Gdansk Tragete

Gdansk pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Gdansk pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gdansk në Nynäshamn.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Gdansk në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Gdansk vela në dhe nga Gdansk, Nynäshamn me Polferries anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gdansk Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Gdansk Ferry
me Polferries për anijet me vela nga Gdansk të Nynäshamn në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gdansk pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gdansk biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Gdansk

Gdansk, I vendosur në brigjet e Detit Baltik, është kryeqyteti i pomeranez Voivodship.

Së bashku me dy qytete të tjera, Sopot dhe Gdynia, ajo formon një bashkimi urban njohur si rrymën me një popullsi të përgjithshme prej 750,000 (vetë Gdansk ka banorë 456,000). Ndërsa Gdynia shërben kryesisht si një port dhe Sopot si një turistik bregdetar, Gdansk është e popullarizuar në mesin e vizitorëve me historinë e saj mijë vjeçare dhe arkitekturës mbresëlënëse.

Gdansk Qytetin e Vjetër tërheq pothuajse sa më shumë njerëz që të Krakov ose Varshavës. Në të kaluarën qyteti gëzonte një shkallë të lartë të autonomisë, e cila së bashku me pjesëmarrjen e saj në Hanseatike League, çoi në prosperitet të madh. Gjatë Artë Epokës së tij, qarkullimi i Gdansk ishte më e madhe se ajo e East India Company të Londrës. periudhat e mëvonshme në historinë Gdansk ishin komplikuar dhe ndonjëherë edhe dramatike.

Aktualisht ky kapital detare e Polonisë është një qendër e rëndësishme kulturore dhe akademike. Ekonomia është duke u zhvilluar me shpejtësi dhe duke lëvizur në fusha të reja: të anijeve tradicionale dhe tregtia qelibar është duke u bashkuar me industritë petrokimike, elektronike dhe të telekomunikacionit. Porti dhe aeroporti ndërkombëtar bëjnë qytetin një qendër e rëndësishme e transportit.

Gdansk Ferry Port

Ka një atmosferë të veçantë në lidhje me Gdańsk, Një vështrim të veçantë dhe të ndjehen se kjo është shumë e ndryshme nga ajo e qyteteve të tjera polake. Kjo mund të jetë diçka të bëjë me rolin e saj historik, si një qytet port, vizituar nga dhe luftoi gjatë nga njerëz nga kombe të ndryshme. Është e lidhur patjetër me arkitekturën e saj të veçantë, e cila është ndikuar fuqimisht nga lidhjet e tij historike detare. Dhe njohuri që qendra e saj mahnitëse është rindërtuar nga rrënojat pas shkatërrimit të Luftës së Dytë Botërore është befasues dhe frymëzues.

Çfarëdo burimi i apelit të tij, vizitorët janë të kënaqur gjithmonë nga të mëdha, ndërtesat elegante të rrethit Main qytetit, dhe të magjepsur nga rrugët e tij dekorative anësore të ngushta me kafenetë e tyre dhe dyqane qelibar. Kënaqësitë njohura detare përfshijnë cruising downriver në një anije kënaqësi, ose sipping një pije në një kopsht birrë dockside duke admiruar përzierje e rooftops mesjetare dhe Rilindjes në horizont.

Edhe pse kjo është një qytet i vjetër me një të kaluar të trazuar, dhe plagët historike për të provuar atë, shekullit 21st-Gdańsk është një destinacion të gjallë mbushur me pamjet e ndryshme dhe mundësitë e argëtimit, dhe gjithashtu e bën një bazë e madhe për udhëtime, në fshat përreth.

Getting Ka dhe Back

  • Polferries vepron shërbimin traget midis Gdansk dhe Nynäshamn, vetëm në jug të Stokholmit, Suedi. Udhëtimi zgjat orë 18
  • Stena Line vepron shërbimin traget midis Gdynia dhe Karlskrona të Suedisë. Udhëtimi zgjat 12.5 orë.
  • FINNLINES vepron shërbimin traget midis Gdynia dhe Helsinki, Finlandë. Udhëtimi zgjat 21 orë.
Gdansk See & Do

Qyteti i vjetër i Gdansk është restauruar plotësisht pas shkatërrimit të shkaktuar nga Lufta e Dytë Botërore, duke e lënë atë edhe një herë me një qendër të bukur të qytetit të bredhin.

Rrugët e Ulica Długa dhe Dlugi Targ janë ndër më të mirat për të vlerësuar trashëgiminë kulturore. Zona pedestrianized rreth këtyre rrugëve është e mbushur me arkitekturën gjobë dhe strukturave të rëndësishme të vjetra. Pamjet Top të mbuluar në një turne përfshijnë Porta e Artë, bashkia e qytetit dhe Gjykatën Artus. Duke ecur nëpër rrugë, ju do të shihni shumë kishave mbresëlënëse kuqe-tulla, duke përfshirë kishën më të madhe në Poloni - Kisha e Shën Marisë.

Në ujore ju do të shihni Gdansk Crane, e ndërtuar në shekullin e 15th dhe në kohën më të madhe në mesjetare në Evropë (për ngarkimin dhe shkarkimin e anijeve, natyrisht). Përtej lumit ju mund të vizitoni Muzeun Detar, duke shfaqur disa ekspozitave interesante. Ju gjithashtu do të jetë në gjendje të hipte në anije mallrash Soldek ankorua jashtë. Më shumë për industrinë e ndërtimit të anijeve dhe më e rëndësishmja lëvizjes Solidariteti që filloi rënies së komunizmit është i paraqitur në rrugët shumë interesante në ekspozitën e Lirisë, në afërsi të ndërtimit Gdansk.

Nëse ju jeni në Gdansk në verës, hip në një tren për një udhëtim 20-minuta në Sopot aty pranë, të preferuar qytetin Polonisë plazh turistik. Nga ana tjetër, një numër i anijeve "Pirate-style" largohet nga waterfont në Gdansk në anije-udhëtime rreth zonës - një mënyrë ideale për të kaluar një gjysmë në ditë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Gdansk garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gdansk Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Polferries pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gdansk. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Gdansk, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gdansk traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Gdansk makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gdansk tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Gdansk jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gdansk në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Gdansk dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel