Hvar Tragete

Hvar pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Hvar pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Hvar në Ankona.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Hvar në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Hvar makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Hvar, Ankona me tragete Blue Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Hvar Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Hvar
me Blue Line Ferry për anijet me vela nga Hvar në Ankona në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Hvar pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Hvar biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Hvar

Ishullin Hvar është mbretëresha e ishujve dalmat kroat. Ajo ka qenë i njohur që nga antike për shkak të pozicionit të saj të rëndësishme strategjike dhe detar, të pasur e të periudhave të ndryshme historike, të kulturës dhe monumenteve natyrore dhe literaturë.

Hvar-së bukuri natyrore janë njohur nga shumë njerëz, duke e bërë atë një anëtar i shpeshtë i lartë-dhjetë Listimet si një nga ishujt më tërheqëse për të vizituar të gjithë botën.

Ishulli është i njohur nën emrin e Faros në greqisht dhe Lesina në italisht. Getting në Hvar është e lehtë: ose nga Spliti në bregdetin kroat ose, në verë, nga Ankona në bregdetin italian.

Ishulli i Hvar është i njohur si pjesë diell e Kroacisë, duke e bërë atë një destinacion popullor pushime jo vetëm gjatë sezonit të verës, por edhe në pranverë dhe në vjeshtë.

Hvar Ferry Port

Ka dy linja trageti që lidhin ishullin me kontinent: Split - Stari Grad dhe Drvenik - Sucuraj. Gjatë sezonit të verës Hvar ishull është një stacion të shkurtër në linjat e trageteve midis Ankonës dhe Split dhe Pescara - Split. Ekziston edhe një linjë motoskaf lidh Split direkt në qytet Hvar gjatë tërë vitit. Është e rekomanduar për ata udhëtarët që vijnë në ishull nga pjesët jugore (rivieras Makarska, Pelješac, Neum apo Dubrovnik), ose në plan të kalojnë pushimet e tyre në bregdetin juglindor të Hvar, për të marrë traget në portin kontinent të Drvenik për të arritur Hvar në portin Sucuraj (45 udhëtim min), e cila shkon gjatë muajve të verës një duzinë herë në ditë.

Hvar, një qytet i lashtë me një histori të pasur në ishull në detin Adriatik të Kroacisë me të njëjtin emër. Hvar është krenar se ajo ka orë më me diell të gjithë ishujt në detin Adriatik. Shumë njerëz thonë se e qytetit Hvar se ajo është një qytet si nga një përrallë fairy- sepse arhitecture saj, natyra e mrekullueshme dhe klima e saj të butë. Everbody mund të gjeni në Hvar të gjitha atë që i jep paqe për shpirtin dhe relaksim të trupit ai.

Nga deti, ne kemi marrë pamjen e një rrip ujore shëtitore kufizohet me një rresht i palmave dhe muret e shtatë shekuj të vjetra, overtopped nga fortesa që mbrojnë Hvar, shtrirë poshtë në qytet dhe në lozhë Venedikut.

Vjen nga pjesa qendrore të ishullit, ose duke përdorur rrugën nga porti traget arrijmë në shesh madhështore, një shesh në përgjithësi konsiderohet si më e bukur e këtij lloji në Dalmaci, e dominuar nga katedralen e Shën Stefanit dhe kufizohet nga pallatet e Groda dhe nga guri-ndërtuar Cascading shtëpitë e Burag.

Por, pa marrë parasysh nga cila pikë këtë qytet është afruar, Hvar menjëherë paraqet veten si një monument. Shekuj kanë terren guri e saj, epokat, mbi të gjitha rilindjes, kanë formuar pamjen e saj. Monumentet brenda monumenteve, monumentet në monumentet. Hvar është një xhevahir i fshehur nga koha.

Ne ju këshillojmë që të vizitoni kështjellën Fortica (Spanjola), katedralen e Hvar, në teatrin e Hvar (themeluar në 1612) me arsenalin dhe manastirit françeskan.

Natës në Hvar është ajo që tërheq njerëzit të shumta të rinjtë nga e gjithë bota. Një ditë tipike partianer në Hvar përfshin marrjen e deri në afërsi të mesditës, të paturit e një peshk të freskët me perime vendore dhe vaj ulliri të virgjër, pastaj duke marrë një vend në anije ekskursion në një nga gjiret Pakleni Island, enyojing detin përsosur dhe njerëz të bukur rreth.

Varur në caffes në pasdite dhe pyesin nëpër rrugët e vjetra prej guri, duke vizituar bukuritë arhitectural është vetëm një dorë të ngrohtë për mbrëmje koktej në Carpe Diem, dhe / ose natën disko në Fortica deri në mëngjes.

Një kënaqësi e veçantë e ofertës turistike të Hvar është qëndrimi në gjiret paprekura në afërsi të qytetit të cilat ju mund të arrijnë me makinë, me biçikletë ose në një shëtitje të këndshme nëpër peisazhet mesdhetare. Është e mundur për swimm në këto gjiret, dhe në pothuajse të gjithë ka një restorant apo një vend i përshtatshëm për freskim. Nëse shtojmë këtyre bukurive natyrore strehim shkëlqyer private me përzemërsi Mesdheut dhe mirësinë e ushtrive, atëherë Hvar bëhet një destinacion pushimi ideal për çifte dhe familje.

Hvar tregon me krenari teatrit të vjetër komunale në Evropë. Hvar është ndërtuar nëpër kohë nga të dukshëm arkitektë vendas dhe të huaj. Hvar është festuar në vargje. Hvar është pikturuar nga piktorët. Po qytet Hvar vetvete është transmetues i mirë i historisë së vet. Ajo është e mjaftueshme që të vijnë dhe të shohin për veten. Në këtë mënyrë ne do të prekë pjesë të legjendës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Hvar garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Hvar Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Hvar. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Hvar, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hvar traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Hvar makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Hvar tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Hvar jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Hvar në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Hvar dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel