Gushë Bay Tragete

Gushë Bay pasagjerëve dhe Car Tragete

Gushë Bay çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga gushë Bay në Shën Margarets Shpresës.

Krahaso gjithë në dispozicion gushë Bay çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion gushë Bay makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga gushë Bay, St Margarets Shpresës me tragete PENTLAND tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gushë Bay Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book gushë Bay Ferry
me PENTLAND Anijet për anijet me vela nga gushë Bay në Shën Margarets Hope në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj gushë Bay pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një gushë Bay traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About gushë Bay

gushë Bay, E cila ndodhet rreth 4.8 km në perëndim të Gjonit o 'dridhë i zhveshur me komunitetin e Gills afër, ka një nga rrugët më të gjata të bregdetit të ulët të gënjyer shkëmb në brigjet veriore të CAITHNESS.

karakteristikat e tij kryesore janë një port i vogël dhe skelë përdoret si terminal kontinent për PENTLAND Anijet. Strehimoret port disa varka të vogla lokale së bashku me ato të përdorura për të punuar delet në ishullin off shtrirë e Stroma. Në kushtet e duhura detit zona është përdorur ndonjëherë për surfing.

Ndërsa Scrabster të Stromness është rruga më e gjatë përdoret vazhdimisht traget për Orkney, filloi në 1856, historikisht zona gushë Bay ka qenë vendosja kryesore off pikë nga kontinent në ishujt e Stroma dhe Swona dhe vetë Orkney. Kjo rrugë, e njohur si Deti kalimin e shkurtër, në përgjithësi konsiderohet të jetë edhe më e sigurt e shpejtë dhe në të gjithë ujërat e PENTLAND Firth.

Aktualisht PENTLAND Tragete të veprojë një shërbim të vitit në këtë rrugë të Shpresës Shën Margaret në South Ronaldsay.

Gushë Bay Ferry Terminal

Edhe në një dimri mjegullt mëngjes, pikëpamjet gjithë dukje qetë PENTLAND Firth ndaj braktisur Isle Of Stroma përgënjeshtron natyrën e dhunshme dhe e trazuar e detit këtu. Muzeu anijembytje në afërsi John O'Groats jep një çelës më të mirë për fuqinë e oqeanit si ajo funnels në këtë kanal.

Të gjatë, kep gjelbër është shtëpi për një rimëkëmbur pikë pushim lënë dorë se njerëzit në dijeni krahasoj me ato që gjenden nëpër arkipelag indonezisht. Një strehë në shtohet mëdha perëndimi i shoqëruar nga erërat perëndimi. Por kjo është një pushim që me të vërtetë shkëlqen në çdo bymehet madhe, duke prodhuar të rënda, linjat barreling që ndjehen rrugën e tyre përgjatë qetë, poshtë pllakë-guri e këtij gji strehuar. Si valën bie jashtë, shkëmbinj dhe boulders të shfaqet në pjesën e brendshme. Zakonisht një vend mjaft të qetë, si shëtitje të gjatë në pikën e vë off shumë që të ndalojë të mendojë sfidën.

Places për të ngrënë
Një makinë 20-minuta larg, Thurso ka një numër të marrë-aways dhe baret lirë dhe i gëzuar. Somerfield supermarket bën një linjë të mirë në të lirë, duke plotësuar "të gjitha breakfasts ditë ', Central Café është vendi për të rrëmbyer një kafe dhe një copë tortë shtëpi, ndërsa Le Bistro bën një linjë të mirë në ushqim me çmim të moderuar në mbrëmje. Për një biftek të mirë Highland provoni restorant Upper Deck në Scrabster Harbour.

Places për të qëndruar
Edhe pse ju mund të qëndroni në John O'Groats, mos! Për kampe provoni stroma View Caravan & Camping Site në lindje të Gjirit Gill. Pranë Thurso ofron mundësitë më të mira gjumi. Backpackers Sandra në Princes St me konvikt ose dhoma dyshe, kuzhinë komunale dhe qasje në internet, është një zgjedhje popullore. Open nëpërmjet verës Thurso Caravan & Camping Park mbikëqyr Thurso gumë. Në anën tjetër të shkallës është Hotel Royal në Trail Street, e cila nganjëherë prerë jashtë sezonit apo të zgjeruara merret qëndrim.

Gjera per te bere
Në veri shtrihen Ishujt Orkney - një arkipelag i përbërë nga më shumë se ishujt 70 shtëpi të monumenteve të awesome neolitike duke përfshirë gurë në këmbë, qarqet guri dhe varret e lashta. Kalimi Traget Pentland merr orë rreth një e gjysmë dhe shkon çdo ditë në mes të gushë Bay dhe South Ronaldsay. Ka një kinema dhe bowling rrugicë në Fabrika The Star të gjitha në Thurso aty pranë.

Gushë Bay Historia

mol i parë është ndërtuar në 1905 me port disa kohë më vonë. Në 1980s Orkney Këshilli Island vendosur për të ri-futur kalimi short deti nga gushë Bay për të Burwick në South Ronaldsay. Dhjetëra miliona paund janë shpenzuar në një traget të ri dhe ndërtimin e një terminali dhe linkspan në gushë Bay së bashku me objekte të ngjashme në Burwick. Shërbimi filluar në 15 gusht 1989, vela në Houton pranë Orphir si pastrimi ende kishte për të bërë në Burwick, dhe përfundoi në shtator 16 1989 kur linkspan në Gills është dëmtuar nga moti rëndë.

Ajo ishte atëherë e kuptoi se do të ishte e pamundur për të drejtuar një shërbim të rregullt sipas planit për shkak të kushteve të motit dhe operacioni u mbyll, traget duke u hedhur-up për një kohë para se të përdoren nga Orkney Anijet për punën ndër-ishull. Kohët e fundit Burwick është përdorur nga traget pasagjerësh vetëm i cili vepron nga Gjoni o 'dridhë i zhveshur gjatë verës.

Në fund të 1990s Andrew Bankave, një sipërmarrës Orkney dhe themelues i PENTLAND Anijet e pa potencialin e ri-futjen e kalimit shkurtër të detit dhe u përpoq për të marrë përdorimin e terminalit. Ajo ishte vetëm pasi ai e kishte kërcënuar për të ndërtuar një distancë të shkurtër larg tij se këshilli u zbut dhe ai mori një vit qira 99 në këtë faqe interneti. Me një pjesë të vogël të punëtorëve vendas dhe disa makineri të dytë e ndërtimit të dorës ai kaloi dy vjet, duke jetuar në një karvan në vend, duke e bërë terminal më mirë në gjendje të përballoj të bymehet dhe kushtet e motit me përvojë. Kjo përfshirë ndërtimin e një skelë, duke përfshirë edhe 'Dolphins' (strukturat freestanding një anije shtrihet kundër) të ndërtuara nga operatorët e mëparshme, së bashku me disa punë pastrimi.

Deri në verën e 2001 PENTLAND Anijet ishin të gatshëm për të filluar sailings rregullta me anije e tyre MV Pentalina-B për Hope St Margaret. Kjo u realizua shumë shpejt se edhe me këto përmirësime do të kishte ende probleme dhe se një skelë shumë më të gjatë do të jetë e nevojshme. Për fat të mirë një dok lundrues i vjetër ka qenë në dispozicion për dispozicion në Lerwick. Ky është blerë, towed të Shpresës Shën Margaret, ku u pastruan nga të gjitha ndotesve dhe pastaj towed në gushë Bay ku ishte zhytur për të formuar një vazhdimësi të skelë duke rritur në masë të madhe gjatësinë e saj. Old hoses transferimit të naftës nga terminali i naftës Scapa Flow janë përdorur si fenders për traget, ndërsa forca të blinduara shkëmb është hedhur në anën e drejtuar tek deti për mbrojtje nga valët. Tanket kanë qenë të mbushur me beton dhe vetë bankën e të akuzuarve mbushur me plaçka nga pastrimi për të bërë më shumë hapësirë ​​për traget për të manovruar. Në kohën kur e gjithë kjo punë është e përfunduar bankën e të akuzuarve do të përfshihen në skelë.

Aktualisht ajo është përcaktuar si një aksident dhe ekspozitave dy drita jeshile në fund të saj drejtuar tek deti, më tepër se një skelë që tregon dy dritat e kuqe. Si e gjithë kjo punë është financuar nga kompania traget për momentin (2006), puna vazhdon ngadalë si lejojnë financat. Është planifikuar që të vazhdojë pastrimi për të bërë vend të mjaftueshëm për një traget të kthehet raundin e nëse është e nevojshme dhe pastaj ndoshta zgjasë skelë përsëri në një kënd në fund drejtuar tek deti për të ndaluar bymehet e cila është disa herë shumë e madhe për punën në linkspan. Kjo nuk do të jetë e para verës së 2008.

 


Më të mirë në dispozicion gushë Bay ferry garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee gushë Bay Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Pentland Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga gushë Bay. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj gushë Bay trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse gushë Bay biletë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin gushë Bay makinë dhe bileta trageti pasagjerësh ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me gushë Bay tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë gushë Bay jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga gushë Bay në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të gushë Bay dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel