Hakodate Tragete

Hakodate pasagjerëve dhe Car Tragete

Hakodate çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Hakodate në Aomori dhe Oma.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Hakodate në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Hakodate makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Hakodate, Aomori dhe Oma me tragete Tsugaru Kaikyo Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Hakodate Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Hakodate Ferry
me Tsugaru Kaikyo Ferry për anijet me vela nga Hakodate në Aomori dhe Oma në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Hakodate pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Hakodate biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Hakodate

Hakodate, E vendosur në maja jugore e Hokkaido, përmban një klimës dhe të ndershme natyrës relativisht të butë dhe ka vazhduar të zhvillohet si një qendër e administratës, ekonomisë dhe kulturës në Hokkaido jugore.

Hapur si portin e parë të tregtisë ndërkombëtare Japonisë, Hakodate ka përjetuar kontakt me kultura të ndryshme të huaja. Ky ndikim ende mund të ndihet në rrugët e qytetit dhe zonën perëndimore e kësaj dite.

Hakodate-së Tregu i famshëm në mëngjes është mbajtur çdo ditë nga 5am në mesditë vetëm disa hapa nga hyrja në perëndim stacioni kryesor i trenit-së. Më shumë se 360 stalla fort-paketuara të ofrojë për shitje llojet e ndryshme të detit të freskëta të tilla si gaforret (kani), vezë salmon (Ikura) dhe iriq deti (uni), dhe të prodhojnë të freskëta të tilla si shalqi. Edhe në fushën e tregut disa restorante të cilat ofrojnë breakfasts të freskëta deti.

Një pesë minuta në këmbë nga tregu do të ju merr në ankoruar traget Seikan Strait quajtur Mashu Maru Memorial anijes, e cila përdoret për të lidhur Aomori në Honshu me Hokkaido. Nuk është një restorant dhe një dyqan kafeje në hark, ku ju mund të kaloni një të mirë, kohë zbutës shikimin peizazh rreth portit.

Shiko Arial e Hakodate Ferry Port

Hakodate është qyteti i tretë më i madh Hokkaido-së, e vendosur në maja jugore e ishullit. Hakodate është më i njohur për pamje spektakolare të jenë të gëzuar nga mali Hakodate dhe e shijshme, ushqim deti të freskëta e saj.

Si një nga qytetet e para japoneze port të jenë të hapura për tregtinë ndërkombëtare, pas periudhës së izolimit të vendit, Hakodate ka përjetuar ndikim të dukshëm nga jashtë, dhe ish-lagjen e popullsisë së huaj dhe një stil perëndimor fort janë ndër atraksionet kryesore turistike të saj.

Onuma Park, një park kombëtar thuajse me të bukura, ishull pasur liqene, është e vendosur vetëm gjysmë ore në veri të Hakodate dhe e bën një udhëtim të bukur anë ose një ndalesë përgjatë udhëtimit ndërmjet Hakodate dhe Sapporo.

Argetime Turistike në Hakodate

Mount Hakodate
Mount Hakodate (Hakodateyama) është një 334 metër të lartë, mali pyllëzuar me një perimetër nëntë kilometrash në fund jugore të gadishullit në të cilën pjesa më e madhe Hakodate qendrore ndodhet. Vendndodhjen e saj lejon një pikëpamje pa pengesa të dy qytetin dhe ngushticën Tsugaru. Aktiviteti vullkanik i malit pushuar rreth dy milionë vjet më parë. "Gagyu-zan" është një nga emrat shumë të Mt. Hakodate; kjo do të thotë "Shtrirë Cow Mountain" në japonisht, prandaj formë e saj.

Në ditë të qarta dhe sidomos net, pikëpamja e Hakodate nga mali është spektakolar. Nëse ju përkthejnë broshura turistike lokale, ju do të vini re se ata thonë se pamje natën (yakei) nga këtu ka qenë shpesh në krahasim me atë të Hong Kong apo Napoli. Ata thonë se kjo pamje të mrekullueshme është për shkak të faktit se skena është parë në gradë 8-10 poshtë shikimi. Ata thonë se ky kënd përkon me pikëpamjen e një pilot aeroplan i angazhuar në një ulje të qëndrueshme, dhe kështu me dritat e qytetit kujtoj shikuesin e një pistë, duke i dhënë shikuesit një përzierje e tensionit dhe lehtësim. Por ajo që do të "ata" e di anyway. Të gjitha në të gjitha, ajo është thjesht e bukur.

Në majë të malit, teleferik është e lidhur direkt me një observator të gjitha-motit. Nëse keni ndërmend të marrë një shëtitje rreth jashtë objektit, do të ishte e mençur për të sjellë një xhaketë të lehta ose një windbreaker. Temperatura në majë të malit nuk është më shumë se gradë Fahrenheit 60 gjatë verës (Qershor - Sept.), por erërat e forta do të bjerë temperaturën ndijor disa gradë. Në kohën e dimrit, ajo është majmun bronzi ftohtë.

Që 1964, Mount Hakodate ka qenë e caktuar Rezervimi Kombëtar për zogjtë dhe kafshët; ka rreth 600 lloje të bimëve, dhe rreth 150 lloje të kafshëve banojnë në Mount Hakodate. Gjithashtu ka edhe monumente përkujtimore të një zoolog Thomas W. Blakiston, i cili zbuloi një limit të shpërndarjes të kafshëve japoneze në Tsugaru ngushticën, dhe një topologist Tadataka Inoh, i cili publikuar hartën e parë anketuar e Japonisë. Ka dyqane suveniresh, një restorant me pamje të mira, dhe një sallë ngjarje ku monitoruesit 12 prodhojnë një prezantim multi-vizion që paraqet katër sezonet e Hakodate.

Kabëll ajror në kulmin e malit niset nga Qarkut Motomachi, një 5 minuta udhëtim tramvaj nga JR Station Hakodate. Nga ana tjetër ka një autobus të drejtpërdrejtë nga stacioni në kulmin gjatë stinëve të ngrohta të vitit. Ekziston edhe një kurs shëtitje në krye që merr rreth një orë. Stacioni teleferik është rreth dhjetë minuta më këmbë nga "Jujigai" ndalesë tramvaj. Mt. stacioni Hakodate kabëll ajror ndodhet pranë krye të Nanbuzaka-shpat; Nanbuzaka-shpat shtrihet pranë Bashkisë zyra e degës e Suehiro-cho (e vjetër Marui-Imai departamenti dyqan). Teleferik, i cili nget njerëzit 125, niset çdo pesë minuta në kohën e pikut.

Fort Goryokaku
Fort Goryokaku, që do të thotë 'pesëkëndor' nga formën e saj yje, është ndërtuar në Hakodate nga 1857 për 1864 në fortesën e parë të stilit perëndimor të Japonisë. Rrënojat e saj janë tashmë vendi i Goryokaku Park, i cili në maj të bëhet një nga njollat ​​më të njohura Hokkaido-së për çel qershia shikimin me pemë e saj 1,600. Në hendek i thellë njëqind këmbë të gjerë e jashtme, ku jetojnë Japanese Carp, anije me qira janë të popullarizuara në mesin e vendasit dhe turistët njësoj, edhe pse nga ajo që unë mund të them se ishte më shumë i këtij të fundit. Hakodate Qyteti Muzeu Aneksi është gjithashtu në park shfaqen armë, uniforma dhe artikuj të tjerë të lidhura historikisht.

Fort dhe parku mund të shihet nga Goryokaku Kulla, i cili qëndron për 50 metra (mbi 160 ft.) Të lartë në hyrje të parkut. Atje, ju gjithashtu mund të mësojnë se pse janë ndërtuar kalatë pesëkëndor dhe ku kalatë e tilla janë të vendosura në vende të tjera në botë. Kulla është e hapur nga 8: 00 jam për 8: 00 pm dhe pranimi është 520 jen. Fort është ndërtuar fillimisht nga Shogunate tokugava për të mbrojtur kundër sulmeve nga rajoni verior, së bashku me bateri Benten-Houdai (afër Hakodate Dock). Të dy struktura të kombinuara mori shtatë vjet nga 1857 për të ndërtuar. A "rangaku" (studime Dutch) dijetarë me emrin e Takeda Ayasaburo projektuar fort duke studjuar kalatë evropiane dhe kështjella. Fort ishte planifikuar të gatshme për armët moderne të tilla si armë. Formën pesëkëndor e fort u zgjodh për të minimizuar njollat ​​e verbër, duke e vendosur topat në secilën nga qoshet.

Në 1868, kur Meiji Restoration çoi në përmbysjen e tokugava Shogunate, rebelët besnik iku në Hokkaido dhe përdoret Fort Goryokaku si selinë e tyre në luftën civile që rezulton kundër forcave Imperial. Qëllimi Rebelët ishte për të deklaruar krijimi i një vendi të pavarur të njohur si "Republika e Ezo". Për arsye të ndryshme ata u mundën shpejt dhe u dorëzua në maj 1869. Nga JR Station Hakodate, të marrë një tramvaj në "Goryokaku Koen Mae" ndalesë (10 minuta). Nga atje, kalaja është një tjetër 5-10 minuta në këmbë.

Depot Kanemori Red Brick
Kanemori Red Brick Depot se janë ndërtuar fillimisht në 1909 dhe rimodeluar në 1988 si pjesë e një rizhvillimit zonë ujore me një temë e "të vjetër dhe të re". Zona ishte ku shipyards dhe vendbanimet e huaja ishin vendosur dikur, por që për 1879 ajo mbarësi si një zonë depo. Logo Kanemori në këto ndërtesa dikur simbolizonte tregtar-portin e Hakodate.

Shesh në vend është ku Beer Hall Hakodate, Kanemori-tei, një ushqim deti dhe verë restorant, Kanemori Hall, një strukturë shumë qëllime, dhe më shumë janë të vendosura. Historia Hakodate është e birrës daton në 1898 kur Hakodate Beer Hall u hap për herë të parë në Yachigashira. Ajo ishte shumë popullor deri në mbylljen e saj në 1904. Kumashiro Watanabe I, themeluesi i "Kanemori", iu përkushtua krijimit të Hakodate Birra Birraria, e cila mund të ketë qenë i pari mikro-fabrikë birre në Hakodate. Të Depot janë rreth një në dhjetë minuta në këmbë nga JR Station Hakodate.

Motomachi District
Motomachi është një lagje piktoresk të shpatet e pjerrta dhe të kthehet-nga--19th shekullit-shtëpitë clapboard stilit perëndimor dhe ndërtesave. I vendosur në këmbët e malit Hakodate, zona ishte një preferuar me tregtarët shumë nga Rusia, Kina, vendet perëndimore dhe banorëve të tjerë të huaj që shpërngulen në Hakodate me hapjen e portit të tregtisë së jashtme. Zona rreth Motomachi mban një përzierje të pëlqyeshëm të kulturave japoneze dhe perëndimore në Sallën e Vjetër Publike të Hakodate Ward, një pronë të rëndësishme kulturore, si dhe i vjetër britanik konsullatës, Haristo Sei-Kyokai ose Kishës Orthodhokse Ruse, dhe Higashi-Hongan tempulli -ji dega.

Një nga strukturat karakteristike të lagjes është Motomachi Roman Kisha Katolike (15-30 Motomachi, Tel: 138-22-6877). Pas misionari i parë katolik, Rev. Fr. Mermet de Cashon, arriti në Hakodate në nëntor 1859, ai ndërtoi një faltore në 1861. Struktura aktuale është ndërtuar në 1924 pas ato të mëparshmet dogj në 1868 dhe 1921. Altari u kontribuar nga Papa Benedikti XV dhe është i vetmi altar në Japoni që të ketë një nder të tillë. Prapa ndërtesës është një shpellë në imazhin e Shpellës Lourdes.

Motomachi Park është vendi ku Hakodate u krijua fillimisht. Motoizaka shpat, shtruar në gur, shtrihet gjerë dhe drejt nga parku gjithë rrugës për në det. Ka pasur zyrat qeveritare të vendosura aty që nga epoka mesi Edo së (1700s). Deri 1950, ai ka shërbyer si qendër e administratës në Hokkaido dhe Jugore Hokkaido zonë.

Në parkun qëndron në "Old Agjencia Hokkaido, zyra Hakodate degë", e ndërtuar në 1909. Përveç një muze historik Fotografia në katin e dytë, ndërtesa është përdorur edhe aktualisht si qendër informative turistike lokale. Është 9am e hapur çdo ditë për 7pm (për 5pm në dimër). Rrethi i Motomachi është i vendosur në këmbët e malit Hakodate, dhe arrihen lehtë nga JR Station Hakodate në një udhëtim tramvaj minuta 5 apo minuta në këmbë 15.

Old British Consulate (Port Memorial Hall)
konsulli i parë britanik, një njeri i quajtur Hordison, erdhi në Hakodate në 1859 dhe themeluar konsullatën e parë nga një dhomë që ai të marrë me qira nga Tempulli Shomyoji. Pas konsullata u zhvendos në vendndodhjen e tanishme, qyteti ishte shkatërruar nga zjarri në 1907. Ndërtesa aktuale u rindërtuar në 1913. Konsullata mbyll në 1934 por ndërtesa u emërua një Pronë Komunale prekshme kulturore në 1979.

Ish Konsullata ka tregon të shumta të referencave në lidhje Hakodate gjatë hapjes së saj port dhe shkëmbimeve historike me vendet jashtë shtetit, duke përfshirë Anglinë. Kopje e miniature e "anijeve të zeza" (Anije ekspeditë admirali Perry) janë një temë e njohur fotografike, por Memorial Hall Open Port (kati 1st) është i vetmi vend ku vizitorët janë të lejuar për të marrë fotografi. pak i saj i ngjashëm në një mënyrë të shiryokan në Shimoda në fund të Gadishullit Izu. Mobilje dhe shumë sende të tjera nga koha e hapjes së portit Hakodate janë shfaqur gjithashtu. ushqime të lehta ose snacks mund të jenë të gëzuar në restorant çaj "Victorian Rose", dhe pazar mund të bëhet në "dyqan përkujtimor" të quajtur "Memory Mbretëreshës", ku të gjitha sendet janë të rëndësishme nga Britania.

Konsullata Old Russian
parë Russian konsulli përgjithësi Goskevich erdhi në postin e tij në Hakodate në 1858. Konsullata e tanishme është ndërtuar në 1908, dhe ka shërbyer si një konsullatës ruse deri 1944 kur konsulli i fundit është riatdhesuar. Një pjesë e katit të dytë është bërë në stilin e gjysmë-drurë, tulla të kuqe të kundërta edhe me llaç të bardhë. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, qeveria japoneze u shqetësuar në lidhje me ndërtimin, sepse dikush mund të shohin qartë anijet që vijnë në portin nga verandë katin e parë. Qeveria japoneze paranojak bërë një gardh i gjatë / mur rreth ndërtesës për të bllokuar pamje të portit. Që 1965 kjo ndërtesë ka shërbyer si "jugore Hokkaido Shtëpinë e Rinisë" të Hakodate City, është përdorur për banim dhe trajnim. Për fat të keq e brendshme nuk është më i hapur për publikun. Konsullata është rreth një në dhjetë minuta në këmbë nga "Saiwaizaka-shpat" stacioni i autobusit në drejtim të malit Hakodate.

Kisha Orthodhokse e Rusisë
Një prift i quajtur Nikolai parë futi ortodoksinë ruse në Japoni, kur ai vizitoi Hakodate në 1861. Kjo Kishë elegante bizantine-style u rindërtua në 1916. Këmbanat në Sallën Nikolai e Kanda, Tokio u zhvendos nga këtu në 1928. Kisha Th është gjithashtu i quajtur affectionately "Gangan-dera (temple Ding-dong)." Donacionet e nevojshme për duke parë sytë. Një minutë pesëmbëdhjetë ecin deri Daisanzaka-shpatin nga Car Stop Jujigai Rruga.

Trappistine Convent
Manastiri Trappistine është themeluar nga tetë murgeshat nga Franca dhe ndërtuar në 1898 për të strehuar vetëm murgeshat. Sot, ka rreth 70 murgesha, sipas urdhrit të Shën Benediktit, duke mbështetur veten në përkushtimin hyjnor me menaxhimin në terren dhe të qumështit të thatë ferma. Ata praktikojnë vetë-mjaftueshmërisë, në rritje në 03: 30 dhe fjetur në 19: 45. Ndërsa ata janë të zgjuar, ata punojnë për tetë orë dhe luten për tetë orë. Ata mbajnë heshtjen e tyre përveç për lutje, himne. Ka konventave degë në Nishinomiya Hyogo, Imari Saga, NASU Tochigi, dhe Miyako-Jima Okinawa. ndërtesë e bukur manastiri i tullave me një çati të gjelbër në kontrast me institucionin fetar të pret.

Vizitorët nuk mund të hyjë në manastir, por ka fotografi shfaqur në dhomën e referencës (për vizitorët) që përshkruajnë historinë e saj dhe "jetë në adhurim." Dyqan manastir gjithashtu ofron shijshme në shtëpi i bërë biskota (në dispozicion edhe në dyqane rreth qytetit), ëmbëlsirat, dhe gjalpë, si dhe zanate të tilla si kukulla. Rreth 2,500 udhëtim jen me taksi nga stacioni JR Hakodate. Pesë minuta nga Hakodate Aeroportit. Ka rrugë të autobusëve, por ajo është rreth 15 minuta më këmbë nga ndonjë stacion në afërsi.

Yunokawa Onsen
Kjo zonë të nxehtë pranverë, e vendosur në gojën e lumit Matsukawa, është onsen më i vjetër i njohur në Hokkaido. Zona është e pasur me hotele, bujtina dhe restorante që ndodhen në mes të një zonë të qetë për banim me pamje Ngushticën e Tsugaru. Zona është gjithashtu një vend popullor not gjatë verës. On verës dhe vjeshtës netë, dritat e qytetit dhe të anijeve të peshkimit kallamar reflektuar në ujë të krijuar një atmosferë të qetë. Getting atje nga JR Station Hakodate merr vetëm 40 minuta me tramvaj në Onsen Station Yunokawa.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Hakodate garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Hakodate Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tsugaru Kaikyo Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Hakodate. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Hakodate, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hakodate traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Hakodate makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Hakodate tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Hakodate jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Hakodate në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Hakodate dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel