Heraklion Tragete

Heraklion pasagjerëve dhe Car Tragete

Heraklion çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Heraklion për IOS, Mykonos, Paros, Pire dhe Santorini.

Krahaso gjithë në dispozicion Heraklion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Heraklion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Heraklion, IOS, Mykonos, Paros, Pire dhe Santorini me helene SEAWAYS, ANEK superfast, Minoan Lines apo Detit avionët tragete në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Heraklion Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Heraklion Ferry
me helene SEAWAYS, ANEK superfast, Minoan Lines ose avionët Detit për anijet me vela nga Heraklion për IOS, Mykonos, Paros, Pire dhe Santorini në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Heraklion pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Heraklion biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Heraklion

Qyteti i Heraklion ose Iraklion është konsideruar si një kapital më tërheqëse mesdhetare me një shumëllojshmëri të ngjarjeve kulturore dhe komerciale për të ofruar për banorët e saj dhe të ftuar ndërkombëtarë. Ajo ka qenë gjithmonë qendra e biznesit dhe social i Kretës gjatë gjithë historisë së saj të pasur.

Heraklion është një qytet ku mikpritjen e ngrohtë, arkitektura e pasur, kultura, banjë të kohës së lirë dhe të natës urbane kanë ndërthurur me sukses për të siguruar çdo vizitor me një qëndrim të sinqertë Kretës.

Vizitorët mund të përfitojnë nga shumëllojshmëri të pamjeve që ata mund të shohin dhe përvojë në dhe rreth prefekturën e Heraklion duke investuar disa kohë të cilësisë me të dashurit e tyre dhe të shkojnë në një turne, kulturore apo natyrës, për të parë këtë ishull të shkëlqyer të Kretës.

Për vizitor i pavarur i cili nuk dëshiron itineraret strukturuara, turne ekskluzive mund të organizohet për të përshtaten kërkesave të tyre apo të mirë makinë me qira mund të organizohet për të siguruar një vizitorit të shëndoshë dhe udhëtim të rehatshëm në rrugë bregdetare dhe në brendësi.

Heraklion Ferry Port

Ka rrugë të përditshme traget për në dhe nga Heraklion Port, lidh atë në portin e Pireut, Santorinit dhe ishujt e tjerë në Cyclades. Të mëdha, moderne Minoan Lines dhe ANEK anijet kalojnë në Pire, ndërsa ju mund të udhëtojnë në Santorini dhe Cyclades nga catamaran shumë të shpejtë.

Heraklion është qyteti më i madh në Kretë, gjendet afërsisht në qendër të bregut në veri. Heraklion ka një popullsi prej 131,000 (regjistrimit 2001), por mendohet se njerëzit rreth 200,000 jetojnë në Komunën Heraklion dhe fqinje Komunës së Alikarnassos sot.

Heraklion është një qytet modern dhe të gjallë që kalonte në histori me monumentet e shumta arkeologjike që mbajnë dëshmi për zhvillimin ekonomik, shpirtëror dhe kulturor të moshave të kaluara. Heraklion përbëhet nga qytetit të vjetër të mbyllur brenda mureve të frikshëm veneciane, dhe pjesa moderne, përhapet nga jashtë mureve. Të udhëtojnë në qytetin e vjetër mund të fillojë nga porti venecian ku jahte dhe anije peshkimi tani parkohen ose nga kalaja veneciane të KOULES në hyrje të portit të vjetër të ndërtuar në fillim të shekullit të katërt.

Muzeu arkeologjik është i vendosur në sheshin Eleftheria (liria katror), tërheq interesit botëror dhe shtëpitë thesaret e vlerës unesteemable e moshës Minoan. Gjatë kohës së tanishme muzeu është e mbyllur përkohësisht për shkak të rinovimet duke u bërë. Megjithatë ekspozitave më të rëndësishme janë të bazuara në një sallë të reformuar posaçërisht derisa rinovimet janë të plotë. Nuk ka asnjë afat zyrtar se kur muzeu do të jetë gati.

Muzeu historik, është një tjetër vend për të varurit e historisë, thesaret e strehimit dhe objekte që burojnë nga të krishterë, mosha bizantine, mesjetare dhe bashkëkohore të Kretës, duke përfshirë vepra nga piktori i madh Dominicus Theotokopoulos (El Greko) .Të Minoan pallatet e Knossos, 5 km në jug i Heraklion është një nga vendet më të rëndësishme në Greqi.

Kretë ka shumë gjëra për të ofruar për pushuesit dhe udhëtarët që duan një argëtim dhe emocionuese largim nga plazhi. Ju dhe të dashurit tuaj me siguri do të ketë një kohë të madhe në këtë ishull mahnitëse.

Plazhet Heraklion

Heraklion Crete ka një vijë bregdetare të bukur laced me disa pika ku lehtë mund të gëzojnë aq shumë longed për të notuar. Si në veri dhe anën jugore ka disa plazhe bashku me ujin e detit bruz në të cilën mund të spërkatje në për argëtim hollë. Le të ketë një vështrim në disa nga plazhet këtu.

Matala
Kjo është e vendosur 65km në jug perëndim të Heraklion. ujërat e qartë, plazhe me rërë të artë dhe formacionet shkëmbore të tërhequr shumë turistë në këtë mënyrë.

Agia Pelagia
Plazhi Agia Pelagia është në veri-perëndim të Heraklion. Ajo ka një det të qetë që është i mbrojtur nga erërat veri-perëndim. Kjo është një nga vendpushimet më të mëdha në bregun veri dhe ka disa hotele të pabesueshëm dhe të objekteve.

Kalamaki
Kjo është e vendosur 67km jug-perëndim të Heraklion, tjetër për Matala. Tërheqjen e saj kryesore është plazhet e saj të gjata me rërë.

Amoudara
Amoudara është vetëm 5km nga qyteti i Heraklion. Ajo ka të pastër plazhet me rërë të organizuara të cilat e bëjnë atë një vend të vërtetë e bukur dhe popullor.

Amnissos
9km lindje të Heraklion ne kemi plazh Amnissos. Ajo përmban bare plazh dhe sportet e ujit që plotësojnë plazhin e bukur të gjatë që tërheq shumë turistë.

Tymbaki
Kjo është një plazh i hapur relaksuar vendosur 70km jug-perëndim të qytetit të Heraklion, pranë Matala.

Stalida
E vendosur 33km lindje të Heraklion, Stalida përmban disa hotele të bukura që një do të donte për të zgjidhur në megjithëse për disa ditë.

Komos
Kjo është një përshtatje e vetmuar plazh për ata të interesuar në të paturit e një largim të heshtur. Ajo ka pamje të bukur e cila mund të jetë me të vërtetë mirë për meditim.

Palaiokastro
Ky plazh është e mbrojtur nga erërat e forta dhe përmban ujëra të thella duke e bërë atë të aftë për të notonin. Është 15km veri-perëndim të qytetit Heraklion.

Analipsi
Kjo është një plazh fantastik me shumë objekte për të bërë turistët ndihen si në shtëpi. Ajo gjithashtu ka disa sportet e ujit për të ofruar.

Gouves
Gouves është e vendosur 16km lindje të qytetit Heraklion. Kjo është një plazh i zhvilluar mirë me qendrat e sportit të ujit dhe hotele të mëdha

Heraklion ka një shumëllojshmëri të gjerë të plazheve për të ofruar secilit dhe çdo kategori të turistëve. Nga vende të heshtura të izoluara në plazhet e mbushur me njerëz të mrekullueshme, ju nuk mund të mungojë një vend të përshtaten simpati tuaj.

 


Më të mirë në dispozicion Heraklion trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Heraklion Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë helen SEAWAYS, ANEK superfast, Minoan Lines ose Deti Jets pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Heraklion. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Heraklion trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Heraklion traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Heraklion makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Heraklion trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Heraklion jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Heraklion në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Heraklion dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel