FOURNI Tragete

FOURNI pasagjerëve dhe Car Tragete

FOURNI çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga FOURNI të Athinës, Paros, Naxos, FOURNI dhe Samos.

Krahaso gjithë në dispozicion FOURNI çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion FOURNI makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga FOURNI, Athinë, Paros, Naxos, FOURNI dhe Samos me Blue Star Ferries apo tragete Anek Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

FOURNI Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book FOURNI Ferry
me Blue Star Ferries ose Anek Line për anijet me vela nga FOURNI të Athinës, Paros, Naxos, FOURNI dhe Samos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj FOURNI pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një FOURNI biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About FOURNI

FOURNI është një ishull i vogël (28 kilometra katrorë) në mes Ikaria dhe Samos. Ka ende shumë pak të turizmit në ishull, por është e vështirë për të të treguar pse. Ishulli është i bukur me plazhe fantastike, gjiret fiord-si dhe shkëmbinjtë spektakolare. Në krye është e lehtë për të arritur me anije dhe ka një atmosferë fantastike. Kjo është një i brendshëm tip i vërtetë

Zgjidhja kryesore është Kambos. Qyteti nganjëherë referuar si FOURNI vetëm për të mbajtur atë të thjeshtë. Këtu ju do të gjeni të portit, strehim dhe disa restorante. Peshkimi është shumë e shumë industria e vetme këtu. Prandaj, peshk të freskët është gjëja për të porositur, kur në një restorant. Më popullor është Nikos pranë portit.

Ka edhe pesë ishuj të vogla rreth FOURNI. Vetëm një prej tyre është e banuar - Thymena. Dy herë në javë nuk është një varkë të vogël duke shkuar atje. Nuk është vetëm një bujtinë lttle me një restorant bashkangjitur. Më mirë pyesni nëse ajo është e hapur para se të shkoni atje. Ajo nuk ka marrë shumë më e qetë se sa Thymena. Është e mundur për të kamp atje.

Founii Ferry Port

FOURNI është një ishull emocionuese dhe e bukur mes Samos dhe Ikaria. Kjo është një destinacion i përsosur për udhëtarët e natyrës me orientim për të vizituar. FOURNI është rehati, nuk fashion.

FOURNI-arkipelag qëndron në një trekëndëshit të formuar nga Ikaria, Samos dhe Patmos. Shkëmbinjtë e ishujve, shumë i madh me makje, ndarë në fiord-si gjiret, duke ofruar foto pamje kartolinë që ne ju ftojmë që të gëzojnë këtu. Vizitorët të marrë kohë për të marrë kushineta e tyre në labirint e shkëmbinjve dhe ujit, shumë shpejt e kuptuar pse FOURNI ishte qëndrimi një piratët ". Me përjashtim ishullin kryesor vetëm Thimena është, në fakt, të banuara. Ka tre vendbanime në FOURNI, ose Korseon, siç u quajt në të kaluarën.

Një prej tyre është porti kryesor strehimin flotën e peshkimit të ishullit dhe ulje-vendin e trageteve. Për më tepër pas kurrizit malor në jug-perëndim të ishullit shtrihet në gjiret binjake të Kambi, lehtë të njihet nga mullinjtë e erës të saj. Gjiri i parë ka një sportive plazh me rërë, ndërsa plazhi tjetër është e ndarë me anijet e peshkimit. Pas duke ecur një rrugë të shkurtër në jug të Kambi ju do të gjeni një shumë e gjiret e vogla paprishur, ku folks qytetit shtrihen këmbët e tyre dhe në të vërtetë le shpirtrat e tyre prekin shpirtrat e ujit.

Në veri do të gjeni fshat të vogël të quajtur Chrisomilia. Shko me anije ose ndiqni rrugën zhavorr. Pistën përfundon nja dy milje prapa qytetit FOURNI, vetëm pas kulla të mëdha radio. Shumica e banorëve 2000 FOURNI janë peshkatarët nga lindja dhe profesion, por mbi-peshkuar Egjeut ofron një jetesë në rënie. Megjithatë, ata var në atje me një pasion.

FOURNI në fakt është një fshat i gjallë me tepër një pazar "disa njëqind këmbë" të mahnitshme në Agora dhe një Platia përgjumur dhe të izoluar. Dyqanet kujdesem për nevojat e përditshme banorët e ishullit, ju do të vihet vështirë për të gjetur një dyqan suveniresh.

Por jeta pulson në pjesën e përparme port. Mëshirë, jo çdo ishullit zotëron një makinë, por nuk është një pa një anije peshkimi. Ju mund të kontrolloni kantjerin në pjesën e pasme të portit.

Shumë mënyra të çojë në FOURNI, të gjithë ata nëpër ujë. shansi juaj vetëm për të marrë një udhëtim helikopter është që të bien në nevojë për një spital. Disa herë në javë e makinave-anijet Piraeus-Samos shkojnë në FOURNI. Megjithatë, oraret e tyre nuk varet nga oraret e fluturimeve në aeroportin e Athen ose Samos, në mënyrë që plani për të qëndruar për një natë ose dy.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve FOURNI garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee FOURNI Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries ose Anek Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga FOURNI. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve FOURNI, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta FOURNI traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin FOURNI makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me FOURNI tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë FOURNI jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga FOURNI në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të FOURNI dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel