Gothenburg Tragete

Göteborg pasagjerëve dhe Car Tragete

Gothenburg çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gothenburg të Frederikshavn dhe Kiel.

Krahaso gjithë në dispozicion Göteborg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Göteborg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Goteborgut, Frederikshavn dhe Kiel me tragete Stenaline Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Göteborg Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Göteborg Ferry
me Stenaline Ferry për anijet me vela nga Gothenburg të Frederikshavn dhe Kiel në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gothenburg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gothenburg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Göteborg

Gothenburg (Göteborg, shqiptohet "Yeutebory" në suedisht) është qyteti i dytë më i madh në Suedi.

Ajo është vendosur në bregun perëndimor të Suedisë në dalje të lumit Gota. Gothenburg ka një reputacion për të qenë një vend miqësor, madje edhe më mikpritës se kryeqytetin suedez.

Ka shumë për të bërë në Gothenburg për të gjitha interesat dhe moshave. Këtu do të gjeni zgjedhjen tonë të madhe të aventurë, ndonjë gjë, Aktivitetet dhe pamjeve.

Një nga mënyrat më të mira për të marrë të dini të qytetit është nëpërmjet Card qytetit Goteborgut, i cili siguron hyrjen në një mori të tërheqjet si dhe transport publik falas, në autobusë, tramvaje, trena dhe anije arkipelag, Broshura kupon shopping ka oferta speciale nga të gjitha fushat kryesore tregtare, duke përfshirë Nordstan, Arkaden, Kompassen dhe Innerstaden.

Gothenburg Ferry Port

Göteborg, Me çmimet e saj të lirë, strehim të lirë dhe tërheqjet fan- tastic, është një hyrje e lartë të vendit që nuk duhet të bëjë banka juaj derrkuc të dal këmbë e saj. Göteborg (shqiptohet diçka si 'yer-te-Bor') është i njohur edhe me emrin e saj në anglisht Goteborgut.

Kjo është porti më i ngarkuar Skandinavi dhe ka një opinion kontinental; showpiece saj Kungsportsavenyn bulevard shpesh me nofkën 'Champs Elysees', dhe krahasimi është e justifikuar (në mënyrë të ulët-kyç nordike). Gëzuar, atmosferë të relaksuar është rritur nga popullsi të madhe të studentëve të qytetit.

parku më i madh Skandinavi e dëfrim, Liseberg, shkumë mbi me rollercoasters, akullore dhe dritat glittery, dhe Universeum aty pranë është një tjetër çudi-world edhe vlerë eksploruar. vendet e trashëgimisë dhe muzeumet dal nga çdo rrugë, nga fortesat e shekullit 17th-të shtet-e-artit-extravaganzas multimedia shekullit 21st-. A e madhe 10% e Göteborg është hapësirë ​​e gjelbër: të marrë kohë jashtë për shëtitje nëpër parqet e tij simpatik dhe kopshte.

Gota ALV (lumi Göta) kalon nëpër qytet, në një mot me diell udhëtime anije janë një kënaqësi të pastër. Ju mund lehtë të ikin drejt perëndimit në sistemin efikas tramvajit për një udhëtim arrirë ishull-hopping. Pavarësisht se një qytet bregdetar, moti është i mirë me nivele të larta diell.

Gothenburg Ferries

Göteborg është porti më i madh Skandinavi dhe një pikë kryesore e hyrjes për anijet. Ka disa terminaleve makinën / të pasagjerëve, me tragete në Danimarkë, Gjermani, Norvegji dhe Britani të Madhe.

Më të afërt në qendër të qytetit është terminali Stena Line Danimarka pranë Masthuggstorget (tramvaj 3, 9 ose 11) ka të paktën shtatë nisje të përditshme për Frederikshavn, me një 50% zbritje për mbajtësit railpass.

catamarans më të shpejtë dhe më të shtrenjtë SeaCat në Frederikshavn nisen deri në tri herë në ditë në verë nga afër Sjöfartsmuseet. Merrni tramvajit 3 ose 9 të Stigbergstorget.

perëndim tej është terminal Stena Line për traget makinë ditore në Kiel (Gjermani). Merrni 3 tramvajit ose 9 për Chapmans TORG.

sails DFDS SEAWAYS dy herë javore për Kristiansand (Norvegji) dhe Newcastle (Angli) nga Skandiahamnen në Hisingen (të tramvajit 6 për Frihamnen).

Ka dy zyrat e informacionit turistik në Gothenburg qendrore - Një në qendrën tregtare Nordstan (afër stacionit të trenit qendror) dhe një në Kungsportsplatsen rreth dhjetë minuta më këmbë nga Nordstan. Ato ofrojnë Goteborgut qytetit Pass i cili lejon hyrjen në atraksione të shumta turistike, shtëpi të mëdha, muzeume si dhe ofrimin e udhëtimit të lirë në tramvaje dhe autobusë dhe parkim falas. Kohët e fundit, ky kalim është bërë në dispozicion në telefonat celularë të njerëzve duke e bërë atë jo vetëm mjetet më kosto efektive për shikim të parë, por edhe më i përshtatshëm.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Gothenburg garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gothenburg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline Trageteve të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gothenburg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Goteborgut, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gothenburg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Göteborg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gothenburg tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Göteborg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gothenburg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Gothenburg dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel