Gedser Tragete

Gedser pasagjerëve dhe Car Tragete

Gedser çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gedser në Rostock.

Krahaso gjithë në dispozicion Gedser çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Gedser makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Gedser, Rostock me tragete Scandlines tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gedser Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Gedser Ferry
me Scandlines Anijet për anijet me vela nga Gedser në Rostock në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gedser pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gedser biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Gedser

Gedser është një qytet në pjesën jugore të ishullit danez të Falster në Komunën Guldborgsund në rajonin Sjælland. Është qyteti më jugor në Danimarkë. Kjo është një qytet i rëndësishëm port në Detin Baltik.

Një rrugë traget makinë është operuar nga Gedser në Rostock në Gjermani që nga viti 1995, shërbyer nga Scandlines.

Më parë, ka pasur edhe të trajnuar dhe rrugët traget makinë në Großenbrode dhe Warnemünde dhe një rrugë traget makinë në Travemünde, të gjitha në Gjermani. Një urë që lidh Gedser në Rostock është propozuar, edhe pse është marrë një vendim në 2007 për të mbështetur një lidhje planifikuar të fiksuar përgjatë Brezit Fehmarn në perëndim të Gedser në vend.

Gedser ishte vendi i parë trupat gjermane u ul gjatë pushtimit të Danimarkës në prill 9, 1940 në 3: 55 në mëngjes. Një numër i makinave të blinduara dhe trupave të këmbësorisë fshehur në traget nga Rostock dhe të avancuara në port sapo anija u ankorua, shpejt pas e ndjekur nga një tjetër traget.

Gedser Ferry Port
Scandlines Gedser Ferry

Me investimet totale të 1.7 miliardë DKK në anijet e reja dhe zgjerimet e portit në Gedser dhe Rostock, Scandlines është përforcuar rëndësinë e këtij korridori qendror Evropian për udhëtarëve dhe mallrave.

Dy tragete M / F Kopenhagenit dhe M / F Berlin kanë kapacitet për makinat 480 apo kamionë 96 dhe deri në 1,500 pasagjerë. Kjo do të më shumë se kapaciteti dyfishtë mëparshme në rrugë Gedser-Rostock.

Tragetet e reja janë duke u ndërtuar në madhësinë maksimale që Gedser mund të trajtojë. Tragetet janë projektuar në mënyrë që byk është përshtatur të përkryer për kalimin dhe kushtet fund në porte, Fairways dhe det të hapur. Kjo do të reduktojë ndjeshëm përdorimin e bunkerëve, duke e mbajtur emetimet në minimum. Motorët anijet 'janë të aftë për të duke u konvertuar për të kandiduar në gaz të lëngshëm natyror.

Historia e Gedser Ferry Port

Që mesjetën e hershme, ka pasur një lidhje traget nga maja jugore e Falster nëpër Detin Baltik për Mecklenburg dhe Rostock. Deri Gedser u themelua në fund të shekullit të 19th, Gedesby ishte zgjidhje më e jugut. Këtu lidhjet traget për Rostock kishte pikën e tyre të nisjes nga fund në jug të Boto Cove tashmë të diked. Një han mesjetare traget u vendosur në Gedesby. Në mesjetë, udhëtarët mbretërore ishin të vendosur në mbretërore pasuri kufitare: Gedsergård, që i përkiste selinë e Dowager mbretëreshës në Nykøbing.

Një vit më pas stuhi përmbytjes nëntor 1872 një ligj u miratua për ndërtimin e një porti të ri traget me lidhje avullore të qyteteve në veri të Gjermanisë. Shtrat trageteve dhe stacioni i trenit port si stacioni i fundit në linjën hekurudhore nga Nykøbing përfundoi në 1886. Në 1900 rreth vitit, Gedser përbëhej vetëm nga një dyqan të përgjithshme mbi Strandvejen dhe disa shtëpi në lindje të Langgade. Megjithatë, zhvillimi i zonës së re Langgade-së, më parë një rrugë të poshtër, filluan të mblidhen ritmin në 1903 pas vendosjes së një traget hekurudhor në Warnemünde. Gedser zhvilluar gjatë rrjedhës së disa dekada me ndërtesat publike dhe strehim për personelin doganor, hekurudhor, traget dhe policore.

Stacioni piloti me kullën pilot për Sdr. Bulevardi është ndërtuar në 1906, Kulla e ujit është nga 1910 dhe Power Station në Danmarksgade është nga 1911. Gedser Kisha është projektuar në 1915 nga arkitekti PV Jensen-Klindt, i cili më vonë arritur famë për dizajnin e tij të Kishës Grundtvig-së në Kopenhagë.

Pjesa më e madhe hekurudhore dhe trageteve instalimeve të arritur të shmangur shkatërrimin, kur zhvillimi i Gedser pak a shumë erdhi në një bllokim në 1960-së. Me krijimin e linjës Fugleflugts në 1963, një pjesë e madhe e trafikut të lëvizur nga kalimi Gedser në Rødby-Puttgarten-kalim. Në të njëjtin vit përpjekjet lokale rezultoi në krijimin e një port të ri të peshkimit. Stacioni varkë shpëtimi ka ekzistuar edhe në të njëjtin vend që nga 1991. Stacioni më i vjetër varkë shpëtimi, e cila është ndërtuar në 1925, u zhvendos në marinë kur stacioni i ri varkë shpëtimi hyri në punë.

Pas Luftës së Dytë Botërore, zona veri-perëndim të portit traget u bë një gurore për zhavorr dhe gurë. atëherë komuna e Sydfalster mori përgjegjësinë e zonës në 1970 së dhe krijuar një port përballet nga mbi Guldborg Sound. Në veri të marinë, Gedser Holiday Park është ndërtuar në 1987 si qendër e parë të pushimeve në Danimarkë me një kompleks shtëpie sub-tropikale me ujë. Sot zona është zhvilluar në një lokalitet në shtëpi pushimi.

Kalimi Gedser gëzuar një rilindje të shkurtër për shkak të shumë të Gjermanisë Lindore ditë-trippers që kanë rezultuar pas rënies së murit të Berlinit, derisa rruga traget treni Gedser-Warnemünde fund pushuar operacion në 1995. Pas 109 viteve të shërbimit, lidhja direkte treni mes Kopenhagen dhe Berlinit u mbyll. Shërbimi i trenit midis Gedser dhe Nykøbing është zvogëluar për një çift të nisje në ditë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Gedser garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gedser Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Scandlines anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gedser. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Gedser, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gedser traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Gedser makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gedser trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Gedser jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gedser në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Gedser dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel