Gijon Tragete

Gijon pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Gijon pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gijon në Shën Nazaire.

Krahaso gjithë në dispozicion Gijon çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Gijon makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Gijon, St Nazaire me tragete GLD Atlantique Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gijon Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Gijon Ferry
me GLD Atlantique Ferry Line për anijet me vela nga Gijon në Shën Nazaire në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gijon pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gijon biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Gijon

Gijon është një qytet i gjallë dhe porti në veri-perëndimore Spanjës, në Asturias Province, në Gjirin e Biscay, në afërsi të qytetit të Oviedo.

Gijon është një nga qytetet më të rëndësishme në Asturias. Ajo ishte një herë një vendbanim romak dhe kjo është e qartë nga shumë ndërtesa në të gjithë qytetin, sidomos pallate dhe shtëpi mes Marina dhe San Lorenzo, me gati 2000 vjet të historisë. Fillimisht Gijon u formua në mes kodrën e Santa Catalina dhe lagjen e peshkimit të Cimadevilla.

Gijon është një bazë super për të eksploruar në veri të Spanjës dhe është qyteti më i madh në Asturias. Spanjisht gëzojnë "Turismo Rural" që do të thotë "Turne Countryside" në këtë rajon dhe si rezultat i saj e mbushur me vende për të qëndruar në formën e apartamente private, hotele, dhe Paradors (Ndërtesat historike konvertuar të përdorin shtëpitë si fantastike banim zakonisht me një restorant dhe shpesh kopshte).

Gijon Marina dhe Ferry Terminal

Gijón filloi si një fshat peshkimi gati 3,000 vjet më parë, sipas të dhënave të Torres arkeologjik Campa dhe Nature Reserve në Gijón. Sot qyteti është një port i rëndësishëm në bregdetin Atlantik të Spanjës. Fshati historik peshkimi i njohur si Cimadevilla është e vendosur në një gadishull që ndan portin në gjysmë. Fshati është tërheqjen kryesore turistike të qytetit.

Plazhet Gijon
Plazhet pranë Gijon janë të bukur, me plazh artë dhe promenades.

Gijon Sightseeing
Shumica e rrugëve janë me kalldrëm dhe mezi dy makina të gjerë. Shumë nga ndërtesat janë rinovuar për të shfaqur jetën e gjallë e fshatit. Ata që nuk kanë janë dëshmi e shekujve të ndërtimit të projektuar për t'i bërë ballë forcave të fuqishme të Atlantikut.

Një rritje deri në kodër dhe përmes Cimadevilla çon në Cerro de Santa Catalina. Kjo është një park në majë të penisula që ofron një pamje të vijës bregdetare të shtrirë formimin e portit. Në buzë shumë të penisula është një skulpturë e madhësisë së një shtëpie, Eligio del Horizonte, ose Falënderimi i Horizon. Kjo është një nga 16 skulptura të mëdha të vendosura në hapësira publike në të gjithë qytetin gjatë dekadës së fundit.

Gijon tani është një përzierje e kohëve moderne me ndikime të dukshme historike, ajo është e njohur edhe për ekspozita dhe koncerte të saj. E 'Fiesta del Bollu festohet për Pashkë ", kur një cruises karnaval paradë përgjatë Galiana Rruga me gjithandej ndritshme dhe grupe të rrugës. Shumica e rrugëve janë me kalldrëm dhe mezi dy makina të gjerë. Shumë nga ndërtesat janë rinovuar dhe të pasqyrojnë jetën e gjallë e fshatit. Ata që nuk janë rinovuar janë testament të shekujve të ndërtimit të projektuar për t'i bërë ballë forcave të fuqishme të Oqeanit Atlantik.

Disa nga tërheqjet më të mira Gijón janë historike, banjot romake duke qenë një nga më të popullarizuar. Pallatet Medeival brenda Gijon janë gjithashtu shumë të popullarizuara. Revillagigedo Pallati barok daton në shekullin e 18th, dhe tani është përdorur për të treguar veprat e artit modern, me ekspozita të suksesshme çdo vit.

Historia Gijon
Gijon mendohet të jetë qyteti i lashtë romak i Gigia. Ai u kap nga maurët në fillim të shekullit të 8th; më vonë në shekullin e njëjtë, megjithatë, ajo ishte një nga qytetet e para që do të ri-pushtuar nga forcat e krishtera.

Në 1395 ajo u shkatërrua nga zjarri. Gjatë Luftës Civile Spanjolle (1936-1939), kapja e qytetit nga nacionalistët në tetor 1937 përfunduar luftimet në veri-perëndimore Spanjës. Gijon ka rrjetin më të rëndësishme rrugore në bregdetin verior spanjoll, midis portet e Santander në Ferrol lindje dhe El në perëndim. Ndërtimi i portit filloi në 1480. Ajo ishte fortifikuar në gjysmën e dytë të shekullit 16th, dhe në 1788 ajo ishte e pajisur për të trajtuar të tregtisë West Indian.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Gijon garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gijon Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion GLD Atlantique Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gijon. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Gijon, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gijon traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Gijon makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gijon Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Gijon jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gijon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Gijon dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel