Guernsey Tragete

Guernsey pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Guernsey pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Guernsey toJersey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth.

Krahaso gjithë në dispozicion Guernsey çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Guernsey makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Guernsey, Jersey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth me tragete Condor Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Guernsey Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Guernsey Ferry
me kondor Trageteve Lines për anijet me vela nga Guernsey toJersey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Guernsey pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Guernsey biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Guernsey

Guernsey Island është më e vogël se Jersey dhe e bukur, me një qytet të vogël, por me pak fshatra të hapur se Jersey.

Ishujt e Guernsey dhe të tjera Ishujt Channel përfaqësojnë mbetjet e fundit të dukat mesjetar të Normandisë, e cila mbahet ndikim në të dy Francë dhe Angli. Ishujt ishin vetëm toka britanike pushtuar nga trupat gjermane gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Tragete drejtuar nga St Peter Port në Britani të Madhe, Franca dhe Ishujt Channel tjera. Nuk është një vitit konvencionale traget nga Portsmouth, dhe catamarans shpejtësi të lartë nga Weymouth dhe Poole në verë me një shërbim më pak të shpeshta në dimër. Shkon konvencionale trageteve në të gjithë moti, e catamarans mund të shtyhet ose të anulohet nga det i hapur.

Dy operatorët e trageteve në mes Ishujt Channel dhe Mbretërinë e Bashkuar / Francë janë Condor Tragete dhe Channel Islands Express.

monedhë UK pranohet në ishullin Guernsey, por edhe shtyp paratë e saj.

Guernsey Ferry Port

St Peter Port, Kryeqyteti i ishullit, është një qytet plot jetë port, një sixhade e stileve arkitekturore që tregojnë historinë e ndryshimit të fatit të rajonit. Këtu bistros, restorante dhe dyqane godit për vëmendjen tuaj, ndërsa në port tragetet janë readied për të marrë ju në ishujt simotra.

Familjet janë tërhequr për Guernsey për brezat, duke gëzuar një destinacion pushimi, ku fëmijët mund të bredh i lirë, ndërsa prindërit të pushojnë me një libër në plazh. Ritmi i jetës është sigurisht më i qetë se kontinent Britani, kështu që të marrë kohën tuaj, endet bregdetin, të gëzojnë një raund të golfit dhe shëtitje në rrugët e kryeqytetit të bukur të ishullit, St Peter Port.

kopshte harlisur botanike, tërheqës limane të fshehura, dhe sunsets lavdishme mbi Oqeanin Atlantik japin Chanel ishullin Guernsey një të ndjehen dukshëm subtropikale. Ulur vetëm 45km (28 milje) nga Franca, kjo ujdhesë e vogël gjithashtu ka një ajër gal, me emrat e rrugëve franceze, shpërthim hollë kuzhinës dhe lehtësinë me të cilën shumë njerëz të flasin edhe anglisht dhe frëngjisht dhënë ishull një cilësi romantike.

Historia Guernsey

Në shekullin 11th, Ishujt Channel, i cili është një Guernsey, ishin pjesë e Dukatit e Normandisë. Kur William, Duka i Normandisë, pushtuan Anglinë, Ishujt Channel u përfshinë në fushën e kombinuar të dyja Anglisë dhe Normandisë. John Mbreti i Anglisë humbi kontinent Normandy me vitet French 140 më vonë, por Ishujt Channel qëndroi besnik në Angli. Francezët bënë shumë përpjekje të mëvonshme (të gjitha të cilat janë neveriten), gjatë shekujve që pasuan për të kapur ishujt. Por një banor i famshëm francez, autori Victor Hugo, qëndroi për 15 vjet.

Gjermanët ishin më të suksesshëm se francezët po zënë ishullin. Forcat u ul gjatë Luftës II Botërore. Disa prej popullsisë dhe shumë të ishullit fëmijët u evakuuan në Angli para se ardhur gjermanët. Kohët e fundit në librin Guernsey letrar dhe Potato Peel Pie Society, një bestseller ndërkombëtar, ka tërhequr interes në pushtimit gjerman të ishullit, dhe kushtet e vështira njerëzit jetonin nën.

Guernsey ka gëzuar gjatë një shkallë të lartë të vetëqeverisjes së brendshme, me institucionet e veta ligjore dhe politike si në vartësi të Kurorës Britanike. Ajo është gjithashtu përgjegjëse për qeverisje të ishujve të vogla fqinje të Alderney, Sark dhe Herm. Ndërsa jo në Mbretërinë e Bashkuar, ligjet e saj ende duhet të nënshkruhen-off nga Këshilli i Kurorës Westminster. Ishulli ka, megjithatë, vijnë kohët e fundit nën presion nga të dy të qeverisë Westminster dhe BE për të reformuar rregullat e saj tatimore që kanë ndihmuar të krijohet si një qendër financiare.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Guernsey garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Guernsey Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Condor Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Guernsey. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Guernsey, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Guernsey traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Guernsey makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Guernsey tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Guernsey jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Guernsey në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Guernsey dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel