Fishguard Tragete

Fishguard pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Fishguard pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Fishguard të Rosslare.

Krahaso gjithë në dispozicion Fishguard çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Fishguard makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Fishguard, Rosslare me tragete Stenaline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Fishguard Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Fishguard Ferry
me Stenaline Anijet për anijet me vela nga Fishguard të Rosslare online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Fishguard pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Fishguard biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Fishguard

Fishguard është në qendër të një përzierje të shquar të bukurisë natyrore të detit, shkëmbinjtë, kodrat Preseli dhe misterioze luginës Gwaun.

Të revista Emrat National Geographic Pembrokeshire si destinacionin e dytë më të mirë bregdetare në botë. Kjo pjesë e Uellsit është një parajsë e vërtetë dhe kafshë të egra është e bollshme. Birdwatching dhe mundësi për të parë dhe të shikojnë bollëk të jetës në det.

Fishguard, Goodwick dhe Lower Town formojnë një komunitet të ngushtë dhe miqësor në veri Pembrokeshire.

Zona është e njohur si vend i 'The Last Pushtimi i Britanisë ", kur në 1797 trupat franceze u ul aty pranë. heroinë lokale Jemima Nicholas kapur shumë nga pushtuesit e vetme dorë dhe francezët vonë negociuar dorëzimin e tyre në Royal Oak Inn dhe i dorëzuan armët e tyre në Goodwick Sands.

Fishguard Ferry Terminal dhe hekurudhor

Fishguard qëndron në një kep imponuar komandues pamje të shkëlqyer të gjirit. Ajo është qendra kryesore tregtare e veriut Pembrokeshire me dy supermarkete dhe dyqane të vogla të drejtuara nga familjet dhe bizneset. Nuk është një zgjedhje e hotele, bare, restorante dhe kafene me disa bare ofruar argëtim në fundjavë. Qyteti ofron shumë shëtitje të shkëlqyer duke përfshirë Walk Detare e cila ka pamje të jashtëzakonshme bregdetare.

Fishguard dhe Goodwick janë destinacionet ideale pushime pranë Parkut Kombëtar Pembrokeshire Coast me tragete Stena Line vela nga Fishguard Harbour të Rosslare në Irlandë. Vizitoni InvasionTapestry fundit, e cila është krahasuar me sixhade Bayeux, në Fishguard Town Hall dhe të gëzojnë objektet e Qendrës koha e lirë Fishguard me pishinë shtëpie.

Si xhevahir e Veriut Pembrokeshire, qytetet binjake të Fishguard dhe Goodwick janë të lehtë për qasje nga Irlanda, Anglia dhe pjesës tjetër të Uellsit me tren, autobus, anije apo makinë. Duke qenë në skajin perëndimor të Britanisë klima është e butë, populli mirëpritur, të Coutryside gjelbër dhe kultura e pasur. Kjo është një qendër e preferuar për rrethoresh dhe çiklistëve. Explore Gwaun Luginën misterioze ose buzë oqeanit rreth Strumble. Fishguard dhe Goodwick kanë shumë vende për të qëndruar dhe për të ngrënë pas një ecje ditor në malet Preseli

Lota Park është një vend ku të rriturit dhe fëmijët mund të relaksoheni dhe të luajë. Një Qendër e re Leisure ofron lehtësira për të rinj dhe të vjetër dhe është një strehë në një mot të lagësht. Theatr Gwaun në West Street ka një kinema, si dhe ngjarje të rregullta të drejtpërdrejta. Goodwick ishte vetëm një grup i cottages peshkatarëve deri kur është puna e 1900 fillim filloi në krijimin e një port për të trajtuar kalimet transatlantike. Këto shpresa qenë jetëshkurtër, por Fishguard Harbour u bë, dhe ende është, një det i madh dhe të lulëzuar kalimit në Irlandë me Stena Line veprojnë tragetet në Rosslare. Në 2006 Harbour festoi njëqindtë e saj.

Goodwick ka një numër të dyqane, hotele, bare dhe kafene dhe Fishguard Bay Hotel (një herë në Great Western Railway Hotel) qëndron imposingly pamje gjirin. Goodwick Beach, një fitues i "Bregdetar Award", është një preferuar me familjet dhe laborator Oqeani në Parrog ka një kafe internet, dyqan kafeje, një zonë të butë të luajë dhe informacionit turistik qendër. Goodwick Moor është një Rezervë Natyra dhe përcaktuar si një vend me interes shkencor .. varkë shpëtimi është i bazuar në port dhe vula dhe delfinët janë parë ndonjëherë në gji, por janë më të shumta vetëm në brigjet.

Nga Goodwick eksploruar fshatrat e vogël në gadishullin Pencaer përfshirë Llanwnda dhe kishën e Shën Gwyndaf dhe për të vizituar skenën e ulje francez në Carreg Wastad dhe far në Strumble Shef.

Qyteti më i ulët, në Uellsit 'Y' Cwm, është porti i vjetër i Fishguard. Vendosur në gojën e lumit Gwaun vendosjen e saj piktoreske ka qenë përdorur si një vend për shumë filma, duke përfshirë "Under Milk Wood 'starring Richard Burton. Peshkatarët lokale dhe anije kënaqësi shtoni në tërheqje dhe ka një pub dhe Yacht Club. Shkojnë deri kodrës në vendin e fort e vjetër për pamje panoramike të portit. Rruga Bregdetare është arritur lehtë siç është Parku Kombëtar i cili përfshin Luginën Gwaun ndodhet disa milje në brendësi të tokës. Formuar gjatë Ice Age, lugina e pyllëzuar është ideale për ecje apo çiklizmit dhe ju mund të vazhdojë gjatë shkurre me Preseli Hills dhe ngjiten në pikën më të lartë në Pembrokeshire, Foel CWM Cerwyn, ku në një ditë të qartë ju mund të shihni Snowdonia në veri dhe Irlanda në perëndim.

Shërbimi traget Stena nga Rosslare, Ireland ju sjell të drejtë në Fishguard Bay. Stena Line Shërbimi është shërbimi Europe Superferry për anijet nga Fishguard të Rosslare. Ka udhëtime ditore në dispozicion, plus ju mund të merrni makinën tuaj në Irlandë për të shqyrtuar në kohë të lirë tuaj. Rosslare është e vendosur në Co Wexford dhe është një destinacion popullor dhe Rosslare Harbour është porti i dytë më i madh i udhëtarëve në Irlandë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Fishguard garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Fishguard Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Fishguard. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Fishguard, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Fishguard traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Fishguard makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Fishguard Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Fishguard jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Fishguard në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Fishguard dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel