Genoa Voltri Ferry

Genoa Voltri pasagjerëve dhe Car Tragete

Genoa Voltri çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Genoa Voltri në Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis.

Krahaso gjithë Genoa Voltri çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e disponueshme e lirë Genoa Voltri makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Genoa Voltri, Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis me Tirrenia Ferries, Moby Ferry Lines, Grandi Navi Veloci, Grimaldi Tragete, Comanav Ferry Line ose CTN Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Genoa Voltri Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Genoa Voltri Ferry
me Tirrenia Ferries, Moby Lines Trageteve, Grandi Navi Veloci, Grimaldi Anijet, Comanav Ferry Line ose CTN Line për anijet me vela nga Genoa Voltri në Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis në internet paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Genoa Voltri pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Genoa Voltri traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Genoa Voltri

Genoa (Genova në italisht) është një qytet i madh port në veri-perëndim të Italisë. Është kryeqyteti rajonal i Liguria, dhe shtrihet në qendër të këtij rajoni gjatë bregdetare në krye të Italisë 'boot'.

Genoa është një destinacion i madh për një pushim të fundjavës, me shumë për të bërë dhe lehtësisht të arritshme nëpërmjet fluturimeve të buxhetit në Genoa Aeroportit, e cila është vetëm një udhëtim me autobus 20-minuta nga qendra e qytetit. Ajo është gjithashtu një e mirë pikënisja apo ndalesë në një turne të Rivierës italiane.

Genoa është në një vend dramatike, e cila shkon një rrugë të gjatë drejt shpjeguar mbizotërimin e saj të kësaj pjesë të Mesdheut. ujore saj curving është i vendosur në strehimoren e kodrave mbrojtëse pjerrta. Kudo në Xhenova ju do të hasni emrin e familjes së Doria; ata sunduan qytetin, urdhër flotës saj dhe porositur shumë Palazzi saj. Një tjetër emër i njohur lokal është ajo e Kristofor Kolombit (Cristoforo Colombo), explorer, të cilit duhet 'vendlindja' mund të shihet në qendrën historike të qytetit.

Genoa Voltri Ferry Port

Genoa është i organizuar mjaft mirë për turistët, me të dobishme kioska e informacionit turistik nga ujore dhe Pallati i Dukës dhe një tavolinë të dobishme në aeroport, ku ju mund të vini deri harta e lirë, fletëpalosje, itineraret gjuhën angleze dhe këshilla se si për të arritur hotelin tuaj.

Kur planifikoni vizitën tuaj, të jenë të vetëdijshëm se Genoa nuk është një vend i lirë për të bërë '' muzeume. Ka një numër i biletave të ndryshme të kombinuara në dispozicion që mund të kurseni para në qoftë se ju jeni duke vizituar disa pamjet Genoa, por ata ofrojnë përfitime mbivendosje kështu që ju mund të kenë nevojë për të bërë një grimë e hulumtimit për të punuar jashtë se çfarë do të ju kursejnë të holla. Në kohën e shkrimit, bileta autobusi nga aeroporti përfshin 24 orë udhëtimit në sistemin e transportit publik. Transporti publik është përfshirë edhe në Kartës Musei + autobus, një biletë të kombinuara për shumicën e muzeve të qytetit, i cili është në dispozicion për 24 ose 48 orë (dhe gjithashtu vjen në një version më të lirë pa transport të përfshira).

Muzeumet e mira moderne nga ana e portit të vjetër, duke përfshirë Akuariumi, janë ndërmarrje shumë komerciale dhe kanë biletat e tyre të kombinuara. Çmimet mund të jetë sy-lotim në qoftë se ju doni të merrni një familje për disa nga këto atraksione, ndërkohë që nuk ka mundësi është e humbur të drejtpërdrejtë me ju nëpërmjet një dyqan suveniresh, kafene, apo qendër tregtare. Look up çmimet dhe të vendosin prioritetet tuaja në paraprakisht kështu që ju nuk do të përfundojnë me anëtarë të zhgënjyer apo të irrituara familjare në hyrje të muzeut.

Siç është tipike në Itali, shumica muzetë janë mbyllur të hënën. Fat të keq për Weekenders, e diel, gjithashtu, është një ditë e "vdekur" në Xhenova qendrore, me shumë dyqane, restorante dhe kafene të mbyllura. Të dielave disa muzeume të ketë orë paksa më të shkurtër e hapjes, dhe kjo vlen të përmendet se ju mund të gjeni muzetë Strada Nuova zënë me banorët vendas, të cilët kanë pranim të lirë në këtë ditë. Për të bërë më të madhe të një pushim të fundjavës, unë do të rekomandojë duke vizituar enjte - e diel; ose nisen të dielën ose të marrë një udhëtim jashtë qytetit.

Kuriozitetesh turistike Genoa

cityscape mrekullueshëm Genoa, me ndërtesa pastel grumbulluar hillsides pjerrta lart ujore gjatë curving, është një pamje në vetvete, dhe mund të admiruar nga një shumëllojshmëri të pikëpamjeve, duke përfshirë çatinë e Palazzo Rosso dhe një tarracë popullor në Castelletto, të lartë mbi qytet qendra dhe arrihet me një takim të të heqë nga 1909 i cili ngritet nga Piazza Portello. Duke marrë një turne varkë e portit do të ju jap një ide e mirë të gjeografisë të qytetit dhe historinë.

Cattedrale di San Lorenzo është katedralja Genoa, të vendosur në një shesh të vogël çuditërisht, me pjerrësi. Kjo është një ndërtesë në një mozaik të stileve nga gotik të Rilindjes, duke reflektuar mbi rinovimet shekujve. Pjesa e jashtme është e shirita dhe zbukuruar me mermere ngjyrë, dhe në brendësi të portalit kryesor është një bizantin-style afresk i shekullit të katërmbëdhjetë-. Hiri e Shën Gjonit u adhuruan në një të bukur Rilindjes anësor kishëz të ndjekur nga statujat (marrë monedha për ndriçim). Vizitoni thesarit nëntokësore e kishës për të parë një tas pretenduar të jetë Grail Shenjtë dhe një pjatë thuhet të ketë qenë e përdorur për të paraqitur kokën Gjon Pagëzorit-së. Vetëm deri në rrugë nga katedralja është ish-Pallati i Dukës Genoa së, i madh Palazzo Ducale, e cila tani pret një sërë ndryshimit ekspozita dhe ngjarje.

Genoa mburret me një nga faqet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s të Italisë. Ky status u dha për fillim të planeve urbanistike të rrethit të Strade Nuove 'rrugë të reja', ku pallatet e mëdhenj janë ngritur në fund të shekujve XVI dhe fillim të shtatëmbëdhjetë, si pjesë e një skeme ku familjet fisnike, banues në pallatet e reja, do të paguajnë presë për personalitete që vizitojnë. Via Garibaldi, një rrugë të ngushtë elegante veshur me dinjitet, është qendra kulturore e Genoa turistik. Koleksionet mirë e qytetit të artit mund të vizitohen këtu, në tre pallatet e grupuar së bashku si Musei di Strada Nuova: Palazzo Bianco, Palazzo Rosso dhe Palazzo Tursi, Garibaldi, ku nxjerr në pah përfshijnë vepra nga Filippino Lippi, Veronese dhe Rubens, si dhe shumë artistë lokalë .

Poshtë nga rejuvenated Porto Antico (Old Port) një numër të tërheqjet për të gjithë familjen, duke përfshirë Acquario, një akuariumi i cili, së bashku me listën e UNESCO-s, është tërheqje krenar Genoa, dhe ku vizitorët mund të admirojnë peshkaqenë dhe delfinëve afër. Kjo është një destinacion i madh për fëmijët, por interesante për vizitorët e rritur shumë. Aty pranë është Bigo, një ashensor panoramik frymëzuar nga vinçat e kantierit, i projektuar nga arkitekti lokale yll Renzo Piano. Si sillet ashensori ju mund të gëzojnë pikëpamjet mbi port dhe kodrave Genoa-së.

Qyteti i vjetër Genoa pjesërisht u rindërtua pas bombardimeve në Luftën e Dytë Botërore, por u rindërtua ashtu siç ka qenë: një labirint mesjetar i korsi të ngushta dhe ndërtesa të larta. Korsi kryesore janë të gjallë gjatë ditës me kafene dhe dyqane zënë të vogla që shesin çdo gjë nga antike në DVD të lirë. Këto rrugica janë intrigues për të shqyrtuar, tempujt e kaluara në cepat e ndërtesave, kishat tucked-larg, pallatet duke arritur deri në qiell, të marrë-aways shitur snacks lokale si Farinata dhe focaccia, dhe mundësi të mëdha tregtare. Por autenticiteti guximtar nuk është larg, dhe disa nga rrugicat e qytetit të vjetër janë mjaft të sëmurë, sidomos natën, kur unë do të sugjeroj që ju të kërkoni këshilla nga recepsionist hoteli juaj në zonat e kuqe të lehta për të shmangur.

Ushqimi, Pirja e Natës në Genoa

Genoa është shtëpia e pesto dhe në çdo restorant lokal do të gjeni këtë salcë makarona karakteristike, zakonisht shërbeu me trofie makarona. Farinata është rostiçeri lokal i zgjedhur: ky është një gjellë e shijshme të nxehtë bërë me chickpeas, gjë që e bën një mbushje të mirë vakt-on-e-shko. Focaccia është gjithashtu një specialitet, dhe ajo vjen në shumë varieteteve, nga Nutella-veshura me versionin e mbushur me djathë nga Recco.

Për një drekë të mirë, të lirë, ka kafene të përshtatshëm në afërsi të muzeve kryesore ku ju mund të pushoni nga ndonjë gjë në një mjedis elegant moderne. Degët e m.café lokali muze në Pallati i Dukës, në Via Garibaldi dhe në Via Balbi të ofrojë një gamë të mirë të rrotullon mbushur dhe një marrëveshje të veçantë paradrekë në fundjavë. Gjithashtu në Via Garibaldi është Caffe dei Musei, ku ju mund të urdhërojë një pjatë të nxehtë makarona për nën 5 euro.

Një gotë e bukur të verës, apo aperitivo, në Xhenova mund të jetë e habitshme të shtrenjta. Kjo është pjesërisht për shkak të traditës moderne të shijuar snacks bujare falas ose një shuplakë me pije tuaj para darkë. Ndonjëherë këto janë aq bujare që ju mund të pothuajse të kaloni darkë. Në verë, një vend shumë elegant për të shijuar një pije është në tavolina jashtë në Oltremodo, në kuvertë të anijes "Italia", përtej Akuariumi. Disa nga kafenetë e muzeut hip, duke përfshirë një kafene panoramike në Galata Museo del Mare, gjithashtu ofrojnë aperitivi.

Për diçka pak më pak joshës, dhe më vonë të natës, Piazza delle Erbe është një shesh popullor pak bare dhe tavolina jashtë të vogla e të cilit janë të mbushura me Genoa të rinj dhe jo-aq-rinj. Ju mund të uleni me gota verë dhe chat me miqtë, apo rri pezull në një hapësirë ​​dere bar shikuar shtrydh botëror me.

 


Më të mirë në dispozicion Genoa Voltri trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Genoa Voltri Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Tirrenia Ferries, Moby Ferry Lines, Grandi Navi Veloci, Grimaldi Tragete, Comanav Ferry Line ose CTN Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Genoa Voltri. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Genoa Voltri trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Genoa Voltri traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Genoa Voltri makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Genoa Voltri tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Genoa Voltri jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Genoa Voltri në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Genoa Voltri dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel