Gdynia Tragete

Gdynia pasagjerëve dhe Car Tragete

Gdynia pasagjerëve dhe trageteve makinave çmimet e biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gdynia të Helsinkit, Karlskrona dhe Rostock

Krahaso gjithë në dispozicion Gdynia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Gdynia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Gdynia, Helsinki, Karlskrona dhe Rostock me tragete FINNLINES tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gdynia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Gdynia Ferry
me FINNLINES Anijet për anijet me vela nga Gdynia të Helsinkit, Karlskrona dhe Rostock në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gdynia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gdynia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Gdynia

Gdynia është një qytet port në veri të Polonisë.

Gdynia është një nga qytetet më të rinj në Poloni. Në fillim Gdynia 1900 ishte një fshat i vogël, por pas WW1 dhe krijimit të qytetit të Gdańsk Lirë, Qeveria polake ka vendosur për të ndërtuar një port Deepsea atje. Ndërtimi filloi në 1921. Qyteti u rrit shpejt në 1920 së dhe 1930-së dhe është ende në rritje. Sot Gdynia është një qytet modern dhe është porti i dytë i madh në Detin Baltik pas Gdansk.

Gdynia është bërë edhe shtëpia muzikë të panumërta, film dhe festivale teatrore. Heineken Festival Opener Gdynia ka luajtur të presë për shumë yje të muzikës ndërkombëtare si Placebo, Franz Ferdinand, Scissor Sisters, Coldcut, The Streets, Kanye West, Basement Jazz dhe shumë më tepër. akte të konfirmuara për Gdynia Heineken Festival Opener 2008 të janë Jay-Z, i Raconteurs, Goldfrapp, cribs, Sex Pistols, Massive Attack, Brothers Kimike dhe më shumë.

Nëse ju pëlqen pazar atëherë Gdynia nuk do të zhgënjej. Ulica Świętojańska është disa milje të gjatë dhe të dy anët e kësaj rruge janë të mbushura me dyqane, bare dhe restorante.

Gdynia Ferry Port dhe Sea Towers

Gdynia është një qytet relativisht modern, por ndërtesa më e vjetër në Gdynia është megjithatë St Michael 13th shekullit Kisha Archangel në Oksywie. Ekziston edhe një neo-Gothic shtëpi feudali shekullit 17th vendosur në Folwarczna Street në Orłowo. Megjithatë, ajo që tërheq më shumë turistë në Gdynia merret me të kaluarën e saj të fundit. Në port, ka dy anijet e ankoruara muze, shkatërrues ORP Błyskawica dhe Dar Pomorza Tall anije fregatë.

Gdynia është i famshëm për shembuj të saj të shumta të hershme arkitekturës 20th shekullit, veçanërisht monumentalism dhe funksionalizmit të hershme, dhe modernizmit. shembull i madh i modernizmit është ndërtimi PLO vendosur në rrugë 10 lutego. rikonstruktuar së fundmi rrugë Świętojańska dhe katrore Kosciuszko janë gjithashtu me vlerë të përmendet. Kodrat përreth dhe bregdeti tërheqë shumë të dashuruar e natyrës. Një mol kohës së lirë dhe një vijë bregdetare shkëmb si në AKMM Redłowska, si dhe përreth Reservation Park, janë edhe vende të njohura. A 1.5 kilometër shëtitje të gjatë të çon nga Marina në qendër të qytetit, në plazh në Redłowo.

Shumica e Gdynia mund të shihet nga Kamienna Gora ose një pikë të ndërtuar rishtas vëzhgimit pranë Chwaszczyno. Ju gjithashtu mund të marrë një udhëtim hydrofoil apo anije të Gdańsk Westerplatte, Hel ose vetëm të parë portin.

Vendi qartë për të filluar eksplorimin tuaj të Gdynia është ndoshta Square Kościuszki. E vendosur në fund të Pier Jugore (Molo Poludniowe) ajo konsiderohet si sheshin kryesor Gdynia-së. Në muajt e ngrohtë është një strehë e njohur për njerëzit që mund të gëzojnë arratisje detit, ndërsa ndalimin për të shfletoni kioskat suvenir, ose ulur në një nga shumë bare ose restorante që linjë skelë poshtë.

Në mes të sheshit është një monument për të gjithë detarët e polakë që humbën jetën gjatë Luftës 2 Botërore. Së bashku është gjithashtu një monument njërit prej bijve të preferuar Polonisë, autori Joseph Conrad.

Në anën perëndimore të skelë janë dy anije muze, shkatërrues ORP Błyskawica dhe Dar Pomorza Ship Tall. The Błyskawica pa veprim gjatë Luftës 2 Botërore para se të dhuruar qeverisë polake, si një anije muze. Të dyja anijet janë përdorur ende si anijet e trajnimit dhe janë ende të drejtuar nga marinarë nga marina polake.

Nga skelë që ju të merrni një pamje të mrekullueshme të një prej zhvillimeve më të reja të banimit të Polonisë, Kullat Detit. Pritet të përfundojë në 2009 ajo do të jetë ndërtesa më e lartë në Poloni jashtë Varshavës dhe do të ofrojë pamje spektakolare e detit për shumë nga ajo e banorëve.

Më tej përgjatë skelë është Qendra Binjakët e cila pret Screen Kinema Silver (të cilat shpesh luan filma folur anglisht). Ky kompleks gjithashtu shtëpi një shumëllojshmëri të dyqane dhe eateries përfshirë Dom Czekolady apo Shtëpinë e çokollatë. Në katin e lartë është një internet kafe dhe një tarracë me pamje nga skelë.

 


Më të mirë në dispozicion Gdynia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gdynia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion FINNLINES anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gdynia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Gdynia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gdynia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Gdynia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gdynia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Gdynia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gdynia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Gdynia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel