Helsingør Tragete

Helsingør pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Helsingor pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Helsingør në Helsinborg.

Krahaso gjithë në dispozicion Helsingør çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Helsingør makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Helsingør, Helsinborg me tragete Scandlines Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Helsingør Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Helsingør Ferry
me Scandlines Ferry për anijet me vela nga Helsingør për Helsinborg online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Helsingør pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Helsingør biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Helsingør

Helsingør është një qytet në verilindje të Danimarkës. Ajo shtrihet në bregun verilindor të Re (Sjælland), në pjesën më të ngushtë të The Sound (Oresund), përballë Helsingborg, Suedi, me të cilat ajo është e lidhur me traget.

Një taksë për kalimin Sound u prezantua në mesjetë, dhe Helsingør, i cili kishte qenë një komunitet tregtar që nga shekulli 13th, i është dhënë një kartë në 1426. Qyteti i shkoi mbarë derisa numri u hoq në 1857.

Helsingør Kronborg Kalaja është e përcaktimit për Hamleti Shekspirit, por ajo është gjithashtu vend pushimi për një nga legjendat më të mëdha të Danimarkës - Holger Dane - i cili është hedhjen në pritë për të mbrojtur Danimarkë. Legend është shtëpia e Kronborg Kalaja e famshme, vendosjen për Hamleti dhe vendit të prehjes së Holger Dane. Asnjë vizitë në Danimarkë është i plotë pa një vizitë në Elsinore, por ka më shumë për të parë dhe të bëjë se vetëm vizitoni Kronborg. Helsingor shtrihet në bregun verilindor të Sjælland, udhëtim një orë me tren nga Kopenhagen. Përtej Oresund është Helsingborg, Sweden, e cila mund të arrihet me një udhëtim të shkurtër traget.

Helsingor Kalaja dhe Ferry Port

Pasi të keni vizituan bazat luksoze duke përfshirë moats dhe kullave që formojnë fortifikimeve e Kronborg Kalaja, unë do të sugjeroj që ju sipërmarrje në qytet dhe të ecin nëpër rrugët e ngushta me kalldrëm dhe për të vizituar dyqanet strehuar në ndërtesat gjysmë drurë historike. Nuk është një ndjenjë e vërtetë të ecin prapa në kohë. Gjatë muajve të verës do të gjeni një shumë të ngjarjeve kulturore që ndodhin rreth Toldkammeret përfshirë koncerte, rrugë interpretues, ekspozita dhe madje edhe javë të festivalit për fëmijë.

Helsingor gjithashtu shtëpi tre muzetë shumë popullor: The Oresund Akuariumi, Muzeu danez The Detare dhe Muzeu Danez i Shkencës dhe Teknologjisë. Oresund Akuariumi ose Oresundsakvariet është e vendosur vetëm në veri të kalasë Kronborg dhe është një 20-minuta në këmbë nga stacioni i trenit Helsingør. Akuariumi është edhe një shkollë mësimi, kështu që ajo është e mbushur shpesh me fëmijët dhe nxënësit. Tarifa e hyrjes varion nga 35 - 55 korona. Hyrja falas në qoftë se ju keni Card Kopenhagenit.

Muzeu Danish Detar është i njohur edhe si Soefartsmuseet është e vendosur në bazë Kronborg, por së shpejti do të lëvizin në një vend të ri në doke. Muzeu shtëpi një koleksion të madh të relikeve detare. Përkryer për ata që kanë një interes në det dhe për njerëzit që kanë bërë jetën e tyre me vela e tyre.

Muzeu Daneze e Shkencës dhe Teknologjisë / TEKNISK Muzeu është ndoshta një nga muzetë e mi të preferuar, pasi ajo ka një rrjet të tillë të madhe të "lodra për burrat". Çdo gjë nga automobila, avionë, biçikleta, motoçikleta, pajisje elektrike, eksperimente shkencore dhe shumë shumë më shumë. Mbi 8000 metra katror të teknologjisë interesante - asgjë shumë moderne, por fun për të parë se si gjërat kanë ndryshuar me kalimin e viteve. Tarifa e hyrjes është 50 për 60 korona, nëse ju përdorni kartën e Kopenhagës dhe se ajo është FALAS. Në verës, plazhet në veri të Helsingør janë mjaft të njohur për mundësitë pabesueshëm banje. Më të mira janë përgjatë bregut perëndimor off Kattegut, në lidhje me një udhëtim me autobus 30-minuta nga Helsingør.

Koha më e mirë për të vizituar Helsingør do të ishte në qershor, korrik apo gusht. Danimarka ka një klimë të butë. Kjo do të thotë se ajo nuk merr shumë ftohtë ose shumë i nxehtë. Muaji më i ftohtë i Danimarkës është zakonisht shkurt me një temperaturë mesatare prej gradë Fahrenheit 31 (-1 Celsius shkallë). Muaji më i ngrohtë është Korriku, me një temperaturë mesatare prej gradë Fahrenheit 62 (17 gradë Celsius) gradë. Një fllad fryn ajrit të pastër kripë pothuajse çdo ditë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Helsingør garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Helsingør Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Scandlines Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Helsingør. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Helsingør, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Helsingør traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Helsingør makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Helsingør tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Helsingør jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Helsingør në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Helsingør dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel