Fleetwood Tragete

Fleetwood pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Fleetwood pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Fleetwood të Larne.

Krahaso gjithë në dispozicion Fleetwood çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Fleetwood makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Fleetwood, Larne me tragete Stenaline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Fleetwood Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Fleetwood Ferry
me Stenaline Anijet për anijet me vela nga Fleetwood të Larne në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Fleetwood pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Fleetwood traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Fleetwood

Fleetwood është e vendosur në Veri West Lancashire, në gojën e lumit Wyre, në bregun jugor të Morecambe Bay, gji dytë më i madh në Mbretërinë e Bashkuar.

Qyteti u themelua në fillim të 1830s nga Sir Peter Hesketh, dhe dizajnuar pjesërisht nga arkitekti viktoriane, Decimus Burton. Pjesa e vjetër e Fleetwood është përqëndruar rreth malit, i fundit në një linjë të kodrave të rërës, me rrugët radiating nga jashtë, të kujton një pëlhurë merimange.

Fleetwood-së bregdet është një pjesë integrale e tërheqje të gjatë të qytetit në këmbë për vizitorët. Në vitet e fundit ka pësuar një mirëseardhje shumë dhe zhvillimi shumë të nevojshme duke reflektuar dhe festuar trashëgiminë e tij si kryeministër portit të peshkimit bregdetit në perëndim të Britanisë.

Milje të bregdetit në grevë, me egërsinë thyer dhe plazhet me rërë të butë. Vizitoni në verë dhe të gëzojnë plazhet aktiv, ecin përgjatë promenades dhe ia ngul sytë në të gjithë ujërat e gazuar e Morecambe Bay. Vizitoni në dimër, të përfundojë deri të ngrohtë dhe shëtitje përgjatë këtyre njëjta promenades për të gjetur veten në një vendstrehim për qetësi me gulls lart dhe anijeve të peshkimit braving detet për të sjellë në shtëpi kapur freshest të ditës.

Stena Ferry në Fleetwood Port

rrugë traget Fleetwood - e Larne shërbim nga Stenaline Anijet pushuar operacion në 24 dhjetor 2010. Megjithatë, ekzistojnë katër rrugë të tjera në dispozicion për të zgjedhur nga dhe informacionet mund të shihet më poshtë:

• Belfast - Stranraer
• Dublin - Holyhead
• Dun Laoghaire - Holyhead
• Rosslare - Fishguard

Nëse keni ndonjë pyetje, mos hezitoni të na kontaktoni.

Fleetwood Turizmi

Vizitoni Fleetwood dhe ju do të ndjeni sikur ju keni ardhur në një thesar të vërtetë të Viktorias. bukuri e saj tradicionale do të lajë mbi ju si ju relaksoheni në mënyrë të lehtë-paced e jetës. Nuk ka nxitojnë, kështu që të marrë kohë për të zbuluar këtë perlë fjetur bregdetar. Shkojnë në ujore ku ka shumë për të parë. A ia ngul sytë nga mbi ujë do të jetë një trajtojnë vërtetë si e shihni Morecambe Bay në distancë - në qoftë se ju mund të, të përpiqet dhe të bëjë atë për në perëndim të diellit, thjesht mahnitëse.

Përgjatë ujore, ju do të zbuloni madhështor grup Marine Hall në mesin e saj shumë vetë kopshtet e bukur gdhëndur. Kjo ndërtesë shquar, art-Deco ka qenë i këndshëm vizitorëve në qytet për dekada të tëra, kështu që libri vende tuaj për një nga shumë shfaqjeve dhe koncerteve të mbajtura këtu gjatë gjithë vitit.

Fancy një vend e blerjeve në vizitën tuaj? Freeport Fleetwood Outlet Village është ëndrra e një Shopaholic dhe të përsosur për të marr një ujdi. Pastaj ka Fleetwood Market, një perlë tradicionale me qindra stalla e mbushur plot me thesare, dhe një vend i madh për të biseduar me vendasit. Së fundi, të marrë një gjarpëroj poshtë Zotin Rruga për disa nga shumë dyqane specialiteti të qytetit.

Fleetwood Pier, I njohur gjithashtu si Victoria Pier, ishte një tipar i qytetit nga ndërtimi i tij në 1910 deri sa u shkatërrua nga zjarri në shtator 2008. E ndërtuar në fund të "epokës së artë" të ndërtimit skelë, ajo ishte e fundit kënaqësi skelë që do të ndërtohet në Mbretërinë e Bashkuar, përveç një skelë 1957 ndërtuar në Deal, Kent për të zëvendësuar një strukturë të dëmtuar në Luftën e Dytë Botërore. Në 492 këmbët (150 m) në gjatësi, ajo ishte një nga kalatave më të shkurtër në vend. Në kohë të ndryshme, ishte një kompleks dëfrim, bar dhe sallë valle. Në 1952 skelë ishte dëmtuar rëndë në një zjarr që ka filluar në kinema, dhe nuk ka rihapur deri 1958. Skelë u mbyll përsëri në 2006, dhe planet janë hartuar për të kthyer në strukturën në një apartament kompleks. Megjithatë, skelë ishte përsëri dëmtuar rëndë nga zjarri në orët e hershme të 9 shtator 2008. Në shtator 26, 2008, Këshilli Borough Wyre njoftoi se skelë do të shkatërrohet plotësisht, dhe dy javë më vonë konfirmoi se pier nuk do të rindërtohen.

Market Fleetwood ka qenë në veprim që nga viti 1840Fleetwood ka dy vende të shquar të shitjes me pakicë. Freeport Fleetwood, u hap në 1995 dhe emëruar pas qytetin amerikan të Freeport, Maine, është një fshat pazar ujore prizë, në vendin e ish-Wyre dok së, me dyqane 45 në një mjedis Marina. Freeport u ri-quajtur dhe ri-nisur në 2006 me një kosto prej £ 8.6M. [22] Fleetwood Tregut në Victoria Street është një nga tregjet më të mëdha të mbuluara në veri-perëndim, me mbi stalla 250. Ai u hap për herë të parë në 1840, edhe pse ndërtimi i pranishëm guri daton nga 1892. [23]

Fleetwood Museum, Ish Shtëpia e Doganave (1836), ndërtesa më e vjetër në Muzeun townFleetwood qëndron në Terrace Mbretëreshës. Ndërtesa, projektuar nga Decimus Burton, u përfundua në 1836 dhe është ndërtesa më e vjetër mbijetuar në Fleetwood. Kjo ishte fillimisht House Doganave dhe nga 1889 për 1974 ai ka shërbyer si Fleetwood Town Hall, derisa aktiviteti qeveria lokale u zhvendos në Poulton. Ai ishte caktuar si muze të qytetit në 1992. Muzeu tregon historinë e industrisë së peshkimit në qytet. Në janar 2006, muzeu u kërcënuar me mbyllje nga pronarët e Këshillit të Qarkut Lancashire (LCC) .Megjithatë, vullnetarë ndihmuar ri-nisur muze në prill 2007, ngritjen e Muzeut Trust Fleetwood për të drejtuar muze në partneritet me LCC për dymbëdhjetë muaj me qëllimi i besimit përfundimisht drejtimin e muzeut vetë. Muzeu gjithashtu vepron The Jacinta, "barkë peshkimi trashëgiminë" të qytetit, të stacionuara në Wyre dok Marina dhe të hapur për shikimin publike gjatë gjithë vitit. E ndërtuar në 1972, ai u zhvendos në Hull në 1982, para se të dorëzohet Trustit Jacinta bëmirëse në 1995 kur puna restaurimit filloi në barkë peshkimi.

 


Më të mirë në dispozicion Fleetwood traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Fleetwood Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Fleetwood. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Fleetwood traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Fleetwood traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Fleetwood makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Fleetwood tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Fleetwood jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Fleetwood në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Fleetwood dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel