Helsinki Tragete

Passenger Helsinki dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Helsinki dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Helsinki në Gdynia, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin dhe Travemünde.

Krahaso gjithë në dispozicion Helsinki çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Helsinkit makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Helsinki, Gdynia, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin dhe Travemünde me FINNLINES Ferry, Tallink Silja, Shën Pjetrit Ferry Line ose Viking Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ferry Helsinki
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Helsinki Ferry
me FINNLINES Ferry, Tallink Silja, St Peter Line Ferry ose Viking Line për anijet me vela nga Helsinki në Gdynia, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin dhe Travemünde në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Helsinki pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një të Helsinkit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Helsinki

Helsinki është e modës dhe e pasur me kulturë, e karakterizuar nga shije të dy Lindjes dhe Perëndimit. Qyteti ka oferta të shumta për vizitorët që kërkojnë përvoja të reja dhe të natës. Karakteristika dalluese e qytetit janë zona të mëdha të gjelbra dhe një prani e fuqishme e detit.

Helsinki është një qytet i mirëpritur për aktive fizikisht. Të ngushtë pas natyrës, parqet, waterfronts dhe deti ofrojnë shumë mundësi. Qyteti mban lehtësira për ecje, vrapim, vrapim, çiklizëm, patinazh rul, ski, patinazh, not dhe një shumëllojshmëri të sporteve të tjera.

Helsinki është një qytet për entuziastët shëtitje me varkë, me 12,000 anijesh varkë. Qyteti ka peshkimit më shumë rekreative se çdo qytet tjetër të kapitalit në Evropë, duke pretenduar 50,000 peshkatarët amatorë. Shumë nga ishujt e arkipelag gjerë Helsinkit janë të hapura për publikun.

Helsink Ferry Port at Night

Helsinki-së më tërheqje popullor turistik është Suomenlinna (Sveaborg në suedisht), një fortesë e madhe det në ishujt vetëm jashtë Helsinki. Kalaja Suomenlinna, e cila daton në mesin e shekullit të 18th, është përfshirë në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Suomenlinna është gjithashtu një qytet i Helsinkit periferi që është shtëpi për disa njerëz që jetojnë në 850 ramparts rinovuar dhe kazermat. Ata dhe vizitorët e ishullit janë shërbyer nga një traget udhëtarëve, e cila shkon gjatë gjithë vitit nga Sheshi Tregut. autobusë ujit operuar nga JT-Line për Suomenlinna drejtuar nga fillimi i majit deri në fund të shtatorit, të larguar nga Sheshi Tregut.

Amusement Park Linnanmäki ka fun-rides për të gjitha moshat. Udhëtim më popullor është rollercoaster prej druri, e cila është mbi 50 vjeç. Përveç kësaj, Linnanmäki ofron lojra, restorante, dyqane dhe tregon. Amusement park është e hapur nga fundi i prillit deri në mes të shtatorit.

Linnanmäki është edhe shtëpia e Jetës Detit, e cila merr vizitorët në një udhëtim nga detet tropikale deri në Detin Arktik, duke ndaluar në Detin Baltik gjatë rrugës. Banorët e Detit Jeta përfshijnë 10 lloje të ndryshme peshkaqen, peshk ngjyra e shkëmbinj nënujorë koral, rrezet, peshku pelte dhe kuajt e detit.

Në kopshtin zoologjik të Helsinkit në Korkeasaari, ju i përmbushni kafshët dhe florën nga tundër Arktik në rainforest. Ka afërsisht 150 kafshëve dhe pothuajse specie bimore 1,000.

Muzeu Open-Air Seurasaari është e vendosur në një ishull të gjelbër vetëm pak kilometra nga qendra e qytetit. Muzeu tregon mënyrën tradicionale finlandeze e jetës me cottages, farmsteads dhe çifligjet nga katër shekujt e fundit.

Helsinki ka edhe shumë atraksione për të mbajtur njerëzit e të gjitha moshave argëtuan.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Helsinki garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Helsinki Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë FINNLINES Ferry, Tallink Silja, St Peter Line Ferry ose Viking Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Helsinki. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve të Helsinkit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Helsinkit traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e Helsinkit makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Helsinki tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Helsinkit jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Helsinki në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Helsinki dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel