Holyhead Tragete

Holyhead pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Holyhead dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Holyhead në Dublin dhe Dun Laoghaire.

Krahaso gjithë në dispozicion Holyhead çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Holyhead makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Holyhead, Dublin dhe Dun Laoghaire me Anijet irlandeze apo tragete Stena Line Ferry online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Holyhead Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Holyhead Ferry
me Anijet irlandeze apo Stena Line Ferry për anijet me vela nga Holyhead në Dublin dhe Dun Laoghaire në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Holyhead pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Holyhead biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Holyhead

Holyhead është ndoshta më i njohur për port zënë trageteve dhe mallrave portin e saj.

Stena Line, Kompania më e madhe e Evropës traget, vepron nga porti. Tragete irlandeze gjithashtu veprojnë nga Holyhead. Tragete lundrojnë në Dublin dhe Dun Laoghaire në Irlandë dhe kjo formon lidhjen kryesore për transportin e sipërfaqes nga Anglia qendrore dhe veriore dhe Uells në Irlandë.

Ka dëshmi arkeologjike që njerëzit janë duke lundruar në mes të Holyhead dhe Irlandës për 4000 vjet. Rruga pas ndërtuar nga Thomas Telford nga Londra forcuar pozitën Holyhead si port, nga ku mail mbretërore ishte dërguar për të dhe nga Dublini.

Qendra e qytetit është ndërtuar rreth kishës Shën Cybi-së, e cila është ndërtuar brenda një nga vetëm kalatë tre mure romake të Evropës (muri i katërt qenë det, i cili përdoret për të ardhur deri në fortesë).

Holyhead Ferry Terminal

Porti i Holyhead është e vendosur në Isle of Anglesey, North Wales. Ajo shtrihet në një pozicion lindje të mirë-mbrojtur e duhur të Holyhead malit, mbrojtur nga Detin irlandez nga valëpritës historike e cila është 1.5 milje në gjatësi. Holyhead është një 24 orë, ujë të thellë, lock pa port, të vendosura nga qendra në bregun e Detit Irlandez brenda mundësive të lehtë të disa conurbations të mëdha si në Britani të Madhe dhe Irlandë.

Qendra e qytetit ofron një numër të vendeve të mira për të ngrënë, një teatër dhe një kinema. Ka një sërë vendeve për vizitori për të qëndruar dhe Holyhead është përdorur shpesh si një ndalesë gjatë natës në rrugën për të, apo nga, kalojnë pushimet në Irlandë apo si një qendër për turne ishullin e Anglesey vetë.

Rreth Holyhead ka shkëlqyer peshkimit, golfing dhe, natyrisht, objektet vela. Çifti këtë me pamje të mrekullueshme, ecën dhe plazhet dhe ju lehtë mund të humbin veten dhe të pushojnë për disa ditë.

Nga Anglesey, tragetet veprojnë në Dublin me traget superfast vetëm duke marrë 99 minuta për të përfunduar udhëtimin e vetme. Një udhëtim ditë për të mostrës mrekullueshme Dublin është e lehtë të arritshme dhe është shumë më e lirë se ju mendoni.

Buffs Historia do të jetë i kënaqur që të dini Anglesey ka një numër të të dy vendeve historike dhe parahistorike afër-nga, duke përfshirë dhomat e varrimit në Barcloddiad yr Gawres dhe një kishë në det në Porth Cwyfan! Llys Rhosyr, vendi i një prej princave më të fuqishëm dhe karizmatik Uellsit mesjetare është zbuluar në afërsi të fshatit Newborough, në këndin perëndimor jugore të ishullit.

Muzeu detar në Holyhead është e vlefshme edhe një vizitë, ku ju mund të mësoni më shumë për 100 ose më shumë mbytjeve që kanë ndodhur në afërsi. Nëse keni ndjenja të arsyeshme ose të dëshironi për të ecur e 'shëtitje' drekës deri në Afrikën Stack far. Kjo është e vlefshme edhe një vizitë, por të jenë të përgatitur.

 


Më të mirë në dispozicion Holyhead traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Holyhead Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion irlandeze tragete apo Stena Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Holyhead. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Holyhead, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Holyhead traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Holyhead makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Holyhead tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Holyhead jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Holyhead në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Holyhead dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel