Frederikshaven Tragete

Frederikshaven pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Frederikshaven dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Frederikshaven të Goteborgut, Oslo dhe Frederikshaven.

Krahaso gjithë në dispozicion Frederikshaven çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Frederikshaven makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Frederikshaven, Gothenburg, Oslo dhe Frederikshaven me tragete Stenaline tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Frederikshaven Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Frederikshaven Ferry
me Stenaline Anijet për anijet me vela nga Frederikshaven të Goteborgut, Oslo dhe Frederikshaven në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Frederikshaven pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Frederikshaven biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Frederikshaven

Frederikshaven, Qyteti më i madh në veri të Limfjord, shtrihet në bregun lindor të Jutland veriore. Nga anijet e fortifikuara natyrale port lundrojnë në Gothenburg në Suedi, Larvik, Moss dhe Oslo në Norvegji dhe ishullin danez të Læso.

Frederikshaven ka një vend të jashtëzakonshme, ajo është tucked larg në mes kodra e gjelbër, plazhe me rërë të bardhë dhe det blu. Qendra e qytetit me Muzeun e Artit e saj, Frederikshaven Kishës, Krudttårn dhe Fiskerklyngen plus më shumë dyqane dhe restorante se sa ju do të presin në një qytet të këtë madhësi.

Frederikshaven nuk është një destinacion veçanërisht popullore në Danimarkë, por ajo ka marrë një udhëtarë pak, shumica e të cilëve e bëjnë një ndalesë të shkurtër për të parë Arena. Në përgjithësi, udhëtarët që vizitojnë zonën rrinë në vendet më të njohura të tilla si SKAGEN dhe Alborg.

Frederikshaven Ferry Port
historike Frederikshaven

Ku qyteti i pranishëm tani qëndron ishte në kohët mesjetare vendi i zgjidhjes së peshkimit "Fladstrand". Kur, gjatë Luftës Tridhjetë vjet, një fortifikimi i mbrojtjes është ndërtuar këtu vendi fituar në rëndësi ushtarake. Një ekspert fortifikimet ngritur një pluhur-kullë rrethuar nga një mur. Në 1818 Fladstrand mori statutin e saj komunal dhe u emërua Frederikshaven, pasi Frederik VI. Në 19th C. kala, pavarësisht nga disa ndërtesa, u rrëzua. Qyteti është krenar për zonën e tij për këmbësorë.

Frederikshaven Argetime

CLOOS Kulla
4 km / 2.5mi në jugperëndim të Frederikshaven, në një lartësi prej 165m / 540ft mbi nivelin e detit, qëndron një kullë 58m / 190ft lartë vëzhgimi, CLOOS Kulla (Cloostårnet), nga e cila nuk janë pikëpamjet e gjera e fshat VENDSYSSEL dhe detit. Afër, në Gærumvej, janë Hekurit bodrume (Jernalderkældrene), me të Hershëm material Iron Age gjetur në lokalitetin.

Fladstrand Church
Fladstrand Church (Fladstrand Kirke), që daton nga 1690, është rinovuar disa herë. Në varreza do të gjenden varret e ushtarëve gjermanë dhe britanikë të vrarë në Luftën e Dytë Botërore. Frederkikshavn - Fiskerklyngen
Pjesa më e vjetër e Frederikshaven, Fiskerklyngen, shtrihet në veri të portit të peshkimit dhe këtu mund të shihet një numër të mirë-ruajtur shtëpitë 17th C.. Vini re edhe fortifikimet North (Nordre Skanse), të cilat janë ndërtuar nga trupat Wallenstein gjatë Luftës Tridhjetë vjet.

Powder Tower Museum
Në Havnepladsen, në afërsi të portit, qëndron stema Frederikshaven-së - e Krudttårnet, ish revistë e powde, e ndërtuar prej guri në 1688 si pjesë e fortifikimeve në planet e arkitektit Anthon Coucheron; në një kohë ka pasur edhe disa topa këtu. Sot kulla shtëpi një Muzeu i Historisë Ushtarake, duke treguar armët që datojnë nga 1600 të 1900. Ngjarjet e historisë së kohëve të fundit janë paraqitur në Muzeun Bunker (Bateri Nord), e cila përfshin një bunker Luftës së Dytë Botërore gjermane.

Sognefogedgården
Sognefogedgården, në skajin perëndimor të Frederikshaven, është me vlerë një vizitë, në "Schulzenhof" (18th C.) kuzhinë, qumështit, kthinat, punëtori të qëndrueshme dhe janë ruajtur në formën e tyre origjinale.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Frederikshaven garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Frederikshaven Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Frederikshaven. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Frederikshaven, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Frederikshaven traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Frederikshaven makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Frederikshaven tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Frederikshaven jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Frederikshaven në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Frederikshaven dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel