Folkestone Eurotunnel

Folkestone pasagjerëve dhe Car Tragete

Folkestone çmimet e pasagjerëve dhe tren makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për trenat udhëtojnë nga Folkestone në Calais.

Krahaso gjithë në dispozicion Folkestone çmimet e biletave trenit në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe të trenave të pasagjerëve bileta Folkestone udhëtonte për në dhe nga Folkestone, Calais me EUROTUNNEL trajnon online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Folkestone Eurotunnel
Trajnimi Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Folkestone Eurotunnel Trajnimi
me EUROTUNNEL për trenat udhëtojnë nga Folkestone në Calais në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion trenit çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Folkestone pasagjerëve ose makinë e trenit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një biletë treni Folkestone çmim dhe rezervoni biletën tuaj trenit sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj trenit, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj tren.

More About Folkestone Eurotunnel

Porti tregtare e Folkestone nuk ofron shërbime të trageteve, por vetëm jashtë qytetit të Folkestone është terminali kryesor për EUROTUNNEL Folkestone e cila ofron më të shpejtë kalim për Francën. Ka edhe dy terminaleve të pasagjerëve (pasagjerë këmbë vetëm) lidh me EUROTUNNEL vendosur në St Pancras, Londër dhe Ashford, Kent.

Eurotunnel është një sistem i shpejtë i transportit në bregdet anglisht. Tuneli kalon nën Channel ndërmjet Coquelles pranë portit francez të Calais dhe Folkestone në qarkun anglez të Kentit. Shërbimi hekurudhor ka qenë funksional që nga fundi i 1994.

Terminali Eurotunnel në Folkestone është e përshtatshme të vendosura në Junction 11A në M20. Nga jug të Londrës presin një kohë udhëtim prej 1 orë, dhe 30 minuta. Eurotunnel terminal përmban kontroll vetë në kasolle, në mënyrë të sigurt që të ketë ju referencë booking gati për të kyç në pas mbërritjes. Ka vizitorë qendra në Calais dhe Folkestone sigurimin e informacionit në lidhje me projektin e tunelit; në Eurotunnel Qendra Ekspozita Folkestone e kreu shpimin e një prej dy stërvitje masive të përdorura për të gërmoj nga tuneli është në shfaqje.

Trenat Folkstone EUROTUNNEL
Folkestone Eurotunnel History

planet e para për krijimin e një lidhje të caktuar midis Britanisë së Madhe dhe të kontinentit janë bërë nga Nicholas Desmeret francez në fillim të 1751. Në 1802 Albert Mathieu, një nga inxhinierët e Napoleonit, hartoi plane. Planet e para britanike janë atribuar të Sir John Hawkshaw, i cili parashikuar një tunel rreth 1870 dhe më vonë të vendosur Tunnel Company Channel. Një raportet e mëtejshme 25 ndjekur por të gjithë u braktisën për arsye financiare apo ushtarake. Gërmimet e para në dy tunele të veçanta hekurudhore mes Shakespeare Cliff perëndim të Dover dhe Sangatte në perëndim të Calais ishin nisur në 1880 por puna u ndërpre për arsye të sigurisë kombëtare. Të gjitha rrugët e mëvonshme e sugjeruara përqëndruar në rrugën e krijuar tashmë. Në 1970 një projekt tunel i cili do të ishte deri në 90 për qind shtetit financuar u braktis në mes të 1970s për shkak të recesionit ekonomik.

Në shtator 1981 një grup Anglo-French Projekti u ngrit, derisa 1985 vlerësimi i lidhjeve të ndryshme të sugjeruara përfshijnë tunele dhe ura e ndjekur, në fillim të 1986 dy qeveritë vendosur në projekt Eurotunnel dhe ekskluzivitet është nënshkruar në Paris në 1987. Në fund të 1990 rrugëdalje në tunelin e shërbimit është përfunduar, e ndjekur në 1991 nga tunel kryesore. Në 1992 një gur kufiri ishte vendosur në mes të tunelit për të shënuar kufirin e përbashkët mes dy vendeve.

"Eurotunnel" vepron si kompania anglo-franceze mbajtjen e tunelit Channel Group Ltd dhe France-Manche SA i është klienti dhe operative autoriteti i Channel Tunnel, e cila nuk ka fonde shtetërore. monopoli i saj në ekskluzivitet për "lidhjen fikse" skadon në 2042. Si dhe lidhjen hekurudhore Eurotunnel ka të drejtat për të ndërtuar një tunel të mëtejshme për komunikacionin rrugor ( "me makinë përmes" skemë) deri 2020. A nuk duhet ky projekt janë realizuar deri në atë datë qeveritë mund t'i jap kontratën kompani të tjera.

Ndërtimi i tunelit ka pasur dy pasoja ekonomike ndërkombëtare dhe rajonale. Krahas përmirësimin e lidhjeve të komunikimit në mes të Britanisë së Madhe dhe ndryshimet e tregut evropiane në punësim rajonal (transferimin e vendeve të punës nga trafiku i trageteve në tunel, punë të tjera të krijuara nëpërmjet zgjerimit të gjerë të infrastrukturës) janë parashikuar si janë pasoja për strukturën dhe shtrirjen e turizmit dhe ekonomike të lakuara në efektet në nivel kombëtar e një sistemi efikas të transportit. Në funksion të rritjes trafikut të pasagjerëve në mes të ishullit dhe të kontinentit, e cila dyfishuar gjatë dekadës së fundit (1991: 27 milionë pasagjerë detit, 12 milionë prej të cilëve kanë udhëtuar në rrugën më të shkurtër mes Dover dhe Calais), dhe sipas parashikimeve më të fundit kompanitë e trageteve duhet të jetë në gjendje të mbajë një pjesë fitimprurës të tregut në të ardhmen, pavarësisht konkurrencës së re nga operatorët tunel. Ndërsa kompanitë e trageteve kanë reaguar tashmë me kohë të shkurtër konvikt, anije të reja dhe tarifat thjeshta, duke theksuar udhëtimin në det si një përvojë në vetvete, argumenti kryesor për një kalim tunel është koha përparësi dhe pavarësia nga kushtet e pasigurta të motit. Pas lidhjes me rrjetin europian me shpejtësi të lartë hekurudhor (planifikuar për 1998) kohës së udhëtimit në qytetet e mëdha të Evropës kontinentale do të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme; është llogaritur se udhëtimi nga Londra në Paris, për shembull, do të jetë më pak se tre orë dhe Londra në Frankfurt më pak se pesë orë, një alternativë tërheqëse për të udhëtimit ajror.

Tuneli 31mi / 50km gjatë channel përbëhet nga dy tunele paralele secila me një diametër prej 25ft / 7.6m. Midis dy tunele me një udhë secili mbante një me një kalim tren transferim është një tunel të shërbimit me një diametër prej 16ft / 4.4m e cila është e lidhur me tunele kryesore në një distancë prej 1,230ft / 375m. Të tre tunele të veçanta të cilat janë bërë nga 720,000 parafabrikuara përforcuar segmentet konkrete janë të vendosur në argjilore, i ngjeshur tokë gëlqeror mes 131ft / 40m dhe 246ft / 75m nën shtratin e detit, pika më e thellë në 377ft / 115m nën nivelin e detit është 8mi / 13km nga bregdetit.

Le Shuttle

Shërbimi transferim mbart pasagjerë dhe automjete 24 orë në ditë, mallrat trafiku është trajtuar veçmas. Ndërsa autobusë dhe kamionë janë transportuar vetëm në një nivel të vagonave për automjetet e mbetura janë të pajisura me dy nivele ngarkimit. Trenat operojnë çdo 15 për 20 minuta gjatë ditës, çdo 30 për 60 minuta gjatë natës; koha aktuale udhëtimi duhet të jetë minuta 35. Kohët konvikt mund të mbahen në minimum, sepse kontrollet britanike e emigracionit do të zhvillohet në Francë dhe anasjelltas në mënyrë që koha totale e shpenzuar në sistemin Eurotunnel prej largimit të makinës deri në rrugë është vlerësuar në rreth 80 minuta. Fares nuk duhet të jetë shumë më e lartë se sa anijet e kanalit.

Në anijet e kalimit vetë krahason në 75 minuta me të gjithë procesin duke marrë 2.5 për 3 orë. Ndërsa përdoruesit tunel mund të zgjas këmbët e tyre në karrocë, për pasagjerët e trageteve mund të endet nëpër kuvertë, dyqan dhe të ketë një vakt.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Folkestone garanci çmimin e biletës

Shkarko Folkestone Eurotunnel Trenat Garanci Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion EUROTUNNEL pasagjerëve dhe trenat e makinave biletë çmim në dhe nga Folkestone. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tyre për të zgjedhur biletën tuaj trenit Folkestone, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta treni Folkestone të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Car dhe pasagjerëve bileta treni Folkestone ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Folkestone Eurotunnel kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave tren Folkestone, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe tren pasagjerësh bileta për në dhe nga Folkestone në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh në internet i trenit rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Folkestone dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel