Golfo Aranci Tragete

Golfo Aranci pasagjerëve dhe Car Tragete

Golfo Aranci çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Golfo Aranci në Livorno.

Krahaso gjithë Golfo Aranci në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Golfo Aranci makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Golfo Aranci, Livorno me tragete Korsikë Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Golfo Aranci Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Golfo Aranci Ferry
me Korsika Trageteve Lines për anijet me vela nga Golfo Aranci në Livorno në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Golfo Aranci pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Golfo Aranci trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Golfo Aranci

Golfo Aranci, E vendosur në bregdetin verilindje të Sardenjës, nuk është vetëm një port i rëndësishëm me lidhje të përditshme me vendin kryesor Italinë, por edhe një destinacion i madh pushime që ofron plazhe të bukura dhe të objekteve turistike në dorë.

Përveç plazheve fantastike në vetë gji, ka shumë shtrihet këndshëm e rërë të bardhë gjobë në zonën përreth të tilla si Cala Moresca, Cala Greca, Cala Sabina and White Beach, e cila mund të arrihet me anë të makinës disa kilometra përgjatë rrugës panoramike në Olbia.

Qyteti ka një zgjidhje të madhe të restorante dhe bare, dyqane e bukur dhe hotele luksoze me pishinë, fusha tenisi dhe të gjitha comforts moderne. Ka një shumëllojshmëri të sporteve të ujit në dispozicion, duke përfshirë zhytje me instruktorë të kualifikuar.

Për ata që dëshirojnë të marrin një kulm në natës të pasur dhe të famshëm, klubet ekskluzive të Porto Cervo dhe Porto Rotondo janë vetëm disa kilometra larg.

Golfo Aranci Ferry Terminal

Golfo Aranci është një pamje e këndshëm, vendpushim bukur verore në fund në veri të Gjirit Olbia.
Mbrojtur nga Cape Figari në lindje, tokë xanxar mbuluar me makiet trasha, Holm-dushku, dhe pyje dëllinjë, dhe ishullin e Figarolo vetëm jashtë bregut që të krijuar një skenar të bukur të një vend i përkryer për pushime relaksuese.

Golfo Aranci do të papritur me plazhet e saj 24 brenda mundësive të lehtë nga qendra e qytetit, edhe pse më i njohur është Cala Moresca, e arritshme në këmbë nëpër një rrugë të shkurtër të vendit, plazhet më të mira me rërë shtrihen në jug të qytetit, Baia Caddinas dhe port i tij piktoresk dhe Spiaggia Bianca (plazh White) emri i saj është një pritje të një plazh me rërë të artë në një gji të bukur me një opinion të mirë mbi bishtin e Gjirit.

Golfo Aranci History

Golfo Aranci (Oranges 'Bay) - Emri i çuditshëm për një vend ku pemët portokalli nuk janë tërheqjen kryesore!

Legjenda thotë se një ngarkesë e plotë e oranges zhytur vetëm në brigjet dhe që atëherë qyteti dhe gjiri i saj ka qenë i njohur deri në atë name.But me siguri emri i saj rrjedh nga ranci, fjala për "gaforret" në dialektin lokal, atë herë pasur në gji.

Golfo Aranci u peshkimi dhe port tregtar në kohët romake shërbyer tregtinë e djathë, qumësht dhe mallra të tjera nga zona e San Pantaleo (në brendësi) dhe kryeqytetit Romës.

Kur Edward Charles (18th shekullit Udhëtar English) vizitoi qytetin në 1889 ai gjeti vetëm një grup i shtëpive të vjetra (stazzi), ajo ishte vetëm më vonë, kur peshkatarët nga Ponza, një ishull në rajonin e Kampanias, vendosi për të lëvizur dhe për të banuar këtu, duke shndërruar të vendosur në një shumë të organizuar mirë të peshkimit-qytet dhe një vendpushim të bukur turistik.

Në 1961 Golfo Aranci u bë një nga portin kryesor të zonës lidh veri-lindje të Sardenjës me kontinent.

 


Më të mirë në dispozicion Golfo Aranci trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Golfo Aranci Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsikë Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Golfo Aranci. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Golfo Aranci trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Golfo Aranci traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Golfo Aranci makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Golfo Aranci trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Golfo Aranci jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Golfo Aranci në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Golfo Aranci dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel