Gytheion Tragete

Gytheion pasagjerëve dhe Car Tragete

Gytheion çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Gytheion në Antikythira, Kissamos dhe Kythira.

Krahaso gjithë në dispozicion Gytheion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Gytheion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Gytheion, Antikythira, Kissamos dhe Kythira me tragete Lane Lines Detit online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Gytheion Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Gytheion Ferry
me Lane Lines Detit për anijet me vela nga Gytheion në Antikythira, Kissamos dhe Kythira online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Gytheion pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Gytheion biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Gytheion

Gythion, Një nga portet më të bukura të Mesdheut, mund të ofrojë një numër të hoteleve, një sërë taverna tradicionale, restorante dhe mbi të gjitha baret uzo, të cilat i shërbejnë "Meze" (hors-d'oeuvre) nga oktapod i pjekur në skarë për të cilat Gythion është i famshëm.

Ndjehen kozmopolit, një atmosferë ishull dhe një koleksion të pasur të zgjedhjes është përshtypja e parë që godet vizitorin e të ashtuquajturit Tokën e Gods. Ai është këtu që perëndia Apollo kishte një luftë me Hercules mbi stol me tri këmbë magjike e Delphi Oracle, që më në fund të bërë miq me njëri-tjetrin dhe të japë këtë vend e emrin e saj. Gytheio ishte porti i Sparti lashtë dhe së shpejti zhvilluar në qendër kryesorja e eksportit të Laconia.

Tërheqjet kryesore të Gythion janë anijet e shumta të peshkimit në port, ndërtesat neoklasike përgjatë beachfront, teatri i lashtë dhe Kranae Island, një nga pjesët më piktoreske të zonës.

Gytheion Ferry Port

Gytheio është km 42,5 nga Sparti dhe është e arritshme nga rruga nga pjesa tjetër e Mani dhe nga Skala. Ekziston edhe një linjë traget lidh portin e Gytheio në Neapoli, Kythira dhe Kretë, ndërkohë që ka edhe një port furnizim për jahte private.

Gythion është qyteti më i madh në Mani me 5000 banorë të përhershëm. Makinë nga Athina është pak më shumë se tre orë kështu si Nafplio shumë athinasit ardhur për fundjavë. Sparta është një makinë njëzet minuta në veri kështu që ju mund të vizitoni Mystras dhe pastaj kthehen në një nga plazhet e shumta dhe të shpenzojnë të gjithë not pasdite dhe të hahet peshk.

Vendi më i rëndësishëm dhe interesant për të vizituar në afërsi të Gythion është e Diros Shpella cilat janë një jugperëndim gjysmë ore me makinë. Nga atje ju mund të vazhdojë në Mani duke shkuar poshtë në bregun perëndimor dhe kthimit deri në lindje. Plazhi në Skoutari është një nga më të bukur në Peloponessos dhe të vogël familjar drejtuar bregdetar Taverna To Akroyiali shërben peshkut të lira kanë kapur me barkë e tyre.

Në veri të Gythio përgjatë bregdetit ju do të gjeni një plazh të gjatë me rërë që ju nuk mund të humbasë, sepse ka një hulk madh ndryshkura e një anije ulur mbi të. Gjiri Lakonikos është shtëpi për breshkat e detit breshkë uji, i njohur gjithashtu si Caretta caretta dhe foletë janë gjetur përgjatë plazhit Evrotas, Mavrovouni, Selinitsa, Valtaki dhe Vathi ku ar sand dune restaurimi është duke u zhvilluar, i pari i këtij lloji në Greqi. Qyteti i Skala ka një Qendra Mjedisore për senzibilizimin e drejtuar nga Organizata Archelon cili gjithashtu kanë një kiosk informativ në Gythion në verë ku mund të blejnë fotografi, libra dhe dhurata që ndihmojnë për të mbështetur mbrojtjen e breshka.

Në veri të qytetit sot, në kodër, reliket e akropolit të dëshmoj për të qytetit të lashtë. Në këmbët e saj qëndron në teatër të lashtë, akoma në përdorim sot gjatë festivaleve. Rrënojat e strukturave roman të sjellë në shtëpi herë të mbarë ne kohen romake, kur ajo ishte pjesë e Komuneve e Lirë Laconians. Përhapja amphitheatric e qytetit në një terren malor me pamje nga deti blu i jep një atmosferë të një ishull: ndërtesa neo-klasike, dy ose tre-katëshe i gjatë, rreth portit me shumë anije të saj shumëngjyrëshe të peshkimit, të cilat e bëjnë të sigurt se është gjithmonë ushqim deti të freskëta në tabelat e ouzeri në bregdet, përbëjnë një vend piktoresk për të qëndruar.

Gytheio është një vendpushim i mirë-organizuar turistik, me përfaqësuesin e vet të Zyrës së Organizatës greke turistike, hotele moderne, rinovuar hotelet dhe bujtinat, vende kampe, dhe blu-flamurin plazhet dhënë, për disa prej të cilave breshkat e detit caretta-caretta të vijnë për të hedhur vezët e tyre.

Në plazhet e Selinitsa dhe të Mavrovounio, ju mund të gëzojnë not apo të bëjë sportet e detit, sidomos surfing në sajë të erërave të favorshme të zonës. Në ishullin e vogël Kranai, në jug të Gytheio, ju mund të vizitoni muze historik dhe etnologjik në kullën Tzannetaki (est. 1829) dhe gjithashtu për të marrë pamje të një zog në sy të detit blu nga mermeri far tetëkëndësh (est. 1872) . Pausania shënon se ky është ishulli ku Paris kaloi natën me Helenën e Troja para se ata udhëtuan për Troja.

Udhëtimi 10km drejt Areopoli mbetjet e kështjellës së Passava janë ende të shtrirë, ku pushtuesit francezë ndërtuar që ajo të jetë baza e tyre. Përgjatë bregdetit të Gytheio, për 43 km mundësitë për një pikiatë shumë, në Ageranos, në Kamares, në Glyfada dhe në Valtaki. Sigurisht grup i mrekullueshëm i ishujve të vogla, me ujërat e tyre kristal e qartë dhe të veçimit të tyre natyror, do të vjedhin zemrën tuaj.

 


Më të mirë në dispozicion Gytheion trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Gytheion Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion LANE Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Gytheion. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Gytheion trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Gytheion traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Gytheion makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Gytheion trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Gytheion jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Gytheion në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Gytheion dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel