Folegandros Tragete

Folegandros pasagjerëve dhe Car Tragete

Folegandros çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Folegandros në Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos, Siros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion Folegandros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Folegandros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Folegandros, Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos , Sikinos, Syros dhe Thirassia me Anek Trageteve Lines, Lane Lines Detit Egje, Speed ​​Lines apo Detit avionët anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Folegandros Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Folegandros
me Anek Trageteve Lines, Lane Lines Detit, Egje Speed ​​Lines apo Detit avionët për anijet me vela nga Folegandros në Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos, Syros dhe Thirassia online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Folegandros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Folegandros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Folegandros

Folegandros është e vendosur në Cyclades Jugore bertween Sikinos dhe Milos në një distancë prej 105 milje detare nga porti i Pireut. Ishulli ka një sipërfaqe prej milje 32sq dhe një vijë bregdetare prej 40km. Folegandros mund të arrihet me anije traget nisen nga Pire, ndërsa periudhën e verës nuk ka lidhje mes Folegandros dhe isalnds tjera cikladik si Santorini, IOS, Naxos dhe Milos.

Folegandros ka pak në rrugën e kenaqesive turistike paketë ose rrugëve të mëdha dhe ata që vijnë në ishull në kërkim të organizuara sporteve ujore, disko dhe natës egra do të jenë të pakënaqur.

Por mungesa e natës nuk do të thotë një mungesë të restorante të mira dhe kafene për të në fund të fundit, në një ishull të qetë, një herë ju keni ecur nëpër kodra dhe në vetmi, nuhatje e trumzë të egër, rigon dhe array e wildflowers ngjyra në ai pranverë, çfarë mënyrë më të mirë për t'i dhënë fund ditën se me një ushqim të mirë dhe disa verë të mirë? Ashtu si fqinjët e saj Sifnos dhe Milos, Folegandros kuzhina nuk është gentrified ende.

Folegandros Ferry Port

Folegandros është një nga ato të vogla, ishuj të qetë ku koha duket se ka ndalur. Kjo është prototip shumë për ishullin tipik grek, me ujërat e qartë, shtëpi të bardhë dhe rrugët dredha-dredha të vogla.

E vendosur në pjesën jugore të Cyclades pranë ishujt e Milos dhe Sikinos. Ishulli ka një sipërfaqe prej 32 kilometra katrorë dhe një popullsi prej 558. Kjo është më shumë një shkëmb i madh të thatë në mes të detit në vend se një ishull të duhur, ku uji i pijshëm dhe toka e përshtatshme për kultivimin janë të rralla.

Njerëzit që jetojnë atje kanë si burim kryesor të të ardhurave turizmi të ardhura të larta si ishull është një vend i kujtesë dhe reflektim për shumë njerëz të famshëm. Bukuri natyrore të ishullit është i bazuar në karakterin e saj të egra shkëmbore, e saj imponuar shkëmbinjtë vertikale që çojnë në det blu të errët dhe plazhet e shumta të vogla të izoluar me ujërat e qartë me ngjyra të gjitha nuancat e blusë dhe të gjelbër. Nuk është një port helikopter, por ujë të pijshëm ende arrin në ishull me depozita kur moti lejon atë. Terreni është kodrinor me jo një ekonomi t rëndësi ka. Kulturat janë të kufizuara dhe njerëzit e angazhuar kryesisht në peshkim. Ekonomia kryesor i ishullit është turizmi, sepse ishulli ka shumë vende piktoreske dhe plazhet.

Edhe pse ky ishull i takon të "qeta" kategori, ishulli mund të merrni shumë të zënë gjatë sezonit të lartë kryesisht nga turistët grekë. Për disa vendasit ky është një bekim, pasi ajo mban ishullin e tyre të gjallë. Shumica e tyre janë të përfshirë me peshkim dhe bujqësi, dhe ekstra turizmit paraja sjell bën ata të mund të qëndroni këtu në dimër, si dhe. Edhe pse Folegandros ka pak në rrugën e kenaqesive turistike apo rrugëve, ajo tërheq gjithnjë e më shumë vizitorë çdo vit -chiefly ata që janë në kërkim të vetmi të ngushtë me natyrën dhe larg nga fryma e ishuj të tjerë kozmopolite si Santorini, Rodos, Mykonos apo Korfuzit.

Folegandros histori

Historia e ishullit nuk është shumë i njohur në detaje, por nuk ka dëshmi se ajo ishte e banuar në një fazë shumë të hershme. Në mijëvjeçarë të 2nd pes ajo ishte ndoshta nën Minoan, Kretës, rregull. Ishulli u emërua nga Folegandros, i cili sipas traditës ishte udhëheqës i kolonëve. Më vonë, në shekullin e 8th pes, ishulli u vendos nga dorianët, një fis grek nga veriu. Në shekullin 5th BC ishte nën dominimin athinas. Më në fund u pushtua nga romakët të cilët e përdorën atë si një vend të mërgimit.

Ishulli ndanë të njëjtin fat si pothuajse të gjitha ishujt cikladik në shekullin 13th, kur venedikasit pushtuan dhe bëri zonës një dukat të tyre, me Naxos si qendër. Kjo zgjati për më shumë se 400 vjet, kur turqit pushtuan Greqinë. Folegandros u çlirua në shekullin 19th pas luftës e Pavarësisë kishte shpërthyer.

Çfarë duhet të Shiko

Ishulli ka tre fshatra themelore, të gjitha me vlerë një vizitë. Kryeqyteti është Chora, e cila është një fshat trafiku pa pak me shumë taverna dhe dyqane. Këtu, Castro qëndron, e cila ishte një zonë e qytetit ndërtuar si një fortesë. Ju gjithashtu mund të vizitoni kishën e Shën Marisë (Panagia) vetëm mbi CHORA, e cila ka një ikonë thënë se kanë punuar shumë mrekulli. Qyteti i Folegandros është një nga më të bukura në Cyclades. Kjo është një vend romantik me karakter të fortë mesjetare, me shumë kishave dhe një kështjellë, e ndërtuar në 1212 si një mbrojtje kundër piratët. Fillimisht qyteti i Folegandros ishte i mbyllur brenda kufijve të kështjellës për mbrojtje, por me kalimin e kohës dhe zhdukjen graduale të piratët qytetit "derdhur" jashtë mureve dhe arriti në breg të detit. Kalaja është ndërtuar mbi një shkëmb 200 metra mbi det është më shumë se një rresht të shtëpive roje sesa një kështjellë e duhur, një stil shumë të zakonshme në Cyclades. Brenda kalasë janë të gjitha shtëpitë e vjetra piktoreske dhe shumë e kishave me kisha e Pantanassa qenë më të vizituara që ajo ka një pamje të lë pa frymë në det.

Vetë qyteti përbëhet nga shtëpi të vogla katrore bardhë-larë ndërtuar në një mënyrë komplekse komunikimi me një rrjet të gjerë të rrugëve të ngushta të bardhë që krijojnë oborre të vogla, dredha-dredha korridoreve midis lule shumëngjyrëshe, Jasmines, bougainvilleas dhe tenxhere me borzilok. Tremujori i ri është po aq e bukur, me rrugica të ngushta, u largua muret, oborret, ballkone druri dhe kishat tipike Egjeut. Mbi qytetin e Folegandros në majë të një shkëmbi ndodhet struktura më karakteristike e ishullit, kishën e Panagia. Ajo është ndërtuar në majë të një tempulli të lashtë dhe ende mund të shihni arkitektura e saj e përfshirë në ndërtimin e krishterë. Por ndoshta tipari më i rëndësishëm i kishës është pamje në det dhe në afërsi të ishullit të Sikinos.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Folegandros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Folegandros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Anek Ferry Lines, Lane Deti Lines, Egje Speed ​​Lines ose Detit avionët e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Folegandros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Folegandros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Folegandros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Folegandros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Folegandros tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Folegandros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Folegandros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Folegandros dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel