Hanko Tragete

Hanko pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Hanko pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Hanko në Rostock.

Krahaso gjithë në dispozicion Hanko çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Hanko makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Hanko, Rostock me tragete superfast Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Hanko Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Hanko Ferry
me superfast Ferry Line për anijet me vela nga Hanko në Rostock në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Hanko pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Hanko biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Hanko

Hanko (Hangö në suedisht) është qyteti më jugor i Finlandës. Kjo është një marinë madh rekreative me shumë ose më të Sailboats dhe motobarka vizituar Hanko në rrugën e tyre në perëndim në drejtim të arkipelag finlandeze ose në lindje të Helsinkit.

Hanko është një qytet i njohur për të vizituar në verë dhe një shumë të turizmit siguron shërbime të mira dhe shumë restorante në marinë. Hanko është gjithashtu një port i madh për eksportet dhe importet vitit rreth.

Gadishulli Hanko, Në të cilën qyteti është i vendosur, është maja më jugor i kontinentale Finlandës. Toka është një morenë rërë, dhe bimësia përbëhet kryesisht nga pisha dhe shkurre të ulëta. Hanko është i njohur për arkipelag e saj të bukur. Qyteti ka një vijë bregdetare prej kilometrash rreth 130 të cilat 30 km janë plazhet me rërë. Ka edhe mbi 90 ishuj të vegjël dhe islets brenda kufijve të qytetit. Horizonti i Hanko është e dominuar nga kisha dhe kullë uji.

Hank Ferry Port
Ngjarjet në Hanko

HangOn garë ka qenë një punonjës i përhershëm tradicionale në skenën sociale finlandeze, dhe është ngjarje e madhe e verës në Hanko. Entuziastësh vela të marrë pjesë, në mënyrë që të konkurrojnë, si dhe kryesisht të rinjtë të cilët kanë shumë pak ose aspak interes në vela, dhe ndjekin vetëm në mënyrë të partisë dhe të pirë. Kjo e fundit përbëjnë "bisht garë", nuk e vlerësuar nga shumica e banorëve të qytetit, dhe që shkakton shpenzime të mëdha për pastrimin e parqeve dhe rrugëve.

Aktivitete të tjera tradicionale verore janë të "Tenis Week", të "Sea Horse" gara hipur, dhe ngjarjet "Teatri Summer". Disa plazhe me rërë dhe një numër të porteve të kohës së lirë të tërhequr turistët gjatë muajve të verës.

Historia e Hankos

faqe memorial statueThe të emigrantëve ishte i njohur tashmë nga marinarë në shekullin 15th. Petroglyphs nga ajo kohë janë gdhendur në shkëmb në ishull "Hauensuoli".

Hanko ka një histori të gjatë të luftërave dhe betejave. Beteja e Gangut mes flotave suedeze dhe ruse u luftuan në 1714 në arkipelag veri të gadishullit. Beteja ishte fitorja e parë e flotës ruse të rregullt. Punimet fortifikuese në Gadishullin Hanko tashmë ishte nisur nga fundi i shekullit 18th, kur suedez ndërtuar tre kalatë të veçanta në ishujt përreth. Kalatë më vonë u bombardua nga Marinës Mbretërore gjatë Luftës së Krimesë dhe ata u hodhën përfundimisht gjatë armiqësive nga mbrojtësit e tyre.

Qyteti u themelua në 1874, menjëherë pas hekurudha Hanko-Hyvinkää u përurua në 1872. Karta Imperial për qytetin është dhënë nga Car Aleksandri II.

Hanko ishte porti i zgjedhur për emigrantët lënë Finlandën për një jetë të re në Amerikën e Veriut në fund të 19th dhe fillimit të shekullit 20th. Një statujë memorial, duke treguar zogjtë në fluturim, përkujton këtë.

Në fund të 1800s, ndërsa Finlanda ishte ende një Dukatin e Madh në Rusi, Hanko ishte një vendpushim popullor spa për fisnikërisë ruse. Disa prej ndërtesave të asaj periudhe të mbijetuar, sidomos në Hanko Kazino (e cila nuk është një krijimi kumar, por një ish-sallë banket e spa). Ajo është sot një restorant.

Field Marshal CG Mannerheim pronësi një kafene, "Neljän Tuulen Tupa" ( "Shtëpia e të katër erërat"), e cila ende është shumë popullor në mesin e turistëve dhe banorëve njësoj.

Far Bengtskär është më të larta (metra 52) një në vendet nordike. Ajo është vendosur në jug të Hankos. Ajo është ndërtuar në 1906 dhe është i pari muze far në Finlandë.

Një numër i trageteve operohet deri 2006 midis Hankos dhe Rostock në Gjermani.

 


Më të mirë në dispozicion Hanko trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Hanko Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion superfast Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Hanko. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Hanko trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hanko traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Hanko makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Hanko trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Hanko jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Hanko në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Hankos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel