Glossa Tragete

Glossa pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Glossa pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Glossa në Agios Konstantinos, Alonissos, Skiathos dhe Volos.

Krahaso gjithë në dispozicion Glossa çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Glossa makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Glossa, Agios Konstantinos, Alonissos, Skiathos dhe Volos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Glossa Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Glossa Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Glossa në Agios Konstantinos, Alonissos, Skiathos dhe Volos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Glossa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Glossa biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Glossa

Glossa është vendbanim i dytë i madh Skopelos ', 25 kilometra në veri të Skopelos Town. Glossa është ndërtuar amfiteatri në anën e një mali. Ajo është e rrethuar me pyje pishe, pemë bajame dhe pemë aeroplan.

Glossa ndodhet disa metra 250 mbi nivelin e detit duke e bërë atë fshati më i lartë në Sporades. Lartësi e fshatit gjithashtu ofron vizitorëve pamje spektakolare drejt perëndimit drejt Skiathos. Glossa është vetëm një distancë të shkurtër nga Klima dhe rreth 2 kilometra nga porti i Lutraqi.

Arkitektura në Glossa përbëhet nga dy-katëshe shtëpi whitewashed me ballkone druri dhe çatitë me tjegulla. Porti i këtij fshati të bukur është quajtur Lutraqi dhe është porti i dytë i ishullit nga ku Flying Dolphins po lidh fshatin me të tjera Sporades Islands dhe Volos.

Rrënojat e banjave romake mund të gjenden në afërsi të portit, si dhe 4th pes mbetet i qytezës së Selinous lashtë dhe rrënojat e një tempulli të shekullit 5th e Athena. Porti i gjelbëruar i bukur ofron akomodim hoteli, dhoma me qira dhe taverna shijshme ofrojnë peshk të lezetshëm të freskët.

Glossa Marina dhe Ferry Port

Në vijë të drejtë, Glossa është afërsisht 10 kilometra në veri-perëndim të Skopelos qytetit, megjithatë me makinë udhëtimi është më afër 25 km si erërat e rrugës kryesore të ishullit është rruga nëpër fshatrat dhe qytetet e perëndim dhe në bregdetin e jugut.

Disa ngjarje të rëndësishme gjatë gjithë vitit janë të festohet nga banorët e Glossa, duke përfshirë: i Zonjës së në 15th gusht dhe festimet që mbahen brenda disa javëve të para të muajit gusht çdo vit për të festuar jetën e Manos Loizos - një kompozitor i cili kaloi shumë verë në shoqërinë e njerëzve të Glossa.

Përderisa ka disa kisha për të eksploruar në Glossa, një është veçanërisht i rëndësishëm, që është kisha e vogël e Shën Gjonit. Ky vend i vogël i adhurimit, në lindje të Glossa, është ulën në majë të një gadishull shkëmbor që juts jashtë në detin Egje. Kisha është në disponim duke u ngjitur lart mbi hapat 100 që janë gdhendur në shkëmb. Pikëpamjet përgjatë bregdetit nga kisha bërë kthim prapa, ndërsa me vlerë. Kjo kishë është përdorur për skenën e dasmës në filmin hit muzikor Mamma Mia!

Objektet në Glossa

Ka një Shpërndarja e Madhe e akomodimit në dispozicion në Glossa, megjithatë kjo është e mundur për të gjetur dhoma me qira dhe apartamente në studio për të punësuar. Ka edhe një ose dy vila private në këtë zonë në dispozicion me qira. Ka një gamë të mirë të akomodimit në Lutraqi aty pranë.

Si shumica e vizitorëve në Glossa janë grekët vizituar nga kontinent është e drejtë të thuhet se Glossa nuk ka të vërtetë të shkëlqejnë në furnizim ushqimi për tregtinë ndërkombëtare turistike. Megjithatë, shumica e ditë-për-ditë sendet mund të blihen brenda fshatit, që është aq kohë sa ju nuk dëshironi për të blerë ndonjë gjë gjatë gjumë pasdreke! Ka taverna të vogla ushqyer për ata që kërkojnë për freskim, si dhe një restorant në afërsi të shkollës. Posta Fshati gjithashtu shërben pije freskuese.

Shumë nga rrugët në Glossa janë me kalldrëm guri dhe janë jashtë caqeve të makinave. Si e tillë, pjesa më e madhe e fshatit është i arritshëm vetëm në këmbë ose me gomar. Ka një kafene / piceri nga shkolla dhe cafeneion nga kisha e lartë është ajo ku ju mund të bashkohet me vendasit për një kafe, birrë dhe një lojë të tavli (tavëll).

bakers Kira Leni së ardhshme në shkollë në rrugën kryesore të shet snacks shijshme rrezikshme greke, pasta dhe ruan për të ngrënë në ose të marrë larg. Ajo gjithashtu pjekur bukën - duke përfshirë miell i pasitur - në lokalet.

Në Lutraqi ka dy restorante peshku shkëlqyer (ata gjithashtu bëjnë ushqime të tjera) The Armirali dhe Flisvos. Ata janë krah për krah në fund perëndimore të fshatit (la fund, si e shihni atë nga deti), në të vërtetë ju duhet të ecin nëpër Flisvos për të marrë në Armirali - kjo është edhe vlerë përpjekje.

Në qendër të Lutraqi është një grup i kafeneve ku rruga arrin port dhe një bar të shkëlqyer Souvlaki kundërt supermarket. A Taverna "Greqia Beautiful" ulet me shesh lojërash për fëmijë dhe më tej së bashku me lundruese jahteve është kafe Petrino i cili është i famshëm për pica dhe IceCream. Në të përbashkët me shumë vende që tani kanë një pikë e nxehtë pa tel.

Don `t duhet të mashtrohen nga emrat shënuar edhe në rrugë, askush ndonjëherë i përdor ato. As nga fakti se shumë shtëpi janë të numëruara - ndonjëherë me numra të ndryshëm të lëshuara nën autoritete të ndryshme në kohë të ndryshme. Të gjithë në Glossa-Lutraqi ka të njëjtën adresë - Glossa, Skopelos, 37004, Greqinë. Lini zyrën postare për të zgjidhur atë.

Një pjesë e bukuri të madhe e Glossa-Lutraqi është se ajo doesn `t të përpiqet të jetë simpatik apo tradicionale. Ajo thjesht është. Ajo është mjaft e madhe që të ketë një jetë të vet dhe për të absorbuar miqtë në verë. Si pothuajse të gjithë këta janë grekë nga Epiri, nuk është askund ofron një mëngjes anglisht apo edhe një gazetë të huaj - ju duhet të shkoni për të Skopelos për këtë. Vendasit janë të mirëpritur dhe shumë i lumtur për të shkëmbyer një sjellshme `mera` Kali në mëngjes ose` spera` Kali në mbrëmje si ju të kalojë në rrugë.

Çdo gjë në Glossa është brenda në këmbë largësi - një shëtitje të cilat ndoshta do të përfshijë të shkojnë lart ose poshtë në një pikë. Edhe në qoftë se ju keni një makinë, ju ndoshta do të duhet të parkojë atë një distancë të shkurtër nga shtëpia jote, edhe pse ju mund të jetë në gjendje për të hequr dorë gjërat jashtë në derë. Shumica e kohës që ju mund të bëni shumë mirë pa një makinë. Autobusi lë nga shkolla (natyrisht) për Skopelos në një drejtim dhe Lutraqi në tjetrën. Udhëtimi nga një fund të ishullit në tjetrin merr rreth një orë - një pak më shumë në sezonin e zënë. Peizazh është mahnitëse (të ulet në anën e djathtë të autobusit do ndaj Skopelos për pamje të mrekullueshme bregdetare) dhe autobus ndalesa afërt me të gjitha plazhet në rrugë.

Lutraqi është ku traget juaj do të mbërrijë, por nuk presin për të parë "Lutraqi" në biletë. Sa i përket kompanitë e trageteve janë të shqetësuar, port quhet Glossa, ashtu si fshati më sipër. Në Lutraqi ju mund të blini bileta trageti, të punësojë një makinë ose provoni një nga disa taverna dhe kafeneve. Këtu është edhe plazhi më i afërt që shtrihen përgjatë prapa murit port. Ju mund të ecin poshtë nga Glossa në Lutraqi në rreth njëzet e pesë minuta, por jo e këshillueshme në zheg të ditës deri sa ju jeni acclimatised. Nuk është një rrugë e pjerrët i cili do të largohet nga këmbët tuaja ndjenja si pelte derisa ju të mësohen me të.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Glossa garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Glossa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Glossa. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Glossa, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Glossa traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Glossa makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Glossa tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Glossa jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Glossa në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Glossa dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel