Formentera Tragete

Formentera pasagjerëve dhe Car Tragete

Formentera çmimet pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Formentera të Denia dhe Ibiza.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Formentera në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Formentera makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Formentera, Denia dhe Ibiza me tragete Balearia Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Formentera Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Formentera Ferry
me Balearia Ferry Line për anijet me vela nga Formentera të Denia dhe Ibiza në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Formentera pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Formentera biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Formentera

Formentera është anashkaluar shpesh nga ata që vizitojnë Ibiza, fqinjin e saj më të mëdha dhe më famëkeq. Formentera përfshin një vetëm 85 kilometra katrorë dhe është kryesisht e sheshtë me përjashtim të një zonë kodrinore në qendër të saj; të dy anët e saj (Cap de Barbaria dhe Punta de la Mola) janë në shtëpi të shkëmbore, lighthouses rrahur nga era.

Tragete në Formentera largohej rregullisht nga Ibiza Town (Eivissa) dhe San Antonio, e cila nuk është me të vërtetë e habitshme që ishulli ka zhvilluar një reputacion për të qenë një lloj Rehab Island për ata që vuajnë nga ekseset e Ibiza.

Edhe pse Formentera është një ishull në të drejtën e vet - si Ibiza, një anëtar i grupit Pitiuses - ajo është e aneksuar shpesh në Ibiza për faktin e thjeshtë se ajo ka kaq pak banorët dhe kaq pak turistë. Traget nga Ibiza Town merr vetëm tridhjetë minuta për të marrë në portin e La Savina në Formentera, dhe shumë vizitorë në Ibiza kalojnë një ditë ose dy recuperating këtu.

Portet Formentera Ferry

Formentera Island nuk ka një aeroport dhe të mbështetet në Ibiza, si lidhje kryesore e saj ajrore në Evropë. Pra, duke marrë në Formentera do të kërkojë një fluturim nga çfarëdo pjesë të botës që po vijnë nga të Ibiza dhe pastaj një udhëtim taksi në portin kryesor të Ibiza. Prej atëherë e tutje ju mund të marrë një nga shumë tragete në ishullin e Formentera. Është në lidhje me një udhëtim anije minuta 25 duke përdorur anije e re Jet ose duke përdorur tragetin standarde rreth 40 minuta.

Kryeqyteti i Formentera është Sant Francesc Xavier, por qyteti më i frekuentuar është Es Pujols, e cila është në fakt turistik i vetëm i ishullit. Tani ka disa bare dhe restorante që shfaqen këtu dhe atje në Formentera, por ajo mbetet kryesisht i paprishur nga turizmi. Plazhet lënë asgjë në Ibiza - duke përfshirë Playa d'en Bossa dhe Salines - këmbë; Playa de Migjorn (Platja de Migjorn) është pesë kilometra e gjatë (në krahasim me tre kilometrash në Playa d'en Bossa), ndërsa Cala Saona ofron snorkelling fantastik brenda rob e saj.

La Sabina, porti i Formentera, është një fushë me rëndësi të madhe historike në Mesdhe dhe ajo ende posedon karakter shumë të veçantë të një port peshkimi lokal, si dhe duke qenë një marina tërheqëse.

Zogth rreth Marina ka kafene tradicionale, bare, restorante, dhe stalla e tregut të shitur në vend të dorës hartuar objekte, si dhe shërbime të tjera të tilla si varkë, biçikletave dhe makinave me qira zyra, taksi lokale dhe dyqane të vogla.

Pronat në La Sabina janë vendosur në mënyrë ideale për të ekuipazheve të anijeve që vizitojnë marinë dhe duan një shtëpi të rehatshme pushimi nga e cila për të shijuar ishullin si dhe Landlubbers të cilët janë në kërkim për një bazë e cila ofron qasje të mirë në pjesën tjetër të ishullit dhe plazhi Illetes veçanërisht. Plazhet e Illetes dhe Llevant janë arritur lehtë nga La Sabina përgjatë vijës disused hekurudhore e cila është përdorur për të sjellë kripën nga Salinas në port për eksport. Kjo është tani një cikël dhe këmbë rruga që ju merr përgjatë bregdetit të plazhit të cilat pastaj shtrihet në majë të gadishullit duke arritur në drejtim të ishullit të Espalmador.

Pas mbërritjes në portin e La Savina, që është në veri të Formentera, ka shumë vende nga të cilat të punësojnë makina, motoçikleta dhe biçikleta. Disa lloj i transportit është e nevojshme patjetër në Formentera, pasi ishulli është i gjatë dhe i hollë, dhe qytetet janë të pakta dhe larg në mes. Cycling në Formentera nuk duhet të jetë shumë e rraskapitës, si ishull në thelb është e sheshtë, dhe ka edhe një planifikuar mirë 'Gjelbër Route' e shtigje për biçikleta. Zyra turistike në La Savina ka harta dhe informacione të tjera ishull. Nuk është një rrjet autobus që rrethon qytetet kryesore dhe fshatra në një bazë mjaft të rregullt.

Formentera ka ende për të bërë të tillë një pikë e nxehtë hotel si ishullin e saj fqinje, dhe është ende favorizuar kryesisht nga hippies ikin komercizlizëm e Ibiza sesa nga pushuesit. Një festë në Formentera me siguri do të jenë të qetë dhe më të relaksuar se një në Ibiza; një nga pastimes kryeministrit është birdwatching në liqenet kripë e Estany Pudent dhe Estany des Peix.

 


Më të mirë në dispozicion Formentera trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Formentera Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Formentera. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Formentera trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Formentera traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Formentera makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Formentera trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Formentera jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Formentera në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Formentera dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel