Haugesund Ferries

Haugesund pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Haugesund pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Haugesund në Newcastle, Bergen dhe HIRTSHALS.

Krahaso gjithë në dispozicion Haugesund çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Haugesund makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Haugesund, Newcastle, Bergen dhe HIRTSHALS me Fjordline Anijet apo tragete DFDS SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Haugesund Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Haugesund Ferry
me Fjordline Anijet apo SEAWAYS DFDS për anijet me vela nga Haugesund në Newcastle, Bergen dhe HIRTSHALS online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Haugesund pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Haugesund biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Haugesund

Haugesund është një qytet dhe komunë në qarkun e Rogaland, në jugperëndim të Norvegjisë.

Haugesund nuk është vetëm një qytet i ngulfatën me bukuri natyrore, por ka edhe vende të ndryshme historike dhe arkeologjike. Qendra e qytetit në vetvete ka një plan urbanistik të veçantë e rrugës që e bën atë shumë tërheqës. Perla e Perëndimit e Jugut, si qyteti i Haugesund është i njohur është e vendosur ku rrugët përmbushur fjords në det përmes peizazhit dramatik, rrethuar nga një akullnajë Folgefonna në veri dhe formimin përgatiten malor të preikestolen në jug.

Haugesund ka ruajtur traditën e saj me kalimin e viteve dhe është ende një qendër kulturore për rajonin e saj. Disa festivale janë mbajtur këtu me Festivalin norvegjeze Ndërkombëtar të Filmit dhe Sildajazz (një festival ndërkombëtar Jazz) qenë më e madhe.

Haugesund Ferries

Porti Deti i Veriut i Haugesund shtrihet edhe jashtë rrugëve rrahur dhe është vizituar rrallë nga udhëtarët. Kjo është një bazë për rajonin historikisht pasur Haugelandet me disa pamjeve interesante, ndërsa ujore Haugesund është i veshur me ndërtesa prej druri dhe ka një lëvizje të vërtetë në lidhje me atë në verë. Qyteti ka gjithashtu një të ngjeshur kalendar festivalit të verës. Zona rreth Haugesund mbart rëndësi të madhe historike për norvegjezëve. Ajo ishte në Hafrsfjord afër se beteja vendimtare u zhvillua në 872 dhe Norvegjia u unifikuar parë.

Ju lutemi vini re:

  • Fjordline ra Haugesund nga Bergen saj në HIRTSHALS Danimarkë rrugës në 2009 - duke përdorur terminalin e ri Risavika pranë Stavanger në vend.
  • DFDS lëvizje e anijes përparas ka rënë shërbimin për Newcastle Angli në 2008. Nuk ka më asnjë traget midis Norvegjisë dhe Anglisë.

 


Më të mirë në dispozicion Haugesund trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Haugesund Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Fjordline Tragete ose DFDS SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Haugesund. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Haugesund trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Haugesund traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Haugesund makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Haugesund trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Haugesund jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Haugesund në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Haugesund dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel