Harwich Tragete

Harwich pasagjerëve dhe Car Tragete

Harwich pasagjerëve dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Harwich në Hook i Holandës dhe KS.

Krahaso gjithë në dispozicion Harwich çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Harwich makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Harwich, Hook i Holandës dhe Esbjerg me Stenaline Anijet apo tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Harwich Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Harwich Ferry
me Stenaline Anijet ose DFDS SEAWAYS për anijet me vela nga Harwich në Hook i Holandës dhe Esbjerg në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Harwich pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Harwich biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Harwich

Harwich, Është një nga portet traget të Anglisë, i zënë me makina, njerëzve dhe mallrave lënë të kontinentit, por një qytet me një histori, përballet Felixstowe në Suffolk nëpër grykëderdhjen.

Harwich ka disa "kërkesa për famë", Mayflower që morën etërit pelegrinë në Amerikë ishte një anije Harwich, dhe Samuel Pepys ishte është e MP. Harwich ka një histori të pasur me shumë vende të interesit, shumica e të cilave janë përqendruar në Old Harwich.

Ka disa shërbime traget në ditë në Hoek van Holland në Holandë, duke marrë rreth 8 orë, si dhe shërbime më të shpeshta në Danimarkë. Port traget është lehtë i kapshëm nga rruga A120 nëse udhëtojnë me makinë, dhe stacioni i trenit Harwich International është e lidhur direkt me ndërtimin e terminalit.

DutchFlyer përzier-mode bileta lejon udhëtimin nga ndonjë stacion hekurudhor Kombëtar Express East Anglia (duke përfshirë London Liverpool Street, Cambridge dhe Norwich) në çdo stacion Hekurudhave holandezë dhe përfshijnë traget nga Harwich në Hoek van Holland.

Harwich Ferry Port

Harwich është mjaft i vogël dhe të gjitha pamjet mund të eci në mes. Së pari shkon 2 rrugëve të autobusëve urban, më e dobishme nga të cilët është 20 / 20A e cila shkon çdo 30 minuta në mes të Vjetër Harwich dhe Parkeston Quay Terminalin e Trageteve dhe gjithashtu shërben Parkeston Pakicë Park. Trenat lokale të lidhura për Manningtree gjithashtu lidhin stacionet hekurudhore 3 (shih Get Around / Hekurudhor) çdo orë. Ngiste një makinë rreth Harwich është e lehtë - të trafikut është dritë dhe parkimi në qendër të qytetit është shumë i lirë.

Tërheqjet lokale përfshijnë dy faret; kinemaja Electric Palace, një nga më të vjetër në Britani dhe tani rikthehet në gjendjen e tij origjinale; fortesë fort, që daton nga koha e Napoleonit; një muze far; një plazh i vogël; dhe natyrisht anije-shikuar. Shumë tërheqjet janë të hapura vetëm gjatë verës.

Pazar në vetvete Harwich është tejet i kufizuar, edhe pse ka një numër të dyqaneve arti, antike dhe të librit. Pranë Dovercourt ka një numër të supermarkete të vogla, të zakonshme dyqane të lartë rrugë, bankat dhe kështu me radhë, ndërkohë që Parkeston ka qenë kohët e fundit dhënë "puthje e jetës" dhe ka një numër të dyqaneve të sapo ndërtuar në dyqan të, duke përfshirë pallonj, Focus dhe Argos . Harwich ka disa supermarkete përfshirë Somerfield (Dovercourt High Street), Fiveways (Dovercourt), Morrisons (Parkeston) dhe Lidl (Parkeston), si dhe një çift të Co-op komoditet dyqane.

Hotel Pier ka një restorant të mirë-konsideruar specializuar në, edhe pse jo kufizuar në, ushqim deti. The Pier Cafe, përballë hotel në vetë skelë, është veçanërisht popullor gjatë verës. Dy institucione kohët e fundit u hap kanë bërë edhe popullore: Ship Inn, shërbejnë ushqim moderne britanike, dhe Thai Up At The Quay, një restorant Thai. Një numër i bare gjithashtu shërbejnë ushqim, sidomos Bell Inn e Re (lunchtimes vetëm).

Getting në Harwich

Me tren
Conurbation i Harwich, Dovercourt dhe Parkeston është shërbyer nga stacionet e trenit 3. Më i madh është Harwich International, servisin e terminalit të trageteve ndërkombëtare, fshat Parkeston dhe parkun Parkeston pakicë. stacioni Dovercourt është e vendosur vetëm nga Dovercourt High Street (zona kryesore conurbation pazar), dhe stacioni Harwich Town është e vendosur në zemër të Vjetër Harwich, brenda 5 minuta më këmbë nga skelë Ha'penny. Ka një shërbim për orë lokale mes Harwich Town dhe Manningtree, duke bërë thirrje në të gjitha stacionet, të cilat zakonisht më pas shkon gjysmë të shpejtë në Londër Liverpool Street - presin herë udhëtim prej rreth 100 minuta. Shkon në veri të Ipswich dhe Norwich, ndryshimi në Manningtree, kalojnë përmes nënkalimit te Platformës 3 dhe ka zakonisht një shërbim që lidh duke pritur në anën tjetër. Nga Harwich International ka edhe treni DutchFlyer cili merr vijnë dhe nisen pasagjerë Stena Line në mes të terminalit të trageteve dhe London Liverpool Street. Ky tren është zakonisht më e gjerë (makina 12 vend të 4) dhe është shumë më shpejt se tren lokal. Ekziston edhe një shërbim dy herë në ditë në Kembrixh (nëpërmjet Ipswich), e cila lidhet me shërbimin traget Stena Line.

Me makinë
Rruga kryesore në Harwich është rruga A120 trungu, e cila lidhet me A12 në Colchester dhe M11 në Stansted Aeroportit. Nëse vjen nga Midlands përgjatë A14, të ndryshojë në A12 në Ipswich dhe pastaj të A120 në Colchester, ose si alternativë të dalë nga A14 në Ipswich të marrë rrugën lokale A137 drejt Manningtree dhe pastaj të marrë B-rrugë drejt Harwich - në këtë mënyrë është më e drejtpërdrejtë, por më ngadalë si ajo përdor rrugët e ngushta fshat.

me autobus
Shërbimet rajonale autobusëve të përfundojë në Harwich Town Stacionit të Autobusëve, përballë stacionit të trenit Harwich Town. Ka 2 rrugë kryesore - shërbime për Colchester drejtuar çdo 30 minuta dhe të marrë përafërsisht. 1hr20minutes dhe shërbimeve për Clacton drejtuar çdo orë dhe të marrë vetëm nën 1 orë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Harwich garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Harwich Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stenaline Tragete ose DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Harwich. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Harwich, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Harwich traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Harwich makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Harwich tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Harwich jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Harwich në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Harwich dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel