e varg quajtur rrobave të pushimit suvenire.

Ushqimi në Esbjerg

Duke qenë i vendosur në mënyrë të ngushtë në det, nuk është çudi që peshku luan një rol kaq të rëndësishëm në ushqim në Esbjerg. Me atë duke u kapur dhe i gatuar në të njëjtën ditë, ju jeni të garantuar se ushqimi juaj është aq i freskët si ajo vjen. Esbjerg ka edhe kjo është gjellë shumë vetë të veçantë të quajtur 'bakskuld', i cili është i kripur lehtë tymosur skuqur në gjalpë dab Danish Lurpak.

Dronning Louise
Njohur për bakskuld të saj, Dronning Louise shërben një përzgjedhje të peshkut dhe mish enët në një cilësi të shkëlqyer. Me muzikë live çdo e mërkurë-e diel ju mund të relaksoheni dhe të gëzojnë një vakt të shkëlqyer në një atmosferë të relaksuar. www.dr-louise.dk

Bones
Duke pretenduar të jetë i vetmi vend në Danimarkë që shërben brinjë origjinale amerikane këmbimi, Bones ju ofron çdo gjë që është amerikan nga burgers në steaks. www.bones.dk

Sydvesten
Shërbejnë peshk të freskët fabulously, slogani i Sydvesten-së "Peshku duhet të hahet në port" të përkryer përshkruan pse ushqimi i tyre është aq i mirë. Me disa enët e tjera të mishit në dispozicion në menu, ata të gjithë mund të jenë të shërbyer jashtë lejuar të marrë në pamje si ju të gëzojnë kuzhinë të lartë të cilësisë. http://www.sydvesten.dk

Cantina Papa e
Projektuar të përkryer me një temë të Amerikës së Jugut Latino Papa e specializuar në Tacos meksikan dhe steaks argjentinas. Perfect për t'u çlodhur në dhe të gëzojnë një vakt, Papa e shton një diçka pak të veçantë për çdo vakt.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Esbjerg garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Esbjerg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS SEAWAYS anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga KS. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Esbjerg, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Esbjerg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Esbjerg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Esbjerg tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Esbjerg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga KS në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të KS dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel