Fiumicino Tragete

Fiumicino pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Fiumicino dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Fiumicino në Civitavecchia dhe Arbatax.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Fiumicino në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Fiumicino makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Fiumicino, Civitavecchia dhe Arbatax me tragete Tirrenia di Navigazione online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Fiumicino Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Fiumicino Ferry
me Tirrenia di Navigazione për anijet me vela nga Fiumicino në Civitavecchia dhe Arbatax në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Fiumicino pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Fiumicino biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Fiumicino

Fiumicino është një qytet i madh peshkimit në bregdetin etrusk Detit që është rritur në vitet e fundit me ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar Leonardo da Vinci. Fiumicino është e njohur për restorantet e saj të detit dhe të mrekullueshme plazh rërë të zezë. Fiumicino është 34 kilometra nga Roma dhe është shtëpi për më shumë se banorë 50,000. I gjithë rajoni i Fiumicino është një thesar i madh arkeologjik i cili reflektohet në muze të ndryshme pranë.

Ri Porti i Concordia e Fiumicino është një nga projektet më të mira në aspektin e cilësisë dhe objekteve mes porteve turistike italiane dhe jo-italiane. Ajo do të jetë portet më të mëdha turistike në Evropë një port eko-miqësore. Dok do të jetë i integruar me qytetin e Fiumicino, në një pozicion strategjik për logjistikë dhe lidhjet, në një zonë që sigurisht është interesante për turistët, në sajë të peizazhit dhe historinë e saj.

Porti i ri turistik i Fiumicino do të ndërtohet në zonën e Isola Sacra, i cili gjendet në veri të gojës lumit Tiber, dhe ajo do të jetë e lidhur edhe me rrjetin e rrugëve kryesore dhe në afërsi të aeroportit Fiumicino.

Fiumicino Ferry Terminal

Fiumicino është një qytet qendror, italiane dhe comune në provincën e Romës, në të cilën Leonardo Da Airport zënë Ndërkombëtar Vinci ndodhet cila shërben kryeqyteti kombëtare e Romës. Fiumicino është një qytet i madh peshkimit në bregdetin etrusk Detit dhe ka qenë prej kohësh i njohur për restorantet e saj të mëdha të detit. Ajo gjithashtu është një largim fundjavë për popullin e Romës, sidomos në verë. Nuk është një plazh i mirë, por rëra është e zezë për shkak të përmbajtjes së lartë të hekurit në të. Emri do të thotë pak lumin. Qyteti i "Fiumicino" nuk duhet të ngatërrohet me adash saj, Fiumicino, një lumë të vogël pranë Riminit.

Fiumicino ishte fillimisht një fshat peshkimi dhe është deri në një qendër të rëndësishme të peshkimit. Ajo është vendosur në bregun perëndimor të Italisë, në provincën e Romës. Leonardo da Aeroporti Ndërkombëtar i Romës Vinci është afër dhe është më zakonisht të referuara si Fiumicino Aeroportit këto ditë, me FCO ndërkombëtar kodit. Qyteti është shtëpia e banorëve rreth 60,000.

Ky rajon gëzon një klimë mesdhetare të ngjashme me atë të Romës, me breezes detit të rastit për të mbajtur atë frigorifer në verë. Pranvera dhe vjeshta janë koha më e mirë për të vizituar si koha është më e këndshme në këtë kohë. Në kulmin e verë, temperatura ka tendencë për të shkuar rregullisht mbi 35 ° C. Dimrat janë të butë.

Qyteti i Fiumicino, e cila përfshin të bukur "Isola Sacra", ose "Island Shenjtë", e ka origjinën e lashtë dhe, në të vërtetë, daton në kohët romake. Kjo ishte një vend të preferuar pushime verore për shumë prej elitës klasës sipërme romake. Qyteti më pas shkoi në rënie të ngadaltë, por filloi të rritet përsëri në fillim të shekullit 19th. Një bum të vërtetë në aktivitetin e qytetit filloi në 1950s dhe 1960s, kur Intercontinental Aeroporti i Romës, Leonardo Da Vinci, ishte ndërtuar këtu.

Fiumicino është e njohur për mol saj të bukur, një vend të preferuar për shëtitje të gjata.

Turistët gjithashtu jashtëzakonisht të gëzojnë kuzhinë hollë, kryesisht bazuar në prodhimet e detit. Të restorante të shumta përgjatë skelë janë mbushur gjithmonë me njerëz në ankth për të provoni të Posaçëm të përditshme.

Turistët të cilët gëzojnë zhytur veten në kulturën lokale të një vendi duhet të sigurt për të rri rreth skelë në pasdite. Është në këtë kohë që peshkatarët të kthehet në breg me kapjen e tyre dhe kjo është në këtë kohë atë e burimeve aty për aty treg peshku për jetën.

Kohët e fundit, ajo është bërë gjithashtu një tërheqje popullor për njerëzit nga Roma. Ajo është gjithashtu një vend popullor për vizitorët që të qëndrojnë duke vizituar Romën. Nëse jeni të fluturuar nga aeroporti Fiumicino ajo mund të jetë një vend i këndshëm për të qëndruar natën juaj e fundit, duke shmangur sherr e trafikut të Romës në rrugën për të kapur fluturimin tuaj.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Fiumicino garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Fiumicino Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tirrenia di Navigazione pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Fiumicino. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Fiumicino, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Fiumicino trageteve biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Fiumicino makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Fiumicino tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Fiumicino jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Fiumicino në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Fiumicino dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel