Helsingborg Tragete

Helsingborg pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Helsingborg pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Helsingborg në Helsingør, Puttgarden dhe Rostock.

Krahaso gjithë në dispozicion Helsingborg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Helsingborg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Helsingborgut, Helsingor, Puttgarden dhe Rostock me tragete Scandlines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Helsingborg Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Helsingborg Ferry
me Scandlines për anijet me vela nga Helsingborg në Helsingør, Puttgarden dhe Rostock në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Helsingborg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Helsingborg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Helsingborg

E vendosur nga ana e detit qyteti strecthes jashtë përgjatë bregdetit dhe ka qenë historikisht portë në Danimarkë dhe pjesa tjetër e Evropës pasi ajo është vetëm 4 km e ujit në mes të Helsingborg dhe qytetit të tij danez motra Helsingør. Sot me konkurrencë të fortë nga ura në Malmö tre kompani të ndryshme varkë së bashku kanë një largim çdo dhjetë minuta apo më shumë për Danimarkën.

Helsingborg është i njohur si Perla e Sound, një qytet përpiqet të jetë kontinentale dhe diçka tjetër sesa pjesa tjetër e Suedisë.

Pjesërisht falë mirëbërësi të madh të qytetit, Henry Dunker, ka shumë mundësi që të marrin pjesë në aktivitete kulturore. Një teatër, një vlerësua ndërkombëtarisht Symphonhy Orchestera dhe një qendër krejt të re kulturore.

Helsingborg është i njohur për Kärnan Kulla, pjesën e mbetur të një kala mesjetare. Ajo është e njohur edhe për Kalanë Sofiero, me kopshtet e saj ashe dhe muzeut Fredriksdal natyrë. Gjatë verës ka lidhje të përditshme varkë nga pjesa Raa e Helsingborg në ishullin e vogël dhe të pasur kulturore të Ven.

Helsingborg Ferry Port

Të shkuara janë ditët kur vendasit e Helsingborg shaka se sytë më të dobishme këtu ishte Helsingr, qyteti Danish kalaja (më i njohur si "Elsinore" të Hamleti Shekspirit) të cilit është qartë e dukshme vetëm 4km larg mbi Oresund.

Me zonën e saj të zhvilluar bukur port, një shpërthim i bare vetëquajtur brilante, kafene dhe restorante të dy në buzë të ujit dhe në mesin e warren e rrugëve të vjetra të qytetit me kalldrëm, dhe një muze të shkëlqyer, Helsingborg është një nga bazat më të mira urbane Suedia ka për të ofruar : të ndritshme, të këndshme dhe basking në një kuptim të madhe të buoyancy.


Helsingborg është i vendosur në anën lindore të Oresund në bregdetin jug-perëndim të Suedisë. Është 8th komuna më e madhe i Suedisë me një popullsi prej rreth 128,000 (2009). Bizneset e mëdha janë të shërbimit, tregtisë, industrisë dhe turizmit.

Në 2000 një degë e Universitetit të Lundit hapur në ish-fabrika e gomës Tretorn një gur i hedhur nga anijet Danimarkë. Në anën e kundërt të shëndoshë në Danimarkë është Elsinore (Helsingør).

Para se ura Malmö-Copenhagen Oresund mbaroi, shumica e trafikut trans-skandinav (transit dhe turistike) përdorur anijet në mes Helsingborg dhe Elsinore. Nuk ka ende trafiku i rënduar në të gjithë Sound këtu për shkak të dendësisë së lartë të popullsisë në të dyja anët e kufirit. Përveç kësaj, anijet janë zakonisht disi më të lira se tarifat për urën dhe ata shpesh ofrojnë një rrugë më të shkurtër në krahasim me urë.

 


Më të mirë në dispozicion Helsingborg trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Helsingborg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Scandlines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Helsingborg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Helsingborgut, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Helsingborg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Helsingborg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Helsingborg trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.co.uk

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.co.uk ju jeni në gjendje për të marrë Helsingborg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Helsingborg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.co.uk është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi operatorët e mëdha 80 evropiane përfshirë trageteve në Helsingborg dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Lindore Evropa, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel