Ghazaouet Tragete

Ghazaouet pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Ghazaouet dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ghazaouet në Almeria.

Krahaso gjithë në dispozicion Ghazaouet çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ghazaouet makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ghazaouet, Almeria me tragete ACCIONA Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ghazaouet Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ghazaouet Ferry
me ACCIONA Ferry Lines për anijet me vela nga Ghazaouet në Almeria në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ghazaouet pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ghazaouet biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ghazaouet

Ghazaouet (Formerly Nemours), port perëndimor Algjerisë, ulet në një gji të mirë-mbrojtur, disa 70km nga Tlemcen (DA150 në taksi collectifs). Rruga është e zënë me halabiyah, të ashtuquajturën "drejtuar qumështit" të automjeteve, nga kamionë në makina të vogla, kontrabandën benzinë ​​lirë algjerian të kufirit maroken.

Romakët e quajtën Ghazaouet Shpalljen Fratres (dy vëllezërit), pas shkëmbinjve binjake 25m që ngrihen nga uji në gojën e portit. Sipas frëngjisht porti ishte i njohur si Nemours, pas aristokrati francez, i cili qeveriset këtu, dhe kishte një reputacion për të anchovies cilësisë dhe sardelet konservuar në fabrikën e saj.

Qendra ka ende një të ndjehen franceze, me tregun e saj të mbuluar (1938) dhe kishës qendrore, tani një bibliotekë (1931). Pecherie, në fund në lindje të portit, është një vend i mirë për të ecur dhe të shikojnë qenia peshku ul off anije, si dhe vendasit u përpjekur fatin e tyre me shufër dhe linjë.

Ghazaouet Port dhe Ferry Terminal

Not mirë gjendet larg nga porti. Ka një modë plazh 10km lindje, ku, siç është thënë, "të pasurit të doja të shkoj". Ka edhe not mirë në perëndim, në Marsa ben M'hidi, një shtrirje 2km e rërës gjobë që është shkurtuar nëpër Në kufirin maroken.

Pecherie është një vend i mirë për të ecur dhe të shikojnë qenia peshku ul off anije, si dhe vendasit u përpjekur fatin e tyre me shufër dhe linjë.

Vendet e interesit Afërme Ghazauet

Maghnia:
"Maghnia" (ish "Marnia") është një qytet në Tlemcen Province, veriperëndimore Algjeri, pranë kufirit me Marokun. Ajo është e njohur për Traktatin e Lalla-Marnia (Traktati i Lalla Maghnia) (mars 18, 1845) mes Francës (e cila ishte okupuese Algjerinë në atë kohë) dhe Abderrahman, Sulltanin e Marokut, e cila krijoi kufijtë midis Algjerisë dhe Marokut.

Oujda:
"Oujda" është një qytet në Marok lindore me një popullsi të llogaritur prej gjysmë milion banorë. Qyteti është i vendosur rreth 15 kilometra në perëndim të Algjerisë dhe rreth 60 kilometra në jug të Detit Mesdhe. Ajo është kryeqyteti i Rajonit orientale. Ajo është vendlindja e presidentit aktual algjerian Abdelaziz Bouteflika.

Tlemcen:
"Tlemcen" është një qytet në Northwestern Algjeri, dhe kryeqyteti i provincës me të njëjtin emër. Popullsia e saj është 132,341 si e regjistrimit 1998. E vendosur në brendësi, ajo është e vendosur në qendër të një rajoni të njohur për plantacionet e saj ullirit dhe vreshtave. Qyteti ka zhvilluar lëkure, qilim, dhe industritë tekstile, të cilat ajo anije në portin e Rashgun për eksport.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ghazaouet garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ghazaouet Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ghazaouet. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ghazaouet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ghazaouet traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ghazaouet makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ghazaouet tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ghazaouet jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ghazaouet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ghazaouet dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel